Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене при отпускане на газта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виене при отпускане на газта

    Здравейте колеги, при отпускане на газта на първа предавка и донякъде на втора, в диапазона 1500-2100 оборота имам виене. Автомобила е Сузуки Гранд Витара 2009, 2.0 ръчка. Нормално ли е според вас? Моля собственици на Гранд Витара да пишат наблюдават ли някакви други звуци от трансмисията, на ниските предавки първа, втора и трета.

  • #2
    От: Виене при отпускане на газта

    "Музикантите" да кажат какво може да се чува в тази ситуация.
    От "тук" диференциал.

    Коментар


    • #3
      От: Виене при отпускане на газта

      както го описваш не от диференциал. по скоро ще е от скоростна кутия. трябва повече инфо. на празен ход има ли го? при натиснат/ отпуснал съединител какво е? виенето в кой диапазон е ?
      899180483

      Коментар


      • #4
        От: Виене при отпускане на газта

        На място е пълна тишина, със без съединител няма значение. Днес като карах, оставам с впечатление че на всички скорости го има, като на 3,4 и 5 е едва доловимо при пусната газ в диапазона 1500-2100 и трябва да се слухти за да се чуе. На втора в същият диапазон е малко по силно, а на първа най-силно. Като на втора предавка го има и при движение на 2000 оборота когато изкачвам наклон.

        Коментар


        • #5
          От: Виене при отпускане на газта

          Включи раздатаката на неутрална,и вклаючи на скорост,подържай оборотите на които го прави и виж дали пак го има шума,ако го има пиши.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Виене при отпускане на газта

            Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
            На място е пълна тишина, със без съединител няма значение. Днес като карах, оставам с впечатление че на всички скорости го има, като на 3,4 и 5 е едва доловимо при пусната газ в диапазона 1500-2100 и трябва да се слухти за да се чуе. На втора в същият диапазон е малко по силно, а на първа най-силно. Като на втора предавка го има и при движение на 2000 оборота когато изкачвам наклон.
            Според мен е главното предаване , без да съм запознат с модела. На високите предавки се чува по-слабо , защото се натоварва по-малко когато движението се предава от колелата към двигателя.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Виене при отпускане на газта

              Това с раздатката го пробвах вече, обаче се чува само двигателя, тъй като скоростите не са натоварени. Утре ще го пробвам пак, също така ще опитам да се спускам на включена предавка, но със натиснат съединител. Не знам, може да е нормално тъй като четейки чуждестранни форуми, срещам мнения и то за коли на по 30-40 хиляди и хората казват че е допустимо, особено японски.

              Коментар


              • #8
                От: Виене при отпускане на газта

                При този модел на Гранд се наблюдава такова виене и то е от предния диф. Решаването на проблема е смяна с нов. Успех.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: Виене при отпускане на газта

                  но, нали колегата казва, че виенето го няма при движение на нулево положение на раздатката . т.е предни полуоски и вътрешна касета се въртят, но не и предено главно движение(пиньон и корона). нали това е схемата и при този модел от 2009 г. г-н попов. той м/у другото колегата не пише нищо за шум при включен преден мост . но това също може да се локализира с проби .дори може да се демонтират за проба предните капачки на полуоските.
                  аз мисля ,че ако шумът е от преден/заден диф. виенето ще е пропорционално на скоростта и ще се променя при подаване и отнемане на газта .т.е. казано на технически език преден и заден ход на главното предаване.
                  трябва много диагностика и проби за да не се работи на сляпо .
                  ще се радвам колега да можем да ти помогнем . особено колегата Ив. Попов има голям опит с този модел . и аз съм ползвал неговите услуги за не откривам топлата вода.
                  успех и пиши до къде си стигнал
                  899180483

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виене при отпускане на газта

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    При този модел на Гранд се наблюдава такова виене и то е от предния диф. Решаването на проблема е смяна с нов. Успех.
                    +1 Пада циментацията, слабо място на модела, всеизвестно и особенно на джамбазите, коригира се от тях яко с добавки. Сменяш маслото и те ти късметче.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виене при отпускане на газта

                      е чак да падне циментация .я ако падне няма петно и шумът става невъобразим. появяват се язви (така наречения питинг ефект). да появява се шум . не е ли слабото звено лагерите на дифа ? би следвало да се появи виене . досега не съм виждал главно предаване да се оправя с присадки . т.е виенето си остава. единствено някакъв ефект(и то не винаги) има ако се сложи руския Нигрол. но колегата никъде не пише ,че е сменял масло в трансмисията.
                      не искам да влизам в излишни спорове. просто изказвам мнение от опита през годините.
                      899180483

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виене при отпускане на газта

                        След първото мнение от 2 пост,сега да допълня.....
                        Имате нужда от диагностика .
                        Или проверка в движение от грамотен човек,или на подемник.
                        Втория случай изисква знания как да тества без да разглобява!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виене при отпускане на газта

                          Маслата са сменяни скоро с марка yacco. Само в предният диференциал не го смених, тъй като не успях да отвия пробките. Скоро ще отида в някой сервиз и това да бъде направено и ще пиша. Но все си мисля че ако е диференциал, виенето ще е свързано със скоростта, а не толкова с оборотите на мотора. Моля предложете добри сервизи в София в които могат да погледнат автомобила.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виене при отпускане на газта

                            значи никога не са развивани . помоли Ив.Попов да я погледне .той ти близо до софия.
                            въпрос: преди смяната на маслото имаше ли същия проблем?
                            899180483

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виене при отпускане на газта

                              Така съм я взел колата, като върнат автомобил от Миркат. Като източвах маслата от раздатката и скоростите бяха бистрички, от задният диференциал беше по черно. По принцип в сървиз манюала я дават че се сменя само първите 15000 км. след разработка, след това само се проверява, та затова не се бях забързал за предният диференциал, че е и зима, студено е и не е точно за ремонти, обаче ще видя да измисля нещо че да не стане по зле.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X