Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Оста на кутията, да продава се с по-малък вътрешен размер и е по-трудно да намериш, като оригиналния.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      На моята Витара задните рогове са за ремонт , останалото шаси е добро но единият заден рог е заминал.Въпросът ми е с инверторен електрожен и 2-ка електроди може ли да се обработи или с телоподаващапарат единствено?Все пак се гледа желязо дебело около 2.5 мм .Мисля да опитам поне да се убедя че трябва да я карам в сервиза.

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Забрави, че с електрожена ще направиш качествен ремонт на това място.
        Трябва си телчарка, ама не 120 амперова, и човек който знае какво прави.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Здравейте,

          Витарата беше изгнила и реших да я икърпя :дясната страна на предницата и лява страна, имаше доста кърпене с ламарина 1.5 мм доста корава трудна за обработка но пък гние по бавно. Също така и отрязах вътрешния ръб на калника за по големи гуми.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1071.JPG
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5715227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1072.JPG
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5715228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1073.JPG
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5715229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1075.JPG
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5715230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1079.JPG
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5715231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1079.JPG
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5715231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1080.JPG
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5715232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1083.JPG
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5715233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1085.JPG
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5715234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1086.JPG
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5715235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1087.JPG
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5715236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1088.JPG
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5715237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1091.JPG
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5715238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1093.JPG
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5715239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1107.JPG
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5715240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1118.JPG
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5715241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1119.JPG
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5715242

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Бая работа си отхвърлил.

            Да направя една консултация с вас, преди да тръгна по сервизи.
            Бихте ли ми дали някаква актуална информация за актуални и разумни цени за ауспухна система за нашите Витари.
            И места в София. Повечето "явки" ги знам, но някакви препоръки.
            Двуцевката намира ли се като резервна част?
            А и евентуално, възможен ли е вариант "Направи си сам" само с едно телоподаващо? Разните му там сглобки, огъвки ...

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Бая работа си отхвърлил.

              Да направя една консултация с вас, преди да тръгна по сервизи.
              Бихте ли ми дали някаква актуална информация за актуални и разумни цени за ауспухна система за нашите Витари.
              И места в София. Повечето "явки" ги знам, но някакви препоръки.
              Двуцевката намира ли се като резервна част
              А и евентуално, възможен ли е вариант "Направи си сам" само с едно телоподаващо? Разните му там сглобки, огъвки ...

              Доволен съм от официалния представител на АСПО, смених всичките гърнета от-до на предишната ми джипка, казваш модел, двигател и по списък ти дават каквото е изчислено за твоята кола, никакви проблеми вече 4 години и още си е ОК , но това е при работа само на бензин, при газ гаранцията ще ти е по-малка и не знам колко ще издържат преди да изгният...

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Здравей Стефчо!
                Двуцевката не съм сменял, но смених след катализатора всичко.
                Продава се нещата след фланеца до края като едно изделие.Всичко с монтажа ми струваше 100 лева преди три години. Направиха някъква отсъпка.
                Доволен съм от качеството. Това е в една известна българска фирма предимно за "търнета" със сервизи и собствено производство.
                Дано е полезно като информация. Успех.
                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Да, благодаря.
                  Като поразрових, от Гугъл излиза резултата.
                  Системата излиза 85лв, с някаква отстъпка която тече в момента. Това като части. Ако се монтира, сигурно добавят и нещо за труд.
                  Това което ме притесни, е че на картинката, последната изходяща тръба е дадена права, а както знаем, нашите ауспуси завършват с кривка надолу.
                  Открих и голям производител в провинцията. Там на снимка всичко изглежда наред. За съжаление, никъде не предлагат двуцевка, за нас, макар че фирмата производител, предлага за много други модели коли.

                  И като стана дума за ауспухната с-ма.
                  На мястото на катализатора, навремето ми монтираха резонатор. Дали въобще е необходимо да го има, или само права тръба?
                  На всичко отгоре, имам съмнение че го сложиха неправилно, но не съм сигурен.
                  Вътрешността на резонатора представлява тръба, която има отвори подобни на ренде за моркови.
                  Монтираха го така, че газаовият поток на практика бива поеман от тези отвори. Все едно стържеш моркова
                  Правилния вариант не е ли, потокът да се плъзга по изгдигнатата повърхност от едната страна на отвора, и да минава над него, за по-малака турболенция?

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Мда, намерих отговора на въпроса си.
                    Споделям го с вас, защото явно не всички "майстори" са наясно.
                    Отново майсторска грешка.
                    Само моят късмет ли е такъв, не знам!?
                    " Be sure to point to opening of the louvers to the rear of the vehicle. You don't want the louvers to catch the exhaust!"
                    И за резонаторите:
                    Resonators are smaller diameter mufflers. They lack the volume of larger mufflers but fit in places where a full size muffler will not. Use them to help quiet down a loud system. Different lengths will affect different sound frequencies. These will help reduce droning on systems with just a single medium muffler at the rear.
                    Perforated core resonators do not affect flow at all. Louvered core resonators will flow about 5% less but do a better job at silencing things.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sm_exhaust18.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5715820

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      На моето Сузуки Витара Хардтоп задните стъкла много скърцат при каране. Изглежда гъмените уплътнения са заминали. Има ли някаде такива нови да се поръчат?

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Пробвай да намажеш уплътненията със химия спец. за това.
                        Аз лично ползвам глицерин Ефакта му е от късна есен до ранна пролет.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Да, благодаря.
                          Като поразрових, от Гугъл излиза резултата.
                          Системата излиза 85лв, с някаква отстъпка която тече в момента. Това като части. Ако се монтира, сигурно добавят и нещо за труд.
                          Това което ме притесни, е че на картинката, последната изходяща тръба е дадена права, а както знаем, нашите ауспуси завършват с кривка надолу.
                          Открих и голям производител в провинцията. Там на снимка всичко изглежда наред. За съжаление, никъде не предлагат двуцевка, за нас, макар че фирмата производител, предлага за много други модели коли.

                          И като стана дума за ауспухната с-ма.
                          На мястото на катализатора, навремето ми монтираха резонатор. Дали въобще е необходимо да го има, или само права тръба?
                          На всичко отгоре, имам съмнение че го сложиха неправилно, но не съм сигурен.
                          Вътрешността на резонатора представлява тръба, която има отвори подобни на ренде за моркови.
                          Монтираха го така, че газаовият поток на практика бива поеман от тези отвори. Все едно стържеш моркова
                          Правилния вариант не е ли, потокът да се плъзга по изгдигнатата повърхност от едната страна на отвора, и да минава над него, за по-малака турболенция?
                          `
                          След консултация с приятел ауспухджия, сам си махнах катализатора. С флекс и ЦО става лесно. Свалих катализаторното гърне, махнах термозащитната ламарина, която е на болтове. С ъглошлайфа изрязах капак по целия периметър и извадих питите вътре. Бяха толкова задръстени, че се виждаше малко петно светлина през тях. Затворих с ЦО-то капака, надух с копресора дали изпуска и монтирах обратно. Двигателят се развърта по-леко, разхода падна малко, а звука е като на жигула Питите продадох за 90лв.
                          След това се захванах с компресора на климатика - имаше счупено ухо. Пълно разглобяване, занесох го за заваряване на ново ухо, смених о-пръстените и го сглобих. Сега остава да намеря време да ходя на проверка и пълнене на системата.

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Аз пък моя катализатор го оставих при майстора, за "добре" свършената работа.
                            Какво да се прави, грешки по време на растежа.
                            Важното е да не ти пука за дреболии

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Аз пък моя катализатор го оставих при майстора, за "добре" свършената работа.
                              Какво да се прави, грешки по време на растежа.
                              Важното е да не ти пука за дреболии
                              Пак е добре, повечето вземат и катализатора и пари за добре свършената работа

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                А, и аз си платих. Но не знаех че катализаторите струват няакви пари.
                                Но както казах, да не се ядосваме за минали неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X