Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
    Има си добавки за промиване на водната система, продават ги във всяка бензиностанция ...
    v0id, тези добавки са на основа киселина,продавал съм известно време маркови добавки и точно тези за промиване на охладителната система не са препоръчителни за стари коли,защото има голяма вероятност да станат като "лейки".Винаги съм го казвал на клиентите.Този тип добавки се използват предимно след като в охладителната система е попаднало масло(гарнитура или друго),получила се е "боза" и наистина е трудно да се почистат особено радиаторите.Аз си промих охладителната система с маркуча за да извадя остатъците от стария син антифриз,а не защото беше мръсен.
    Понеже не се продават добавки за промиване за спирачна система,сега мисля с какво да е промия нея.Пак защото не искам да има остатаци от старата,преди да налея новата,че на инфото и пише, че не трябва да се смесва с друга....Мисля да промия с технически спирт.Ако някой е промивал с нещо,моля да сподели.Благодаря
    Поздрави-Николай
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от nikman; 22-06-08, 00:13. Причина: Снимка на спирачната течност
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #62
      До: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Аааа не може то така, не ми е интересно да гледам някакви затворени кашони, разопаковай малко да видим какво има вътре
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #63
        До: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Принципно спирачна система се промива със спирт но ако не използваш ДОТ5 течност - не промивай а просто наливай новата докато потече чиста през пробките на спирачните апарати. Така или иначе трябва да я сменяш (както и антифриза) на всеки 2 години.

        Коментар


        • #64
          До: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Все още не съм сложил новата течност,принципно ми е чиста спирачната течност,просто искам да е сменя с най-добрата която успях да намеря.Точката на кипене на тази е 310 градуса,а е DOT4.В указанията и пише ,че не трябва да се смесва с обикновенна DOT4,затова мисля да е промия с нещо,евентуално спирт.
          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

          Коментар


          • #65
            До: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
            Надявам се темата да ви допадне и редовно да пишете в нея

            Днес си смених автоматичните хъбове с ръчни, разгеле
            Ето и малко снимки на старите и новите хъбове, заради които бая се изпотих докато избия "чашите" от джантите, за да мога да включвам и изключвам предния мост
            Оказа се обаче че има малък проблем, липсват конусовидните шайби през които минават болтовете за закрепването на хъба към главината, само една имам за модел.Молбата ми е яко някой има повредени хъбове и шайбите са му излишни да ми ги изпрати за моя сметка за да направим нещата както трябва, естествено няма да се размине без почерпка

            ПП
            Малко ме притеснява че на хъбовете не видях щампа на марката им, но докато ги тествах на Бургаския плаж всичко беше ОК.Дано и занапред да е така.
            Извинявам се, но защо слагате ръчни, че не ми е ясно?
            Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 02-07-08, 17:39. Причина: правопис

            Коментар


            • #66
              До: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от gtauto1964 Преглед на мнение
              извинявам се,но защо слагате ръчни,че не ми е ясно.
              Не си извинен
              Пробвай с търсачката,и ще разбереш

              Коментар


              • #67
                До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Точката на кипене на тази е 310 градуса !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Бате за какво ти е тази течност да не караш някаква бегачка.На този джип никога няма да ти се наложи да видиш да кипи и обикновенна спирачна течност.Сори ама е напълно излишно ,мене ако питаш дай я на някой автомобилен състезател със сигурност ще му свърши работа-знам го от личен опит.
                ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                Коментар


                • #68
                  До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
                  Точката на кипене на тази е 310 градуса !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Бате за какво ти е тази течност да не караш някаква бегачка.На този джип никога няма да ти се наложи да видиш да кипи и обикновенна спирачна течност.Сори ама е напълно излишно ,мене ако питаш дай я на някой автомобилен състезател със сигурност ще му свърши работа-знам го от личен опит.
                  напълно съм съгласен с теб,но на играта във Влас ми кипна течноста,без маитап.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Колега PACH за монтажа на лебедката от плочите за монтаж на Т Мах ли си използвал и ако може да ми кажеш точно кои модел, питам те понеже и аз си взех такава лебедка и ми предстои монтаж ще се зарадвам и да споделиш някои тънкости около монтажа .

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                      Колега PACH за монтажа на лебедката от плочите за монтаж на Т Мах ли си използвал и ако може да ми кажеш точно кои модел, питам те понеже и аз си взех такава лебедка и ми предстои монтаж ще се зарадвам и да споделиш някои тънкости около монтажа .
                      Да ти кажа нямам идея каква е, закарах джипа при Явор във Вромос и там ми я сложиха.Предполагам че и плочата е Т-макс. Докъде я докара с подготовката на джипа ?
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Моите са ръчни ,ще трябва ли да ги сменям с нови ръчни или само ако ми правят проблем.
                        SUZUKI VITARA 1.6 full injection

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Подготовката върви бавно но сигурно приключих с лифта на окачването оказа се се маншоните на каретата ми са много дървени и взеха да се късат един по един купих се 4 неопренови и утре ще ги сменявам ако ми остане време .Днеска цял ден се занимавам с монтаж на лебедката и още до никаде не съм стигнал , напредвам макар и бавно понеже всичко правя сам и за това става бавно не се сещам да снимам докато работя но обещавам да снимам когато всичко е готово за да може да и се порадвате и вие.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                            Подготовката върви бавно но сигурно приключих с лифта на окачването оказа се се маншоните на каретата ми са много дървени и взеха да се късат един по един купих се 4 неопренови и утре ще ги сменявам ако ми остане време .Днеска цял ден се занимавам с монтаж на лебедката и още до никаде не съм стигнал , напредвам макар и бавно понеже всичко правя сам и за това става бавно не се сещам да снимам докато работя но обещавам да снимам когато всичко е готово за да може да и се порадвате и вие.
                            Ще чакаме снимки
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Колеги имам въпрос.За какво служат вантите? И какъв е ефекта им?
                              SUZUKI VITARA 1.6 full injection

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Първоначално публикуван от silistra_vitara Преглед на мнение
                                Колеги имам въпрос.За какво служат вантите? И какъв е ефекта им?
                                Хахаха. Не се сърди колега, но винаги се сещам за най-често получавания отговор. А той е: Вантите служат, като се окаляме в гората до ушите и си изперем гащите, да ги прострем на тях.
                                А иначе, вантите предпазват предното стъкло от клоните, да не се счупи. Не че има гаранция, че това няма да се случи, но все пак помагат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X