Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    При мене на тая греда е закрепена 10мм алуминиева плоча която е под цялата ск.кутия до предния мост. По тоя начин може да задере някъде но не и да бъде отнесена от някой висок камък. Е не винаги де

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      Славине, моята е испанка-тая дето я преправих, а старата-донора е японка, но мисля че и на двете е една и съща тая ламарина, май няма да е от производството, а от годината или модификацията

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Ето снимки на моята
        Перфектна е, тъкмо няма да преправям много.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
          Ето една японка от 92г., не съм снимал точно гредичката, но добре се вижда.
          Не виждам смисъл да я копираш, смятам че можеш да измислиш нещо по-добро, за нуждите които имаш.
          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          При мене на тая греда е закрепена 10мм алуминиева плоча която е под цялата ск.кутия до предния мост. По тоя начин може да задере някъде но не и да бъде отнесена от някой висок камък. Е не винаги де
          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          Славине, моята е испанка-тая дето я преправих, а старата-донора е японка, но мисля че и на двете е една и съща тая ламарина, май няма да е от производството, а от годината или модификацията
          Мислех да орежа стърчащите на долу ребра и да я оякча, но отгоре, че да не виси толкова. Сега с тази от Спиид750 отпада рязането. Точно подготвям защита от вертикални ребра 8мм, но под тази планка ще мине с около височина 20мм и ако не махна ребрата на носещата планка ще слезна много надолу.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Аз отдолу монтирах ресьори от москвич и така предпазвам гредичката под предния диф, че два пъна скрити във висока трева и поразказаха играта. Намалих леко клиренса с около сантим, но според мен не е фрапиращо.

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              С десен волан след 94 г. се сглобяват в ЕС . Мотора и скоростите са Японски ,а някои компоненти - спирачна система , предни полуоски , кардани и други са от европейски пройзводител . На табелката на купето пишели Santana
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Ако това се отнася за мен-моята е 1993 и е испанка, така дава по вин, така че незнам кога и кое, ама вече е с лява така че

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Някой случайно да помни каква е ширината и дължината на болтовете на предните амортисиори

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Днес ме ухапа кучето да направя някои неща по Витарката. И без това се бяха понасъбрали тунинг идеи. Първото, което направих е да начертая защитите под корема, че ми омръзна да изправям гредата под раздатката. Сега чакам да ги изрежат на лазер и да монтирам. Хиляди благодарности на Христо (Speed750) за гредата. Този модел е по-добър от моя, който постоянно намираше къде да се закачи и да се изкриви. Проекта за защитите го съобразих с новата греда. Беше доста крива, но за без пари... с малко труд и боичка стана като нова:



                    Сложил съм и старата за сравнение. Вижда се как и висят оребренията.



                    заспа си на мястото



                    После дойде ред на каретата, които изтърват малко грес. Бях им сменял скобите, но не помогна.





                    Оказа се, че има доста грес вътре и опасност да останат на сухо няма, но все пак започнал съм с подмяната на маншоните



                    От самата операция нямам снимки, че бях до лактите омазан и нямаше как да снимам. Само като съвет: подгответе много на брой малки парцалчета. Долу горе колкото длан. Обираш грес и хвърляш...
                    Поглед към подменените маншони



                    Иначе това има в един комплект



                    Така и така съм разхвърлил предницата та дойде ред и на газовите амортисьори, които отлежават от поне половин година



                    Този път не разпробих горния отвор, а го продължих на фрезата. Същото може да се направи и с кръгла пила, но на тези амортисьори ушите са доста по-дебели и щях да се озоря.



                    На шайбата М12 с широка периферия отнех на шмиргела едно ъгълче



                    В сглобен вид





                    Леко е разкрачена, но утре сутрин ще ходи на стенд, после по някоя капка заварка на шайбите да не мърдат и е готова за бой.



                    Очаквах да се повдигне леко, защото газовите амортисьори изискват сериозно усилие да се свият, но като че ли не забелязвам нещо подобно.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                      Повдигането на моята Витара е вече факт и понеже някъде по форума когато търсих информация бях обещал, че ще направя тема и ще дам пълна информация какво съм правил с всички чертежи е редно вече да го направя. Използвах опита на колегите от форума, където нямаше информация импровизирах и така.

                      Така изглеждаше моята кукла на траяла в Ботево


                      Така беше във вторник преди да влезе назаден в бокса


                      С това започнах. После се оказа, че вариянта с ексцентриковите болтове не ми допада по качествени съвети на колеги разпилих отворите на амортисьорите, но за това после


                      Предни пружини от Вартбург. По спецификация са високи 418мм, среден диаметър на една навивка 103мм, брой навивки 10, сечение на навивката 12,5мм. На стария 353 и новия с 1,3 четиритактов двигател са еднакви.


                      Амортисьори задни от Опел Омега Б


                      Фланеца за кардана дойде после след като взех размерите


                      Белязах преди лифта и след него се оказа, че моя фланец трябва да е 13мм и след монтажа чашката на кардана се върна на старото си място. Наистина има място да се постави и 30мм фланец, но няма да има празен ход и при натоварване на задния мост кардана ще удря директно в раздатката.


                      Сега е на път да излезе от бокса в този вид

                      Отпред разликата е 8см отзад 9см
                      колега можеш ли да споделиш къде ти изработиха фланците,подложките и а рамото/изобщо целия комплект/ и колко ти струваше?
                      kia sportage 2.0 128 h.p.

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
                        колега можеш ли да споделиш къде ти изработиха фланците,подложките и а рамото/изобщо целия комплект/ и колко ти струваше?
                        Аз си ги правих. Тук във форума има колеги които продават такива, че дори и по-хубави.
                        Успех
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Много лъска Добре е станала
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Здравеите ето две сузита които от утре ще са на едно равнище с ливт ИП още снимки като ги изравним
                            Прикачени файлове
                            Бялото BUZUKI 1.6 8в
                            0899368772 ;) 0897229322

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
                              колега можеш ли да споделиш къде ти изработиха фланците,подложките и а рамото/изобщо целия комплект/ и колко ти струваше?
                              Ето ти подложки
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=78119

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                                благодаря
                                kia sportage 2.0 128 h.p.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X