Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Благодаря за идеите, засега ще изчакам. На Трявна ще си карам със сегашната конфигурация, пък после ще мисля за двигатели.
    Днес започнах да разглобявам таралясника, до няколко дни новото купе трябва да е върху рамата. После кърпежи, клетки, боя...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
      Лично аз бих те посъветвал 1Z 1.9 TDI 90 к.с.Много динамичен двигател и ще ти хареса много повече съотношението кг/к.с. особенно ако му сложиш и чип.Части по моргите бол, на магазините също.
      Имах Ауди Б4 с този мотор - уникална машинка е. Бърз, динамичен, достатъчно мощен и безпроблемен. По общо мнение най-добрия дизел до 2 литра, правен от немците някога. Аудито ми беше авант и празно тежеше точно с 300кг над Витарата ми сега /дълга база!/ и го носеше като кремичанин бакър към железарски пункт... Препоръчвам.

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Днес на Гошко - лошко му сменихме на любимата Витарка В6 съединителчето и още нещо .... Ако не го е срам да се похвали. Уж беше само за "долен ляв педал" , а то какво излезе ..... Пожелах му другата му Витарка да е автомат .
        Не ме е срам Смених съединител на 2.0 В6.Сложих Валео(корейски) комплекта струва 220лв.(някъде имаше въпроси за цената)Мончо(Самоков) ми регулира и педала за съединителя.Родих се!Смених всички масла без на мотора.Него го бях сменял скоро.Повдигнах предницата и пооправихме малко задницата,която бях лифросал сам.Смених накладки,минах я на стенд(пак при Мончо) и искам да ви кажа ,че съм в нова колаВозията си стана както си трябва.Предавателните числа също са сменени с 5:125:1 и върви като пушка!Който има такава Витара да сменя прасетата смелоСтава самолет.

        П.П.В6 си иска масло 0-30 синтетика през целия живот.

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Дай малко снимки да и се радваме.
          С какъв размер гуми я караш?
          Отпред цялото прасе ли може да се смени, или се прехвърлят короната и пиньона? Т.е. шлиците на полуоските пасват ли.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            От една две седмици се появи странно стъргане от задно ляво колело , помислих, че пак е лагер, докато не започна да се усилва брутално през последните дни. Е оказа се , че са се развили гайките на барабана , стегнах ги и сега педала на спирачката пулсира при натискане, явно се е изкривил .
            Търся барабан за дълга база ...
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Дай малко снимки да и се радваме.
              С какъв размер гуми я караш?
              Отпред цялото прасе ли може да се смени, или се прехвърлят короната и пиньона? Т.е. шлиците на полуоските пасват ли.
              Не'ам снимки за сегаОще не е готова като "хората".Малко да омекне времето.На междинката,каквато е мойта шлиците съвпадат и меткаш цялото прасе
              Последно редактирано от goshko-loshko; 29-02-12, 13:42.

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                От една две седмици се появи странно стъргане от задно ляво колело , помислих, че пак е лагер, докато не започна да се усилва брутално през последните дни. Е оказа се , че са се развили гайките на барабана , стегнах ги и сега педала на спирачката пулсира при натискане, явно се е изкривил .
                Търся барабан за дълга база ...
                Каква е разликата с барабана от къса?
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Красьо, испанка или японка, 16в или 8в, че и мат едни разлика, ма...та си е.....@@@@@@@@"

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Японка 16в , имат разлика в размерите и то осезаема .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Не'ам снимки за сегаОще не е готова като "хората".Малко да омекне времето.На междинката,каквато е мойта шлиците съвпадат и меткаш цялото прасе
                      Не подвеждай колегите . Полуоските са ти от дебелите - предните и не стават от старата Витара до 96 г.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        От една две седмици се появи странно стъргане от задно ляво колело , помислих, че пак е лагер, докато не започна да се усилва брутално през последните дни. Е оказа се , че са се развили гайките на барабана , стегнах ги и сега педала на спирачката пулсира при натискане, явно се е изкривил .
                        Търся барабан за дълга база ...
                        Краси, не се е изкривил барабана а се е износил централния му отвор(когато си го карал хлабав),и не може да се центрова спрямо полуоската .Разстържи го и му набий втулка която влиза точно по размера на полуоската и си готов.Пробвано!

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                          Не подвеждай колегите . Полуоските са ти от дебелите - предните и не стават от старата Витара до 96 г.
                          Опааа!Извинете ме за грешната информация!Ванка,поясни тогава точно какво се случва за да се случи?

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Продадох витарата преди два-три месеца.
                            Днес ми звъни жената на новия собственик:
                            "Извинявай да те питам нещо. Откъде се отваря предния капак, че свърши течността за чистачки"
                            Вече ме е яд, че я продадох, на Диското не ми остава време да затворя капака

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Продадох витарата преди два-три месеца.
                              Днес ми звъни жената на новия собственик:
                              "Извинявай да те питам нещо. Откъде се отваря предния капак, че свърши течността за чистачки"
                              Това направо може да го патентоваш като реклама на Витара
                              YAMAHA RAPTOR 700R

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Колеги днес успях да открадна малко свободно време и да си довърша вантите на колата.Като за първи опит съм доволен,но ще се радвам някой който е поставял такива да ми даде някой съвет за доизкусуряване.
                                Долната планка съм я хванал с единият болт от калника + един поднит 5 мм,а горната планка е сложена на колонката с два нита 5 мм.Това което не ми хареса е че в горната част стъклото си остана незащитено,тъй като няма как да вдигна проволката повече(поне не се сещам как) и другото в което не съм сигурен,че планките и захващането с тия нитове ще издържи на по-сериозно натоварване ...

                                Ето няколко снимки и ще се радвам на мнения и препоръки


                                YAMAHA RAPTOR 700R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X