Обява

Свий
Няма добавени обяви.

реглаж на клапани на витара 1.6 16

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • реглаж на клапани на витара 1.6 16

    Здравейте колеги,интересуват ме някакви данни за хлабините на клапаните на витара 1.6 16 97 к.с.Моите тракат леко и май са за реглаж,дайте съвет по въпроса. .Благодаря

  • #2
    До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

    Ако мотора е G16B 20 на 20 при топъл мотор. Aко мотора е G16A/B 10 на 10 при студен мотор.
    По добре да чукат от колкото да са натегнати. Лабав клапан кара, натегнат гори.
    Лек ден и късмет
    Последно редактирано от DINI; 06-02-08, 16:38. Причина: допълнение
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #3
      До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

      Как да разбера типа на мотора къде го пише?

      Коментар


      • #4
        До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

        Първоначално публикуван от totev78 Преглед на мнение
        Как да разбера типа на мотора къде го пише?
        1.6 16v е G16B .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          студен двигател
          Изпускателни 0.17 всмукателни 0.13

          топъл двигател
          изпускателни 0.27 всмукателни 0.17

          От ръковотството:
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Паджеровод; 07-02-08, 21:33.

          Коментар


          • #6
            До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

            Благодаря за съдействието,ако имате път към Троян обадете се да се запознаем и да почерпя.0888349363 Тони

            Коментар


            • #7
              До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

              Как обичам Балкана и сливовата.....Може да покараме заедно някои път из Троянския Балкан.

              Коментар


              • #8
                От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                Виждам,че темата е стара,но не намирам по-нова в тази насока!Кажете как си правите клапаните на Витарите 1.6 8кл. G16A!?По принцип на този двигател ги дават да се правят на топло!?...на колко ги правите вашите и на топъл или студен двигател?!Мойте вече три пъти ги правя за 2г и все нещо не ми харесва!Има го и варианта да ми е поизяден малко разпределителния вал,но това го оставям като последен вариант!
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #9
                  От: До: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                  В големия талон втория ред първите букви.
                  Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

                  Коментар


                  • #10
                    От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                    Брей!...все повече нахакани хора тук се появяват....чак дразнещо!Виж сега колега!...Приеми,че съм закъсал във Варна,а съм от София!/...че съм си загубил талона/че джипа ми е краден и нямам такъв....с две думи,ако можеш да изразиш някакво конкретно мнение,ще съм ти благодарен и ще го оценя,а сигурно ще си полезен и на други колеги,които не искат да питат точно заради тези изказвания!....Дайте да си помагаме....Колелото се върти!....Поздрави! ....номер на двигател ли е нужен според теб?...на рама ли?!

                    Това,което аз знам,но не съм сигурен дали е правилно е:

                    Студен двигател: Всмукателни клапани: 0,13-0,17мм Изпускателни клапани: 0,15-0,19мм
                    Топъл двигател(60градуса): Всмукателни клапани: 0,23-0,27мм Изпускателни клапани: 0,25-0,29мм
                    Последно редактирано от CrAzY_eMo; 07-07-11, 21:27.
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #11
                      От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                      Благодаря на ВСИЧКИ за изчерпателните отговори! ....за пореден път си реших проблема и сам!....Направих днес Витарката и мога да ви кажа,че по-тиха не е била никога,ако някой не вярва мове да дойде да я чуе и да изрази мнение!...Ако някой има същия проблем с реглажа на клапаните и се чуди,каква е точната формула да ми пише,с удоволствие ще му помогна!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                        Брей!...все повече нахакани хора тук се появяват....чак дразнещо!Виж сега колега!...Приеми,че съм закъсал във Варна,а съм от София!/...че съм си загубил талона/че джипа ми е краден и нямам такъв....с две думи,ако можеш да изразиш някакво конкретно мнение,ще съм ти благодарен и ще го оценя,а сигурно ще си полезен и на други колеги,които не искат да питат точно заради тези изказвания!....Дайте да си помагаме....Колелото се върти!....Поздрави! ....номер на двигател ли е нужен според теб?...на рама ли?!
                        Ако пишеш за мен, нещо грешиш. Отговарях на колегата totev78, който питаше къде да види какъв е двигателя:
                        " Как да разбера типа на мотора къде го пише? "
                        ПП. Чак сега видях, че той е питал преди 3 години, извинявам се.
                        Последно редактирано от metero; 09-07-11, 06:52. Причина: уточнение.
                        Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

                        Коментар


                        • #13
                          От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          Ако някой има същия проблем с реглажа на клапаните и се чуди,каква е точната формула да ми пише,с удоволствие ще му помогна!
                          Здравей , мисля че имам същия проблем защото като згрее мотора започва да се чува шум като шум от верига...?
                          Надявам се да са клапани
                          898450701

                          Коментар


                          • #14
                            От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                            Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                            Здравей , мисля че имам същия проблем защото като згрее мотора започва да се чува шум като шум от верига...?
                            Надявам се да са клапани
                            Колега...Мой личен съвет е да ги направиш на студен двигател!...Мойте ги направих на студен двг. 15-20мм (много натегнати,едвам да се вади луфтомера)....правих така,защото това бяха най-близките по размер пластини,който имах,а предполагам,че повечето от нас разполагат именно с такива,приближаващи се до размерите,които съм посочил по-горе!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #15
                              От: реглаж на клапани на витара 1.6 16

                              до "metero"
                              Няма проблем колега! ...и на мен ми се искаше да е станала грешка! ...Извинявай за тона!
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X