Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични хъбове-Въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Автоматични хъбове-Въпрос

    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
    Ми и аз не знам що ги кръстих фланци , но важното е че се разбрахме. Понеже от 5 дена карам витара с автоматични хъбове/ много глезотия и малко надеждност/ ми се ще в багажника да си имам въпросните капачки. Като рече хъба в калта "прас" за 10 минути слагам капачките и газ .....вместо да ходя за трактор
    Не ми се вярва че може да се счупи хьба в кални условия или други,особенно рьчния,виж лагер след сериозна експлоатация може да превьрти в главината или да се разбие!!!
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      До: Автоматични хъбове-Въпрос

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Не ми се вярва че може да се счупи хьба в кални условия или други,особенно рьчния,виж лагер след сериозна експлоатация може да превьрти в главината или да се разбие!!!
      За автоматични ставаше въпрос
      NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

      Коментар


      • #18
        До: Автоматични хъбове-Въпрос

        Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
        За автоматични ставаше въпрос
        а на мен ми се изясни какво искаш да правиш
        Това беше преди 8-9 години и съм позабравил (не съм тормозил кола с автоматични хъбове от тогава, но "Исузу"-то ми с ръчни скорости и автоматични хъбове го люлеех затънало в кал или сняг с малко газ около 1/2 оборот на гумата (колелото да си напави "пътека") тогава хъба още не е изключил, като почуствах че имам шанс да изляза в едната или другата посока отивах на ход (с малко газ) в обратния край на "пътеката" скачах на спирачката (за да не тръгне колелото по-бързо от кардана и съответно хъба да изключи) включвах обратната скорост и без да пусам спирачката плавно подавах газ за да остане хъба натегнат и тогава тръгвах на обратно. Някакви такива спомени ми се въртят в главата за леки измъквания при лек офроуд. При тебе заради автоматика мисля че хъба ще е в още по-благоприятна (ударно не натоварена) позиция което не пречи да си търсиш решение и на другия въпрос, ама без да разгледам твоите хъбове на живо (понеже не им знам устройството) не мога да ти дам съвет
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          До: Автоматични хъбове-Въпрос

          Дядо Владо , обяснението ти как да не си умъртвим автоматичните хъбове , затънали в калта е много ценно. Особено за начинаещи офроудъри е добре да го прочетат няколко пъти. Но мен друго ме дразни при автоматичните хъбове. Не позволяват в движение активно да работиш с 2H-4H-2H...... и т.н. Вчера минах през Петрохан и ми липсваха ръчните хъбове и гореспоменатото им достойнство.
          NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X