Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

    А не, съкън за марката! И не е самурай - аз реших, че ZJ е за Гранд Чероки. А иначе го преболедувах самурая - и то точно заради магистралата, след като се отказах от идеята да купувам и платформа за да го возя. Иначе така като ви чета той е машината която ще ми върши идеална работа в гората. Аз каквото и да подкарам все намирам как да се просна по гръб - е с жипката ще е по таван - в смисъл, че харесвам трофито (май така се казва) и все експериментирам на по-стръмно и по-дълбоко и...си намирам майстора де, ама то юнак без рана не ходи - на вас ли да обяснявам.
    И въпреки миналогодишния победител на Берлин-Бресау, Витарката ще е моята жипка, просто тая я оставям и продължавам да си търся.
    А иначе ще се кара що годе бавничко (поне така се заричам) и експериментаторски откъде може да мине през гората. И понеже се отказах от платформа (щото ако продължавам с тия идеи още преди да съм купил колата, ще взема да търся спонсори, да я налепя цялата и да идвам да ви дишам праха...), а бягам от София всяка събота и неделя (провинциалистче съм и на там си ме влече, Балкана като всички вие знаете е друго нещо - тревички, листенца, птички и пчелички...) и трябва що годе бързо да се придвижвам по републиканската пътна мрежа в петък вечер от т. А до т. Б, та затова е Витарката. То така като се информирам излиза, че и една ТЛС 80 или HD 73 на ресори ще ме вози добре по магистралата после още по-добре в гората, ама, викат, мноо горели...
    А с това "избери си дадена джипка и повикай поне някой форумец да по,огне с огледа.... после евентуално в сервиз и т.н." и каквито се отзовахте, направо си вкарахте таралеж в гащите, щото аз ще си избера и такова гърло ще отворя да викам, че ще е страшно

    А, идеята да го ударя на молба при Голди е добра и ако ми се разсърди, че го занимавам, ще кажа че вие сте ме подкокоросали
    Само че ще е за следващата Витара на която попадна в около неговия район.

    Благодаря на всички за помощта и безавариен и весел кален сезон.
    Поздрави

    Коментар


    • #17
      До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

      Привет!
      Ами да ти кажа приятелю аз съм с такава...доволен съм...наистина J20A e добър мотор...ускорение, динамика всичко е шест, но трябда да знаеш, че частите за тази модифика са малко по скъпи от обикновените Витари с 1,6 матор...мен това не ме притеснява...
      Ако трябва отново да си купувам Витара бих си избрал отново такава...
      Успех...
      Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
      .................................................................................................
      Е. Абу

      Коментар


      • #18
        До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

        Да, ЕГР-а просто го махни/изолирай. Та кола на тия години, само пречи. Ама и не е сигурно че е това.

        Аз EGR нямам, а прави същото при първо палене. Е, друг двигател е, но японските системи от тия години си приличат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

          при джипките разхода (на гориво) е един от най-малките ....хм.... разходи

          вземай това, което ти е на сърце, после ще има АЗЛК














          ПъСъ а моето Гранд Чероки си е точно ZJ, правилно си помислил
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

            Е то в тая редакция разхода на ТЛКтата беше само евфемизъм, за факта че са ми се запотили краченцата и още понамирисват за такива дзверове...


            ... и като стана въпрос за разход - към колегата Хънтър - какъв такъв ти дава на извънградско и с какви гуми и окачване ( в смисъл не марка и модел, а размер, да направя някаква сметка)

            Поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

              Първоначално публикуван от Janko Преглед на мнение
              Е то в тая редакция разхода на ТЛКтата беше само евфемизъм, за факта че са ми се запотили краченцата и още понамирисват за такива дзверове...


              ... и като стана въпрос за разход - към колегата Хънтър - какъв такъв ти дава на извънградско и с какви гуми и окачване ( в смисъл не марка и модел, а размер, да направя някаква сметка)

              Поздрави
              Привет!
              Да ти кажа честно приятелю той вървежа зависи от горежа...
              Ако карам нормално на смесен цикъл някъде около 10/100 бензин/газ.
              Ако се поотпуснеш доста повече...аз съм стигал и до 16/100 газ ама аз съм си шантав и понякога я юркам с 160 и на горе...
              Забравих да спомена, че на въпросния модел двигател по мое мнение задължително с мулти-пойнт система (газов инжекцион) аз съм си с такова газово...
              Ако е на ред маторя не трябва да ти гори олио(масло)въобще...
              За окачването щях да и правя лифт при Иван Попов,но се разболяха родителите ми и за сега ако не ми мине чер котор път и си свърша работата на време ще свърша тази работа другия месец...
              Оригиналния размер гуми е 215/65/16 на този модел, но след лифта мисля да и сложа 235/70/16...живот и здраве...
              Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
              .................................................................................................
              Е. Абу

              Коментар


              • #22
                До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                отностно бялата Витара 2.0 16V
                И аз исках да я копувам преди около 3 месеца, тогава и тракаше нещто по двигателя,
                макар и да има сервиз до автосалона не бяха склонни да я поправят.
                Носех и пари в себе си, ходих с човек, който е компетентен и ме посавтва за тогавашната й цена с това тракане да не я копувам.
                Мечта ми беше 2.0 16V , сега си взех 1.6 16V и съм доволен

                Коментар


                • #23
                  До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                  Първоначално публикуван от barne Преглед на мнение
                  отностно бялата Витара 2.0 16V
                  И аз исках да я копувам преди около 3 месеца, тогава и тракаше нещто по двигателя,
                  макар и да има сервиз до автосалона не бяха склонни да я поправят.
                  Носех и пари в себе си, ходих с човек, който е компетентен и ме посавтва за тогавашната й цена с това тракане да не я копувам.
                  Мечта ми беше 2.0 16V , сега си взех 1.6 16V и съм доволен
                  Мерси за информацията. Не знаех, че е била на друга цена. Така като са тръгнали скоро ще е на още по-нова.
                  И аз натам съм тръгнал ама ще почакам да излезе някоя читава 1.6 16V (дано само не се наложи да я чакам дълго, че да не ми падне пердето и накрая на дунава, очакал се, да се метна на някое дърво)

                  А относно разхода аз все си мисля, някой ден де, да си я карам на бензин. Значи разхода който посочваш е много приличен (още повече ако е вярно, че на газ ДВГ гори с между 10 и 20 % повече количество гориво). Е разбира се с големите гуми и по-нависоко ще е доста различно...

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                    Колега моята Витара 1.6-16V е испанска сглобка и съм чувал,че имали много по-добро антикорозионно покритие.Дали е вярно незнам,но моята ръжда няма,а все пак е 96 набор.Незнам да има някакви разлики от японската сглобка,пък чак и части да нямало....Ако въпреки това има някакви разлики(аз съм забелязал разлики само в производителя на стоповете-моите са VALEO,aбсолютно същите на вид като японските)Все пак Испания ми се струва в Европа,а Япония далееч ако ще е за по-трудно намиране на части.Според мен не се притеснявай от това че колата е сглобена в Испания,а гледай нейното състояние.Аз лично ръжда като видя и бягам като попарен-това оправия няма....Най много година,две и пак се почва....Нека колегите с повече опит да ти кажат какви са точно различните и проблемните части на испанската сглобка,на мен също ще ми е интересно,предполагам и на други колеги с испанска сглобка А за това какъв двигател като кубатура да избереш,акъл не мога да ти дам,според мен това е въпрос на личен избор.Каква мощност ти трябва и какво си готов да платиш за нея(разбирай разход,подръжка,данък,части и т.н.).На мен лично,като за "жипка" 1200кг, 97к.с. ме устройват.Късмет ти желая и все пак,автомобил който не може да пробваш и покараш си е доста голям риск.
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #25
                      До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                      Първоначално публикуван от Janko Преглед на мнение
                      И аз натам съм тръгнал ама ще почакам да излезе някоя читава 1.6 16V (дано само не се наложи да я чакам дълго, че да не ми падне пердето и накрая на дунава, очакал се, да се метна на някое дърво)
                      Аз мойта я търсих от август до април, ходих да я избирам със майстор специалист, сервизна книжка... и накрая се оказа, че било добре да си взема и рентген - скапана глава на двигателя. Няма как да разбереш всичко за една кола. Ако ти е на сърцето взимай, пък после каквото сабя покаже. Ако не - чакаш.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                        Зравей колега.И аз съм с такъв двигател(2.0 16 V), само че на Гранд Витара-дълга база.Карам я само на бензин и разходът извън града е малко повече от 9 , а градско я докарвам до към 13, без да я натискам много.Средно ми идва към 10/100.Много съм доволен от пъргавината.Единственият проблем,който се появи е едно тракане от обтегача на веригата и тези дни ще трябва да го оправям.Вече и навъртях 10 000 км и като цяло съм много доволен.Гумите са ми 235/60/16

                        Успех в търсенето...
                        Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Витара 2.0 16V Съвет/помощ преди покупка

                          Привет!
                          Аз моята като я карах навремето на бензин ми даваше разход в града около 10,5 и извън града около 7,5 литра...моторината я пълнех от шел...обикновен 95...ама това при нормално каране...едвам устисках...и после газззз...
                          Моята жипка е къса база с харт топ...забравих да кажа, че и моето се води Гранд Витара...нищо, че е с две врати...гледах един стар каталог със сузанки и там така пишеше...ама ма е яд че не си го купих...беше във Варна и някой го е купил...каталога де...аз докато се наумувам...
                          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                          .................................................................................................
                          Е. Абу

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X