Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай-меко казано ужасна возия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самурай-меко казано ужасна возия

    Здравеите колеги! Отскоро карам Сузуки Самурай и за сега съм изключително доволен от представянето му в гората.(Да уточня че е 1984 година, 1000 кубика с блокаж. Купих го за да мога да ходя по всяко време до вилата и да пестя време(4-5км. черен път на места доста лош с канавки и големи странични и надлъжни наклони), но нещата се объркаха доста здраво, а именно....всяка свободна минута се оползотворява в лежане под джипа или експлоатирането му всякакви горски кътчета(второто преобладава)
    И сега към проблема.Знам че по принцип при Самурая няма возене, а друсане, но при мен нещата са много зле.При най-малката неравност просто имам чувството че окачването не се движи и на 1/10 от работния си ход.Знам че предишния собственик е правил нещо по задните ресиори но нз точно какво...Аз се съмнявам че е добавял допълнителни листове и затова сега е като лагерна количка, защото скобите не са оригинални, бяха не добре затегнати и т.н. Та най-сетне конкретния въпрос...колко листа оригинално има на задните ресиори и дали ще има подобрение ако махна няколко листа? малко се улях....Предварително Благодаря..

  • #2
    До: Самурай-меко казано ужасна возия

    Като начало вижте гумите дали са походящи, колко е налягането, също амортисьорите. Че вози твърдо, така е, но не в тази степен която описвате. Возията по принцип е малко ро-върда от тази на спортен автомобил.

    Коментар


    • #3
      До: Самурай-меко казано ужасна возия

      Проверете амортисьорите, моята витара возеше много твърдо защото амортисьорите бяха пълнени но явно със много гъсто масло и друсаше ужасно . Реших проблема с нови амортисьори .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        До: Самурай-меко казано ужасна возия

        В началото напомпих гумите на 2атм., но беше още по твърдо возенето. сега са на 1.8. Единия амортисиор е леко омаслен.при удобно време ще ги сваля. Но все пак колко листа трябва да има на задните ресиори.

        Коментар


        • #5
          До: Самурай-меко казано ужасна возия

          Гумите трябва да са напомпени на 1,4атм. . Листите на ресьорите са различни на брой но най-често са 3бр.предни и 4бр. задни. Проблема ти с лошата возия е уморени (изправени) листи които трябва да шпренгваш. Оригиналните амортисьори правят возията приятна. Ако обаче амортисьорите са сменяни търси причината в тях.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Самурай-меко казано ужасна возия

            Колега не искам да те отчайвам но возията му е такава.Перфектна здравина и проходимос за сметка на конфорта
            SUZUKI SAMURAI
            http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

            Коментар


            • #7
              До: Самурай-меко казано ужасна возия

              Колега както Ицо е отбелязал няма да направиш Самика никога да вози като лека кола просто комбинацията къса база и ресорно окачване никога не би ти дала добра возия идеята при тези машини е здравина и простота.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Самурай-меко казано ужасна возия

                Аз нямам за цел возията му да е като на "Волга", като на "Лада" или дори като на "голф 2", а просто не искам ве4е да ми се късат скобите за захващане на газовата бутилка, да ми изскача панела на касетофона, при вида на неравност от средна хубост да трябва да се набирам на волана защото усещам как бъбреците ми слизат надолу.От няколко години се занимавам с коли, мотори и всякакви машинарии , но такова несхто не съм виждал.дано ми повярвате че не преувеличавам.Благодаря ви за съветите.Ще падне пробване и мислене пък каквото сабя покаже...А ето го и звяра на разходката в събота. Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Самурай-меко казано ужасна возия

                  ......
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самурай-меко казано ужасна возия

                    Искаш возия?-Минавай на носачи и пружини.Е,не е много просто,но пък си заслужава...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самурай-меко казано ужасна возия

                      Не искам хубава возия, а горе долу поносима и нормална. Това ми е минавало през акъла по друг повод но в момента условията са ми ограничени за изпълнението на по грандиозни проекти.Имам нещо предвид, но ми се иска да го обмисля още малко преди да го споделя тук, за да не предизвика смях в залата.Ти имаш ли предвид нещо конкретно от което могат да се ползват с по възможност не много преправяне носачи и пружини.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самурай-меко казано ужасна возия

                        Соти е прав, че си заслужава... стойноста на още един Самурай...и времето за трансформация...)

                        За справка виж му подписа

                        Има един колега тук Густав6х6 мисля е ника му, той кара Самурай на пружини, и меко казано Самурая му е всъдеход )

                        Успех с подобряване на возията!
                        Последно редактирано от BatGeorgeone; 13-06-08, 03:59.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самурай-меко казано ужасна возия

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Гумите трябва да са напомпени на 1,4атм. Листите на ресьорите са различни на брой но най-често са 3бр.предни и 4бр. задни. Проблема ти с лошата возия е уморени (изправени) листи които трябва да шпренгваш. Оригиналните амортисьори правят возията приятна. Ако обаче амортисьорите са сменяни търси причината в тях.
                          Това отговаря на питането Ви. Погледнете обиците на ресорите. Трябва да са едва ли не вертикални за новите. Размера на листовете е 50х5. Два метра лист струва около 90лв в Пловдив. Възможно е някъде и по-евтино.
                          LZ1AIV

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самурай-меко казано ужасна возия

                            Първоначално публикуван от GTI1011 Преглед на мнение
                            Аз нямам за цел возията му да е като на "Волга", като на "Лада" или дори като на "голф 2", а просто не искам ве4е да ми се късат скобите за захващане на газовата бутилка, да ми изскача панела на касетофона, при вида на неравност от средна хубост да трябва да се набирам на волана защото усещам как бъбреците ми слизат надолу.От няколко години се занимавам с коли, мотори и всякакви машинарии , но такова несхто не съм виждал.дано ми повярвате че не преувеличавам.Благодаря ви за съветите.Ще падне пробване и мислене пък каквото сабя покаже...А ето го и звяра на разходката в събота. Поздрави
                            не разбрах откъде си, но що не видиш някой колега със Самурай, който да го пробва, а ти неговия.... щото возията е и субективно усещане.....
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самурай-меко казано ужасна возия

                              От Смолян съм, а тук Самураите се броят на пръстите на едната ръка.Погледнах ресорите и обиците им....отпред по 5 листа на ресор, а отзад по 8.Обиците на задните са почти вертикални, а на предните са леко наклонени навътре(точен ъгъл не мога да определя).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X