Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
    Точно байпас е( и аз незнам защо).Аз също съм си вързал там изпарителя-за по лесно.Никога не съм имал проблем и винаги е стоплял бързо и си става горещ, за сега все още съм без резервоар и на -20С паля и карам само на газ без да се дави
    Ха дано да се справя и при мен така. Че ме притеснява малко другата алтернатива за студено палене (с изпарена газ от бутилката). Иначе байпаса си го оставих на мястото. Просто ми е много интересно за какво е.

    Аз пък днес оправих маркучите, че да е последователно изпарителят (преди радиатора). Източвам антифриза и нещо ми съска. Брех ся пък к'во стана си викам. И гледам, гледам и се оказва, че съска една тръбичка на газта! Точно 5см преди изпарителят където е прехода от 6мм тръба към 8мм тръба. А аз съм в подземен гараж. Врътката на бутилката отзад за затваряне заяде. Изтърчах до вкъщи, взех клещи и я стегнах. После избутах джипката до входа на гаража и там (още без антифриз) я запалих и извадих извън подземния гараж. И всичкия тоя екшън става с бутилка пълна с 27 кила газ (толкова събра миналият ден). Ама явно малко е изпуснала. В гаражите и по земята не се осещаше миризма на газ. Утре нови чаркове и оправям тръбичката на газовата.

    И като капак на всичко след като приключих с работата и си прибрах всички инструменти си изтървах ключовете зад предната седалка. И като поместих джека дето седи там да ги извадя си премазах палеца. Днес явно не ми е ден ...
    Последно редактирано от brum; 11-04-12, 21:46.

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      На тази въпрос не му е тук мястото!!!
      Отговора - дифовете не са еднакви. Покрай двигателя ще трябва и всичко друго да смениш... За мен по лесно и евтино е да смениш колата.
      Ако все още не ти е ясно нещо - започва да четеш раздела.
      Извинявам се за спама, и все пак благодаря за орговора, разбрах какво имаш предвид, варианта за смяната отпада

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        brum,
        Не занам защо трябва да имаш преход от 8 на 6мм тръбичка за газа? Обикновенно на бутилкта щуцера е за 6мм тръба, входа на изпарителя също и се прави само с една тръбичка. Всяка снадка е потенциален проблем, особенно такива висящи в пространството. Не знам дали знаеш и как е направено при тебе, но е добре тази тъбичка преди да стигне до изпарителя да направи един "охлюв", за обиране на вибрациите и мърдането, за да не се товари тоно сглобката на щуцера на изпарителя.
        И друго, лично аз бих монтирал изпарителя след радиаторчето, не че не става така, но си мисля че ще е по-добре за парното.

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          А като се спре циркулацията през парното?
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Витарта не е Лада и няма спирателно кранче, а потоците се регулират с въздушни клапи.

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Не знаех... значи Самурая ми е като Лада
              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
              Mercedes w212 E350 4matic
              Ducati Monster 600
              O888795575

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                brum,
                Не занам защо трябва да имаш преход от 8 на 6мм тръбичка за газа
                Защото изпарителят ми е със вход на 8мм. И той, и усиленият клапан дето се закача директно за него (без тръбичка между тях). Ще взема да пусна една снимка тия дни. Предполагам причината е, че е за 250kW мотор. Ама малкият модел с 6мм вход щеше да ми умалее след вентилатора.

                А иначе изпарителя е преди парното, защото си мисля, че там ще му идва по-бързо топлото. Както казах - колата остава само на газ. Трябва да мога по някакъв начин да я запаля и на -30 (т'ва се предполага, че ще е най-тежкият вариант). До сега мислех за изпарена газ директно от бутилката, ама след вчерашния екшън с теча на газта тоя вариант отпада. Ако се наложи ще добавям подгрев на антфриза с дизелови свещи точно преди изпарителят. И ще намаля дебита на изтичане на водата след него с клапан за спиране на цирулацията на парно. При бързо изтичане топлото ще е малко за да стопли изпарителят. А и ето тук се намесва допълнителната циркулационна помпа - без да паля мотора ще подгрявам изпарителя. Малко в студените дни ще съм като дизел - подгрев и след 20 секунди палене .

                А относно байпаса дето тръгва точно под термостата и влиза зад помпата - дойде ми идея за логично обяснение. Ако се запуши парното и няма циркулация през малкия кръг много трудно ще загрее термостата. А в същото време двигателя може да прегрее. Точно този байпас там би решил такъв проблем. И точно той ще ми позволи да забавя циркулацията през изпарителят и евентуално да успея да го подгрея с дизелови свещи.

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  ... Малко в студените дни ще съм като дизел - подгрев и след 20 секунди палене ....
                  След като колегата повдигна въпроса за подгрев се сетих , че имам ето това ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030087.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5364005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030088.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5364006 и незнам от къде и как е заводското захранване, какво му е предназначението.....и т.н.ако някои обясни ще съм му благодарен, може би и не само аз
                  898450701

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Това от снимките по-горе ти топли охладителната течност и зимата като запалиш колата загява до работна температура за много по-малко време.Знам и че не е на 12В ,а на 220В .Ако го продаваш го взимам
                    Suzuki Vitara

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от svetlin.kirilov1 Преглед на мнение
                      Това от снимките по-горе ти топли охладителната течност и зимата като запалиш колата загява до работна температура за много по-малко време.Знам и че не е на 12В ,а на 220В .Ако го продаваш го взимам
                      Него продавам - искам да си го сложа.Прав си че е на 220В , но от къде ги взема и от къде взема инфо кога да работи....?През зимата мислех да си го включвам в контакта преди да излязаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030090.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5364022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030089.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5364021
                      898450701

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"


                        Бързовар за Витара
                        То май друг вариант освен да си го включваш в контакта няма. Другата част т.е. кабела имаш ли я? Види ми се някаква нестандартна букса, че е...
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                          Него продавам - искам да си го сложа.Прав си че е на 220В , но от къде ги взема и от къде взема инфо кога да работи....?През зимата мислех да си го включвам в контакта преди да изляза[ATTACH=CONFIG]439709[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]439708[/ATTACH]

                          В Русия към Сибир , почти всички камиони са с този подгревател , действа по следния начин :-Спираш на паркинг и имаш куплонг на 220в и се включваш в него , от колата няма как да изкараш 220в на 600 вата.Другия вариант е да си прекараш удължител до колата ,и да го пуснеш вечерта да ти топли двигателя , но има риск , или да ти открадната удължителя или да се закачи комшията към него
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            ... но има риск , или да ти открадната удължителя или да се закачи комшията към него

                            Живея в къща с двор, иначе мерси

                            ...но за цяла нощ - дали няма да заври?
                            898450701

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                              Живея в къща с двор, иначе мерси
                              Е ,ако имаш и гараж ,може да го ползваш за бързовар да си правиш кафе в къщи , така ще го ползваш и лятото
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                                Живея в къща с двор, иначе мерси

                                ...но за цяла нощ - дали няма да заври?
                                Няма да заври,все пак ще го ползваш в студените месеци и дори да е в гараж едва ли ще вдигне повече от 60*С
                                http://vbox7.com/play:398e8b82

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X