Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебания в избора на гранд витара...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колебания в избора на гранд витара...

    Здравейте.
    Решил съм да купувам гранд витара между 2003 и 2005 година и съм се спрял на следните два двигателя, дизел 2.0 hdi 109к.с и бензин 2.0 128к.с. Попринцип предпочитах бензина, заради евентуалните ограничения или по-високи данъци, но според мен е малко вероятно да се случи скоро тук. Xoдих на оглед на дизелова такава и съм впечетлен от вървежa и динамиката и. Намерих вторa такава, без точкя ръжда, но и светеше чека и се отказах. Гледaх и карах и бензиновата 128к.с и ми се видя тромава. Общо взето динамиката и беше като на моята витара 1.6 16v. За дизеловите няма много инфо в форума и за това пускам и темата. И двете разновидности не успях да ги карам с над 90км и не знам каква им е комфортната магистрална скорост. На моята ветара и беше 100км. С покупката на гранд витарата, общо взето търся по-голяма динамика, климатик и комфортна скорост, Примерно да мога да си карам по магистралата със 130км в час. За проходимоста е ясно, че май няма да мога да я карам на местата където старата витара карах. Вижда ми се по нисичка гранда. Също търся и нисък разход на гориво, ако взема бензинова, ще се газифицира със сигурност. Но клоня повече към hdi. Какво бихте ме посъветвали, колеги? V6 не искам, може би заради изчетеното тук и оплакванията от нея.

  • #2
    От: Колебания в избора на гранд витара...

    Имам няколко познати, които карат ХДИ на Пежо-всички твърдят, че е много здрав, икономичен и безпроблемен. Аз дълго време търсих точно такава и загубих търпение. За В6 си знаеш...Светещият чек може да е от нещо дребно и преглед в сервиз да реши дилемата. Успех!
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Колебания в избора на гранд витара...

      Зависи, колко ще се кара. Газов инжекцион е едни пари и се избиват само с яко каране. ХДИ е наистина надежден и икономичен мотор. Не знам кой слагат на ГВ, но ако е 110 коньовия, не бих се колебал на твое място.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Колебания в избора на гранд витара...

        Точно него. Другият е 2.0 ТДИ Рф на Мазда.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Колебания в избора на гранд витара...

          Той е да, 109 коня. А има ли филтър за твърди частици и прави ли проблеми....

          Коментар


          • #6
            От: Колебания в избора на гранд витара...

            Маздовият е огромен, тежък струг с ниска мощност, ел управлявана помпа, глупав компютър и нула динамика. 83 коня мъртвец.
            Карам го на Кия Спортидж. По-мързелива кола не съм карал през живота си, макар да съм му затапил ЕГР-а.
            ХДИ от тоя модел и години няма ДПФ. Има катализатор, Не прави проблеми, освен ако не е тотално запушен, вероятно.
            Турбото му е същото Гарет, което се монтира и на 1.9 ТД. Няма променлива геометрия. Има само уейстгейт, както всички.
            Горивната система е класически комън рейл. Аз поне не съм имал проблеми с дюзи, регулатор на налягане и прочее, а карам с най-евтината нафта, която намеря. Не е претенциозен. Създавал ми е ядове единствено дебитомера, който смених с втора ръка. И заклинващ периодично в отворено положение ЕГР клапан, който не ми остава време да затапя. Износена ос на мембраната. Моят е на 330000 км и отгоре.

            ПП: На леката ми кола, ако я карам яваш, разхода мои пада до 4,5, 4,6/100.
            Не знам на джипка как ще е , но маздовия на Кията средно е около 10. Най-малко около осем и половина, най-много около 12/100.
            Последно редактирано от TigerHunter; 03-10-18, 22:38.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Колебания в избора на гранд витара...

              Привет! От 3г. карам ГВ 2.0, бензин - абсолютно безпроблемен мотор. На магистралата си карам със 130, с включен климатик, разход ~ 14л. газ/сравни го с дизела/. В оригинален вид е ниска - правиш лифт, по-живи гуми, и си караш спокойно. Със здраве!
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • #8
                От: Колебания в избора на гранд витара...

                Някой има ли наблюдения върху средният разход на гориво при 2.0 ХДИ,при къса,дълга база?
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: Колебания в избора на гранд витара...

                  Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                  Привет! От 3г. карам ГВ 2.0, бензин - абсолютно безпроблемен мотор. На магистралата си карам със 130, с включен климатик, разход ~ 14л. газ/сравни го с дизела/. В оригинален вид е ниска - правиш лифт, по-живи гуми, и си караш спокойно. Със здраве!
                  Ами ако гори hdi то 7-8 извънградско това са е с 3 лева повече. А за газта трябва и да инвестираш едни 1200лв за инжекцион, отделно ангренажната верига нз каква и цената, но постоянно чета, за сменени и разтропали се такива...При 130 на какви обороти си, защото аз и с мойта мога да ги поддържам, но вътре не може да се чуеме😁

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колебания в избора на гранд витара...

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Някой има ли наблюдения върху средният разход на гориво при 2.0 ХДИ,при къса,дълга база?
                    Колега има HDI дълга 2004 година за момента 8-8.5 смесен разход ми дава

                    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колебания в избора на гранд витара...

                      Което за дизелов джип, е повече от екстра.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колебания в избора на гранд витара...

                        Моята Гранд Витара 2.0 HDI къса база дава разход на градско 9,5-10л/100 км, като климатика почти не го изключвам, извънградско 7л/100 км, смесен разход 8,5-9л/100 км. Комфортната скорост на магистрала е до максимум 140 км/ч.
                        „Свободата е скъпа, но си струва“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колебания в избора на гранд витара...

                          Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                          Здравейте.
                          V6 не искам, може би заради изчетеното тук и оплакванията от нея.
                          Аз от V6 нямам оплаквания, от почти 3 години го карам ежедневно на газ, за сега всичко е ОК
                          За 40000км проблеми с двигателя не съм имал, всичко е до късмет и конкретна бройка.
                          Разход 13/100 газ, динамика задоволителна.
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колебания в избора на гранд витара...

                            Понеже чета, че пежата с мотор HDi имат фап фиртър, сигурно ли е че гранд витарата няма такъв. Не са ли едни и същи двигателите?
                            Последно редактирано от bomber888; 05-10-18, 21:25.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колебания в избора на гранд витара...

                              Фап имат последното поколение комън рейли, които от 2.0 вадят около 136 коня или колко там бяха.
                              На Витарата е 109 коньовия. Аз не знам да има 109 коня с ФАП. Мисля, че Фап имат от определена година насам, моторите с турбини с променлива геометрия и повишена мощност. Като 1,6 90 коня, 2.0 136 коня и 2,2 не знам колко коня.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X