Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

    Какво се оказа?
    Напиши може да е от полза другиму. А има дооста обяви за С. НГВ на частк.

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

      Не откривам никъде коляно вал за този мотор , някакви идеи имате ли ? Доколкото ми е известно има основни лагери 1- ви ремонт , биелни на ремонти няма

      При мен и билените и основните са за смяна и то най вероятно на 2-ри ремонт (не е сигурно дали и той ще покрие нараняванията по вала ) . Какво да правя ?

      Помагайте , болно ми става да гледам тази красавица да стои така - Колата е найстина уникална

      Относно наваряне и престъргване на вала ми казаха че нещата не се получавали . Имате ли идея къде и кои прави валовете сполучливо (казаха ми че когато наварвали метала се топял и не ставал . дори и да станело било само за продажба на автомобили - аз не ме устройва този вариант)?

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

        За тези http://www.zig.bg/ съм чувал само добри отзиви. Може да се провери, могат ли да спасят стария вал.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

          Биелни 0.25-36 лв
          основни до 0.75-61 лв
          В София в Световрачене е най-добрия шлайфист на валове. Не в Доброславци-там не стават.

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

            Аз те съветвам да се обадиш на:
            Оригинални и неоригинални авточасти за японски автомобили
            Искай му ремонтни размери на лагери и бутала.
            После закарай блока, вала и буталата на шлайфист и виж дали ще се вместиш в тези размери.
            Ако да, нямаш проблеми.
            Ако не, тогава мислиш други комбинации.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

              Здравейте , драмата при мен продължава .... Търси се блок с бутала и вал (цяла долна част без глава )

              Къде мога да открия такова ЧУДО ???? НЕ мога да повярвам в какъв филм съм

              Със сигурност ли двигателя J20 A е еднакъв от самото начало ? Защо тогава го има 128 136 и 140 к.с. ?

              В други какви автомобили го има вграждан този мотор ?

              На мен конкретно ми трябва за новата Витара след 2006г , 140 к.с. - ще пасне ли на моята глава (горната част е в много добро състояние ) долница от стар двигател с различни конски сили от моя ?


              Пълно е с обяви но са за Витари и Гр Витари автоматик , а там ми казват че мотора е различен

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

                Здравейте , отново !

                МОля за спешен отговор .

                Така все още съм до никъде с моя ремонт , оказа се че вала ми не става

                Намерил съм един друг колянов вал , готов прешлайван до 1ви размер на биелните лагери и 1ви на основните лагери (принципно за J20A има основни до 3ти ремонт и биелни до 1ви ремонт )

                Така сега този въпросния вал шлайвиста го поставя на станока , и като почне да го върти на ръка и опира в него онова което е като часовник и накрайника му опира директно върху шииката на вала (не знам точно как се казва този уред но реално с него мери за овалност или по-точно за наличие на елипси ) та на едната от средните шиики на основните на вала открива "биене " 7 стотни . Казва ми че до 5-6 стотни било приемливо но това вече било много , щяло да премахва масления филм от лагерите и щял да задере много бързо......

                Отделно с микрометъра на едната шиика на биелния лагер намира биене 2,5 стотни

                Шлайфиста твърди , че е страшно да се използва този вал

                Какво е вашето мнение ?

                Благодарение на колегата Крумов(дал е мнение в тази тема ) по каталог за лагери допуските за лагери за нормален вал са следните :

                Биелни : 49,982 - 50,00

                Основни : 57,983 - 58,001

                Какво да правя според вас ?Какво ви е мнението , тези биения покриват ли се в допустимите отклонения ?

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за двигател Гр Витара 2,0 140кс J20A

                  Така драмата при мен приключи -колата вече е в перфектно здраве и състояние !!! Не сменях двигател , т.е. блока и главата и картера , всичко друго е подменено ! Използвах случая че мотора е отворен и смъкнат и смених и веригата с консумативите както и съединителя комплект , както и лагерпомпата.

                  Намерих си перфектен вал ,булата и др. карантии от една тоталка и сега са в моя мотор. Съединителя ми нов и е EXEDY, помпата SAKS, естествено семерингите , гарнитурата на главата и на колекторите също са си нови.

                  КОлата е УНИКАЛНА !!! Свикнах вече с по-твърдата возия , два дни имахме сняг и лед във Варна и всичко беше много добре.....

                  Поради лошо стечение на обстоятелствата ми останаха части , които не можах да върна в магазина - първоначално мислех да ремонтирам вала и взех първо едни лагери биелни първи ремонт , оказа се че няма да излезе на този ремонт , намерих втори размер биелни, както и втори размер основни . Точно тогава намерих другите карантии и сега имам 3 комплекта основни и биелни лагери TAIHO както и вал които може да стане на втори размер на биелни и на основни . Ще пусна тема в съответния раздел - ако на някого му трябват , купил съм ги с голяма отстъпка , ще ги дам и още по -евтино само да свършат работа на някого.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X