Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Букса за задна чистачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Букса за задна чистачка

    Здравейте! След един инцидент ми се наложи да заменя петата врата и на новата имам чистачка, моята е Sidekick и нямаше такава. Много бих искал тази чистачка да стане работеща и предположението ми е, че ел. инсталацията е типова и би трябвало да има букса под таблото. Да само, че има много букси и не знам коя за какво е. Някой може ли да ми помогне да се ориентирам? Сигурно е важно да отбележа, че като екстри имам само ел. огледала. Благодаря на всички предварително!

  • #2
    От: Букса за задна чистачка

    Може да се наложи търсене и на нов превключвател за чистачките.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Букса за задна чистачка

      Всъщност на двете други витари в които съм се качвал задната чистачка се оправлява от бутон като този за подгряване на задното стъкло, а не от лоста на волана. Не знам дали при всички е така, но само този вариан съм виждал.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:m5t-ZnKj43eT1cA4nT8EyFw.jpg
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5653564
      Последно редактирано от xempirex; 12-04-15, 11:48. Причина: image added

      Коментар


      • #4
        От: Букса за задна чистачка

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150412_131506.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5653578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150412_131529.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5653579

        Това е буксата 6 пинова, 3 за чистачката и 3 за пръскачката.

        Коментар


        • #5
          От: Букса за задна чистачка

          Гледай да съвпадат по цвят, Така ги правят-жълто с жълто, зелено със зелено...

          А ако няма съответстваща букса-с поляник и мултицет, топче изолираща лента(или термосвиваем шлаух), и всичко става.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Букса за задна чистачка

            Всъщност имаше малко разминаване в цвета на кабелите между тези на инсталацията ми ( sidekick ) и тези във петата врата ( от витара ). При едната инсталация оранжевата жица си е чисто оранжева, а при другата беше оранжево със черно. Мислех да премахна буксата и да вържа обикновено копче, но когато се посъветвах с един приятел се отказах. Причината е, че едната жица (мисля, че беше жълто-синята) се грижи да върне чистачката в началното и положение - да не я остави на средата на стъклото. Което пък си иска копче, което да не е вкл/изкл, а такова, което кУтУ го пуснеш да се изключва каквото си е оригиналното.

            Коментар


            • #7
              От: Букса за задна чистачка

              Връщането на чистачката се извършва от едни медни "пътечки" в редуктора на моторчето. Ако не е износено-трябва само да му зададеш "сигнал"-плюс през кабел, и после докато чистачката не се върне в начално положение-черпи захранване през тази медна шиничка вътре.
              Естествено трябва да има захранване на тази шина.
              Абе разглоби един редуктор за чистачки и ще го разбереш.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X