Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Витара къса база от Славин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

    както и материала, който що се използва. Аз също ще диря стругар, тъй че може да поръчваме на едро

    Коментар


    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

      От Белоградчик съм, може ли да се подберат подходящи тръби и да се избегнестругаря в повдигането на предницата?

      Коментар


      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

        Може с подложки като на travelling от тръба и дебела ламарина на амовете а за пружините трябва да са гумени каквито бях сложил аз.Не че не дуржат гумените но и аз минах на полиамидни за по сигурно .
        Бялото BUZUKI 1.6 8в
        0899368772 ;) 0897229322

        Коментар


        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

          Гумените отпред са малко недостатъчни. Компенсират да речем умората на пружината. Плюс това тежеста отпред е значителна и гумата раздува.
          Както споменах някъде,минах на текстолитови,малко по-дебели. Гумените турих временно отзад докато подготвя материалите за лифта. И за отзад не са кой знае колко високо,още повече че тук нямаме рамо,както е при предните носачи. Но за компенсация и тук стават,все пак това е най-нискобюджетното решение.

          Коментар


          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            . Но за компенсация и тук стават,все пак това е най-нискобюджетното решение.
            Колега стеф и на мен това ми беше целта временно и ефтино както казах и аз минах на полиамидни 45 мм също да отбележа че не сам пилил шенкела и всичко е нормално има съвсем лек наклон има няма 1 градус.
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

              леле това стругарите са голяма мафия. Имах оферта дори 1000лв. В крайна сметка след много обикаляне за 160лв ми ги направиха от ст3, без фланци за джантите, нещо се страхуват от тях.
              Понеже този лифт е подобен, искам да попитам ограденото в жълто, според вас къде би трябвало да се монтира.
              п.п. снимката е от тук http://foto.mail.ru/mail/burcly/292/334.html
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                Жълто ляво - удължение на задни амортисьори.
                Жълто дясно - най-вероятно подложки за буферите.Нещо на което понякога не обръщаме внимание.
                Не знам как се ценообразува.И на мен 1000лв. ми се вижда скъпо,но...
                Колко да струват тия фланци ако се правят поединично на универсален струг? След това се разпробиват на универсална бормашина или фреза?Не е малко работата.А цена на материала и намирането му.
                М-у другото тук във форума скоро се продаваха стоманени фланци за Самурай на приемлива цена,ама се пазаряха и искаха да ги вземат съвсем тънко
                Последно редактирано от ctef; 24-08-09, 14:57.

                Коментар


                • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                  Реших да питам докато е време. Почнахме повдигането отпред, но не се вдигна с очакваните около 8см, а с цели 12см. Задницата все още не е бутана. Всичко е по чертежи от темата.
                  Някакви идеи защо е тази голяма разлика?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    Реших да питам докато е време. Почнахме повдигането отпред, но не се вдигна с очакваните около 8см, а с цели 12см. Задницата все още не е бутана. Всичко е по чертежи от темата.
                    Някакви идеи защо е тази голяма разлика?
                    Явно пружините ти не са уморени и за това става така, ако сложиш една лебедка нещата ще се оправят
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                      Ще има най-вероятно, но не вярвам да клекне чак толкова, пък и каретата ще изкарат ли до тогава

                      Коментар


                      • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                        Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                        Ще има най-вероятно, но не вярвам да клекне чак толкова, пък и каретата ще изкарат ли до тогава
                        Не няма да изкарат, и от една лебедка ще клекне максимум 2 см .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                          Реших да питам докато е време. Почнахме повдигането отпред, но не се вдигна с очакваните около 8см, а с цели 12см. Задницата все още не е бутана. Всичко е по чертежи от темата.
                          Някакви идеи защо е тази голяма разлика?
                          С 50мм подложки скача с 120мм. По пътя на логиката трябва да ги намалиш с 15-17мм за да се получи 80мм. Моя съвет е да повдигнеш и отзад и ако си с ръчни хъбове да изключиш за да не товариш каретата и да покараш малко и тогава да намаляш.
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                            Нещо не те разбрах, пък може и аз да не съм обяснил.
                            Придържам се на 100% по твоите чертежи(за което съм ти много благодарен), дори дебелината на фланеца на карадана е същия и си пасна идеално. Странното е че при теб повдигането е 8см, а при мен доста по-вече. Това не ми е ясно защо се получава. Оставихме тънките гумени подложки над пружините, но не вярвам да е от тях.
                            С автоматични хъбове съм, но мисля да не включва двойното и да я поотръскам малко по черно пък току виж се наместила.

                            Коментар


                            • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                              Хич не ти трябва да ги режеш карай си така и да не ти пука . С автоматични може да се окаже по-добре , че можеш да ги изключиш без да слизаш от колата аз моите понякога ги забравям по един месец без да ползвам 4х4 и все се сещам , като чуя веригата , но не ми се слиза .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • До: Повдигане на Витара къса база от Славин

                                Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                                Нещо не те разбрах, пък може и аз да не съм обяснил.
                                Придържам се на 100% по твоите чертежи(за което съм ти много благодарен), дори дебелината на фланеца на карадана е същия и си пасна идеално. Странното е че при теб повдигането е 8см, а при мен доста по-вече. Това не ми е ясно защо се получава. Оставихме тънките гумени подложки над пружините, но не вярвам да е от тях.
                                С автоматични хъбове съм, но мисля да не включва двойното и да я поотръскам малко по черно пък току виж се наместила.
                                Както Иван ти каза може пружините да не са били толкова уморени. Щом с 50мм вдигаш 120мм, то ако с 15мм са ти по-дълги пружините или малко по не уморени разликата ще е 40мм. Убеди се че всичко е легнало както трябва и пружината наистина се е изместила с 50мм в горния си край надолу, а не повече и ако е така режи смело примерно около 15 мм и ще си ОК.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X