Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

    Точно този двигател не е капризен на масло, но в никакъв случай няма да се мръщи на пълна синтетика. Аз карам 2.0 V6 само с 5W40, на 153 000 км. е в момента.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

      Аз си карам архаичния дизел на 5W40 зимата (лятото няма сми - сменям маслото 2 пъти в годината). А когато е проектиран тия масла са били само в някоя лаборатория или са стрували безбожни пари. Никакви проблеми нито с повишен разход, нито с нещо друго. Държи и налягане и всичко останало в норма.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Това как точно да го разбираме , щото аз за заводски двигатели без допуски не съм чул , а и няма как без допуски.
        Някои двигатели се произвеждат с по-малки допуски тук-там, или температурно са по-изпипани откъм разлики в луфтовете студен/загрял(Хонда например) и за тях се изисква масло5/30, докато не се поизносят, защото 5/40 ще "разпъне" матората, като загрееДруги прецизни бегачки, като Макларън-Мерцедес Ф-1 искат пълна синтетика 5/50, като има табелка на подкалника с това изискване, трети пък предпочитат 10/60 и т.н.
        Дискутирано е предполагам отдавна, но да спестя търсене на заинтересованите-първото число е вискозитет при студен двигател(външна температура), а втората цифра е вискозитет при загрял.пълната синтетика винаги е най-доброто за всеки двигател, независимо от пробега му, така че който е мераклия и може да си я позволи да не се чуди!
        Разбира се, че маслата имат и други качества, но за наше село най-големият проблем е да не се попадне на менте-затова не робувайте на марка-всички са достатъчно качествени, ако са истински.
        Съгласен съм, че 5/40 е най-масовият вискозитет за Бг., ако двигателя не е нов и производителя не препоръчва 5/30 за него.
        Последно редактирано от mbenz; 27-09-13, 15:56.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #19
          От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Ето как се държат маслата:

          ...

          От доста години си карам колите с 5W40 и смятам, че за България този вискозитет е най-добър през цялата година.
          Човече, нищо не мога да прочета от тия таблици. Свалих файловете, но картинката пак изглежда като на баба чорапите. При -20 градуса, коя стойност е по-добра, по-ниската ли? Пусни линка, където си ги гледал.

          Коментар


          • #20
            От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

            Имам новина за вас- Сивик 2001 от нова я карам в жегата с 5W20. Вече е над 200 000 и продължавам със същото. И не го пипа. И на 400 000 да стане, пак такова ще слагам. Точно както е предписал производителя.
            Не разбирам свободните съчинения на тема масло за какво са ви. Има си ръководства за експлоатация. Слагаш пълна синтетика с вискозитет еднаква втора група цифри. За зимата, за да не върти мудно, първата група цифри може да е по-ниска. Е, това не отменя изправния акумулатор.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

              Първоначално публикуван от ogrigorov Преглед на мнение
              Човече, нищо не мога да прочета от тия таблици. Свалих файловете, но картинката пак изглежда като на баба чорапите. При -20 градуса, коя стойност е по-добра, по-ниската ли? Пусни линка, където си ги гледал.
              Съжалявам, но линка ми е в електронната поща. Сега май са по-добре. И да, при -20*С по-ниската стойност е по-добра. А тя е при масло с вискозитет 5W30. Но за лятото предпочитам 5W40, което и зимата се представя достатъчно добре.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0087_cc50e_30861808.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5521851
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0086-1600_ee678_30861806.jpg
Прегледи:1
Размер:53.3 КБ
ID:5521852

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              ...Разбира се, че маслата имат и други качества, но за наше село най-големият проблем е да не се попадне на менте-затова не робувайте на марка-всички са достатъчно качествени, ако са истински...
              И аз така мисля. Затова от няколко години си взимам масла само от една марка, за която все още не съм чул да има ментета. И се произвежда само на едно място в света.
              Последно редактирано от dimkaraganchev; 27-09-13, 19:28.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #22
                От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

                Вече съм се спрял на Meguin Ultra Performance Longlife SAE 5W-40 за двигателя - 5 литра туба. Смятам и за дифовете, ск. кутия и раздатка да взема от тази марка.

                Коментар


                • #23
                  От: Двигателно масло 10W40 или 5W30/5W40

                  Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                  Препоръчвам на всички да влезете в Субару форума и да прочетете постовете на =Alex= в темата "Моторно масло за Субару" ! Ще научите доста неща ,за които не сте предполагали . Сами ще си отговорите на въпроса кое от маслата е пълна и непълна синтетика и с какво да си карате колите. Аз вече минах на Red Line Euro Series 5W30
                  Прочетох темата. Интересна е, но мисля, че за моята джипка упоменатото масло е меко казано абсолютно глезене. Евентуално може да мина на Yacco, но на по-късен етап. Сега след първа смяна от полусинтетика на пълна, мисля че е малко безсмислено да се инвестира в по-скъпо масло.
                  Ще препоръчам темата на баща ми , той кара Субару Форестър.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X