Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем след смяна на масло

    Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
    Аз в сряда ще сменям маслата на дифовете, скоростна кутия и раздатката.За целта си приготвих Мобил пълна синтетика 75W90.
    Понеже имам един лек шум на 3-та и 5-та скорост мисля да сложа и една руска добавка за скоростни кутий, та да видя дали ще има подобрение.
    Ако има някаква промянва в звуците ще ви информирам
    Другото което ми прави впечатление е че на някой места дават на дифовете 80W90 а в каталога на мобил дават навсякъде 75W90 ,има ли значение тази малка разлика ?
    А пък за шума, и аз го имам ама само на 5 предавка.
    ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

    Коментар


    • #17
      До: Проблем след смяна на масло

      Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
      А пък за шума, и аз го имам ама само на 5 предавка.
      Такааа, преди малко смених маслата и сядам да споделя малко подробности.
      Навсякъде сложих 75W90 Mobile пълна синтетика, ако дойде "тънко" за диференциалите може да го сменя по-нататък.Всъщност по какво се разбира че идва "тънко" ? За съжаление не всички пробки се развиха, и се наложи да заварим две гайки за да ги развием.Освен проблема с пробките, другото което ми направи впечатление е че навсякъде маслото беше различно, като най-зле изглеждаше това на скоростната кутия.Поради тази причина на скоростната кутия сложих в маслото 3 добавки на Риметал (руското чудо на военната индустрия) и наистина има ефект.Шума на 3-та скорост изчезна, а на 5-та осезаемо утихна.Друго което ми направи впечатление е количеството масло което налях, само 5.500 мл. + 150 мл. добавки.В каталозите пише че количеството е към 6.300 мл. и сега се чудя защо стана така ?!!
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #18
        До: Проблем след смяна на масло

        РИМЕТ е добавка с доказана ефективност! Много добра е и за двигателя, особенно след като е минал 100 000 км.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем след смяна на масло

          И при мен не излязоха количествата.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем след смяна на масло

            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
            И при мен не излязоха количествата.
            Значи моят случай не е единичен, да съм спокоен
            Ако не е тайна, колко масло събра ?
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #21
              До: Проблем след смяна на масло

              Много се двуомя за тази руска присадка - не ми вдъхва доверие нещо а и е 12 лв и я дават за двигател , има ли други доволни от нея ??? В ШЕЛ има някаква малка като детска паста за зъби с картинка вал от ск. кутия -18 лв и третата която намерих е на ЛИКИ МОЛИ с молибденов сулфид мисля пак към 15-ина лв . ОТЗИВИ ?
              GL420, G500

              Коментар


              • #22
                До: Проблем след смяна на масло

                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                И при мен не излязоха количествата.
                Количествата при смяна са относителни, защото винаги остава масло вътре.Ако се разглоби кутията вътре има още масло ,знам го от личен професионален опит.
                ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем след смяна на масло

                  Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
                  Много се двуомя за тази руска присадка - не ми вдъхва доверие нещо а и е 12 лв и я дават за двигател , има ли други доволни от нея ??? В ШЕЛ има някаква малка като детска паста за зъби с картинка вал от ск. кутия -18 лв и третата която намерих е на ЛИКИ МОЛИ с молибденов сулфид мисля пак към 15-ина лв . ОТЗИВИ ?
                  Оооо не се заблуждавай че е еФтино, едно шишенце от 12 лв. е за 1 литър масло.При 4 литра цената става 48 лв. Така по-реално ли ти звучи ?
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем след смяна на масло

                    РИМЕТ не се слага на литър масло, защото не е маслоразтворим. Маслото е само транспорт за присадката, която представлява частици по-малки от микрон на метална сплав, която "запечатва" грапавини по металните части на двигателя и на скоростите, в следствие на износване. В зависимост от състоянието и кубатурата на двигателя първоначално се слагат /по инфо във опаковката 2 или 3/ флакона и при следваща смяна на маслото по 1. За дифл и скорости се слага еднократно. Аз я ползвам от 10 г. и определено работи.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем след смяна на масло

                      Първоначално публикуван от Bob1962 Преглед на мнение
                      РИМЕТ не се слага на литър масло, защото не е маслоразтворим. Маслото е само транспорт за присадката, която представлява частици по-малки от микрон на метална сплав, която "запечатва" грапавини по металните части на двигателя и на скоростите, в следствие на износване. В зависимост от състоянието и кубатурата на двигателя първоначално се слагат /по инфо във опаковката 2 или 3/ флакона и при следваща смяна на маслото по 1. За дифл и скорости се слага еднократно. Аз я ползвам от 10 г. и определено работи.
                      На флакона пише "една опаковка на литър масло" Следвам указанията и определено работи
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X