Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от Angel Dimov Преглед на мнение
    Защтитна ламарина обезателно ще има с леки поправки оригиналната ще стане А утре ще пусна всички размери ..
    Аче в Тополовград ли караш? Чух че там имало невиждана машина, пиши едно ЛС или до разходки край Ямбол. Голямо желание имам да се накаляме .
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
      Време е да помислиш за ванти.
      В случая вантите нямаше да ми помогнат. Както се знае-те са отстрани, а клонът ме удари(или аз него )долу-горе в средата на горната част на стъклото. Огъна и малко ламарината на тавана, но нея не смятам да я пипам-и без това витарата е доста омчакана, няма нужда да я "изпъвам" както казват бояджиите. По би ми свършила работа една рамка от тръби пред стъклото, но и бес това съм насложил доста железа по жиба, да не прекалявам, че току-виж по тегло съм я докарал до патрол...
      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      Аз затова карам с колан и някои ми смеят ,ама и те като счупят стъклото ще им дойде акъла/дано да не си счупят главите/!
      Правилно, ама не мен не ми е никак удобен колана на витарата, и само търся начин да се отърва от опеката му. А като вляза в гората съм свободен да не нося колан. е-резултатът е налице.

      Днес оправих и другата гума, и вече стойката на машината е каквато трябва да е. Ъглите на предното окачване със сигурност не са такива каквито се предписват от завода, но моята машиня е адска, стига ми да върви...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        След като оригиналната пружина се счупи на две места по родните ни пътища
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0248.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5200688,
        намерих Вартбург донор и започва лифтването. Днес обиколих повечето магазини за авточасти, докато си избера амортисьори. Така хвалените от Опел Омега са 10-на см по-дълги. От Омега комби за подходящ размер, но са доста трудни за намиране. Накрая се спрях на маслени Старман за Кадет/Астра...и още много модели на Опел и Деу. Цена 40лв/бр. Номера им по Каяба е 443134. Необходимо е да се разпробие отвора за закрепване с 12 мм и всичко останало пасва точно.
        Следва предницата. За там ще ми трябват нови амортисьори, моите са изпуснали. Ще потърся пружини от Мерцедес, по-добре дълги пружини, отколкото подложки.

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          С по-дълги пружини отпред няма ли да има голямото лашкане, като минеш през неравност, все пак на Мечо двигателят е с едни 100кг в повече(най-малко), иначе аз най сетне завърших подлакътника, ЮСБ-та работят, даже сложих и крушки на копчетата за ел. стъклата, има за довършване, ама трябва малко да смъкна седалкитеснимки по-късно

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Също така за отзад за лифт стават и от Латвия(а не от Волга), но във Варна ми ги продават колкото опелските, а "Сделано в ..." не ме кефи
            Според мен правилният лифт е подмяна на пружините с по-дълги, а не слагане на подложки.
            По-дългата пружина осигурява по-голям ход на окачването, докато с подложки хода остава същия, само се увеличава клиренса.
            Според опита ми при моторите, по-дългия ход означава по-малка стабилност на висока скорост и много по-голяма при преминаване на препятствия и неравности.
            Голямото лашкане ще има, ако не сменя изпусналите амортисьори.
            Теглото в случая не е от значение, силата минава през лостова система. Само трябва да се изчисли или напасне правилната дължина на пружината.

            Дайте съвет за седалки. Аз съм само 83 кг, а вече втора седалка продънвам. Пролетта си купих от колегата В58 седалка в отлично състояние и вече е продънена.
            Имам едно бракувано ритмо на село, но предполагам неговите ще са по-широки. Кой от какво е слагал и как се събира? Ключалката за колана къде се монтира?

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Ако си намериш от голф 3 gti мн. удобни седалки и неса по широки от на витарата.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                След като оригиналната пружина се счупи на две места по родните ни пътища
                [ATTACH]237285[/ATTACH],
                намерих Вартбург донор и започва лифтването. Днес обиколих повечето магазини за авточасти, докато си избера амортисьори. Така хвалените от Опел Омега са 10-на см по-дълги. От Омега комби за подходящ размер, но са доста трудни за намиране. Накрая се спрях на маслени Старман за Кадет/Астра...и още много модели на Опел и Деу. Цена 40лв/бр. Номера им по Каяба е 443134. Необходимо е да се разпробие отвора за закрепване с 12 мм и всичко останало пасва точно.
                Следва предницата. За там ще ми трябват нови амортисьори, моите са изпуснали. Ще потърся пружини от Мерцедес, по-добре дълги пружини, отколкото подложки.
                Колега,аз пробвах със спортни маркови пружини от Мерцедес 124-оказахе се доста по-меки от оригиналните Витарови.Като пуснах крика и се оказа,че лифт няма.Сега съм с подложки и съм доволен.
                П.п.Някъде из подфорума бях снимал разправията с Мерцедесовите пружини
                ето- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79864
                Последно редактирано от nikman; 16-08-10, 01:22. Причина: допълнение
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Спортните са по-къси от оригиналните. Още не съм измислил как ще бъде отпред, ще ходя по морги да меря с рулетката. За съжаление не са много пружини с толкова дебел тел и малък диаметър на витката. В момента витарката е като москвич с шпрегвани ресьори и фаровете светят пред носа ми
                  Предложения за по-евтини нови предни амортисьори? Засега Каяба маслени от Е07 само съм намерил за по 150лв/бр.

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Нека Стефан напише неговите за витарката за колко ги взе от ЕлитКар-Варна,

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Спортните са по-къси от оригиналните. Още не съм измислил как ще бъде отпред, ще ходя по морги да меря с рулетката. За съжаление не са много пружини с толкова дебел тел и малък диаметър на витката. В момента витарката е като москвич с шпрегвани ресьори и фаровете светят пред носа ми
                      Предложения за по-евтини нови предни амортисьори? Засега Каяба маслени от Е07 само съм намерил за по 150лв/бр.
                      Да,Ванка.По-къса е но по-дебела и по-твърда,нали са спортни.А оригиналните(Мерцедесови),тъй или иначе ги режеш.Ако ти се разправя-пробвай Аз пробвах и не стана.Накрая всички минават на подложки
                      Както сподели Славин,ако предните амове са оригинални и останеш със стабилизиращата щанга,няма много смисъл от други,по-дълги пружини.Тъй или иначе по-големи ходове няма да се получат.А и някакси да стане,какво ще се случи на каретата?
                      Успех!
                      Прикачени файлове
                      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        И ако все пак си решил да обикаляш по морги,слез под Аспарухов мост там са по 20лв/бр. и са струпани удобно на едно място да си мериш по размер.
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          И аз започван нов проект Винара Сайдкик Ето малко снимков материал

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0008.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5201392Приключението докарване Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0009.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5201391 и започнах с купетоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1321.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5201395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1315 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5201394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1317.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5201393

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Някои знаели да ли има магазин кадето могат да се купят ванти и планките им за закрепване?
                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Първоначално публикуван от sande34 Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]238718[/ATTACH]Приключението докарване [ATTACH=CONFIG]238717[/ATTACH] и започнах с купето[ATTACH=CONFIG]238721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]238720[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]238719[/ATTACH]
                                Защо е запушен отвора за лоста на раздатката или аз нещо не съм в час?
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X