Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични хъбове-Въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматични хъбове-Въпрос

    Колеги има ли начин счупени автоматични хъбове да се фиксират в постоянно зацепено положение. Ако някой го е правил да моля даде съвет.
    NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

  • #2
    До: Автоматични хъбове-Въпрос

    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
    Колеги има ли начин счупени автоматични хъбове да се фиксират ...... да даде съвет.
    ....но какво правят, как го диагностира, (не се обиждай, няма как от компа да разбера колко си напред с материала ) старата ти е била с ръчни ако си разглобил тези и си ги огледал и изчисти и смазал и не работят....най-добре е с нови или други .....пък ако имаш въпроси и звънкай
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Автоматични хъбове-Въпрос

      Принципно е възможно, но трябва да се знае какво точно им е повредено.
      Иначе муфата се зацепва принудително, най-често с подложка.
      Ако обаче шлиците и са повредени, това не се получава.
      Само недей да заваряваш Виждал съм и такава шукария
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Автоматични хъбове-Въпрос

        Случая е следния. Подарих на един приятел фланците от моята витара на която си сложих ръчни хъбове. Автоматичните от неговата които са повредени / просто не зацепват/ ги взех и сега умувам как да ги фиксирам в зацепено положение и да ги ползвам като фланци. Просто в един момент ми потрябваха фланци , а се оказаха дефицитно нещо.
        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ....но какво правят, как го диагностира, (не се обиждай, няма как от компа да разбера колко си напред с материала ) старата ти е била с ръчни ако си разглобил тези и си ги огледал и изчисти и смазал и не работят....най-добре е с нови или други .....пък ако имаш въпроси и звънкай
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          До: Автоматични хъбове-Въпрос

          Не бях чувал някой да ползва хъбове вместо фланци. Най-малкото щото не става. Да не бъркаш терминологията нещо.?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Автоматични хъбове-Въпрос

            Да колега. Днес ги разглобих и стигнах до същия извод за подложките. А иначе шлиците им са перфектни. Подозирам че единия хъб си беше здрав. Не ми се вярва и двата да са издали багажа едновременно.
            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Принципно е възможно, но трябва да се знае какво точно им е повредено.
            Иначе муфата се зацепва принудително, най-често с подложка.
            Ако обаче шлиците и са повредени, това не се получава.
            Само недей да заваряваш Виждал съм и такава шукария
            NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

            Коментар


            • #7
              До: Автоматични хъбове-Въпрос

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Да не бъркаш..... нещо.?
              И аз като "Тарга" не вдявам фланеца е между джантата и главината и вади джантата навън или променя броя болтове или...., а хъб е на главината, но вътре в дупката на джнтата ....че си хапнах и пийнах е вярно и че малкото ми мозък е вече в почивка ама кажи какво искаш да правиш ?
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Автоматични хъбове-Въпрос

                Витарите сериино излизат с ръчни, автоматични хъбове и третия вариант както беше моята е с постоянно зацепени главини към полуоските, чрез въпросните фланци / а може би по друг начин се наричат?/ quote=дядо владо;531002]И аз като "Тарга" не вдявам фланеца е между джантата и главината и вади джантата навън или променя броя болтове или...., а хъб е на главината, но вътре в дупката на джнтата ....че си хапнах и пийнах е вярно и че малкото ми мозък е вече в почивка ама кажи какво искаш да правиш ?[/quote]
                NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                Коментар


                • #9
                  До: Автоматични хъбове-Въпрос

                  сигорно колегата се е объркал. иначе и аз немога да си представа как могат да служат за фланци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автоматични хъбове-Въпрос

                    Разбрах, но пак не можеш да ги ползваш за фланци. Говориш за капачките с вътрешни шлици за полуоската и болтове по диаметъра за предаване на движението към главината. И как по дяволите му се вика на тоя чарк? Аз им викам капачки, ама знам че не е точно.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автоматични хъбове-Въпрос

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Разбрах, но пак не можеш да ги ползваш за фланци. Говориш за капачките с вътрешни шлици за полуоската и болтове по диаметъра за предаване на движението към главината. И как по дяволите му се вика на тоя чарк? Аз им викам капачки, ама знам че не е точно.
                      Ми и аз не знам що ги кръстих фланци , но важното е че се разбрахме. Понеже от 5 дена карам витара с автоматични хъбове/ много глезотия и малко надеждност/ ми се ще в багажника да си имам въпросните капачки. Като рече хъба в калта "прас" за 10 минути слагам капачките и газ .....вместо да ходя за трактор
                      NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автоматични хъбове-Въпрос

                        Е това ще е интересно да се види. Да смениш хъб затънал в 40-50-60 сантиметра кал........

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автоматични хъбове-Въпрос

                          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                          Е това ще е интересно да се види. Да смениш хъб затънал в 40-50-60 сантиметра кал........
                          Ми да ти кажа при витарата с оригиналните железни джанти имаш пълен достъп до хъба без да се налага сваляне на джантата.
                          Смяната му става много бързо.
                          NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автоматични хъбове-Въпрос

                            Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                            Е това ще е интересно да се види. Да смениш хъб затънал в 40-50-60 сантиметра кал........

                            Ако има джек и малко вода да оплакне главината, няма да е много зор. Пък и като ти опре......... Всеки става майстор. Нищо не пречи да си носи едно за всеки случай.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автоматични хъбове-Въпрос

                              наричат ги по различен начин цапфа , муфа и т.н. иначе като идея не е зле да имаш едни в резерв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X