Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия на Suzuki Vitara ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Suzuki Vitara ....

    А къф го искаш,малък за осветление или по големшък?

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Suzuki Vitara ....

      Колега просто кутията издава багажа, аз го имам същия проблем карай смело докато се предаде напълно
      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Suzuki Vitara ....

        Първоначално публикуван от penev_dch Преглед на мнение
        Колега просто кутията издава багажа, аз го имам същия проблем карай смело докато се предаде напълно
        Ами азз мисля точно това да направя ...

        Коментар


        • #19
          За да не пускам нова тема,използвам тази на колегата.Проблема е следния:На Капаоник при една от разходките счупих в един камък/не го забелязах/ фланеца на двуцевката,след която е катализатора.След това имаше едно много стръмно и прододължително спускане.Първоначално бях на D и 4H.Но ГВ се засилваше и използвах спирачките.После минах на D и 4L,но и тогава се засилваше.Минах на позиция 2 на автомата,но и това не помогна.Тога минах на позиция L на автомата.И при пова положение пак използвах спирачките,но с триста зора се добрах до равното.Вече изключих предното и карах на позиция D.След тази случка ГВ загуби пъргавината си.Това особенно се чувства при потегляне от място и при изкачвания/говоря за асфалтови пътища/.При баир натискам газта но ускорение като,че ли няма.Преди този случай направо "летеше" по баирите.Дори и да свали с една предавка ускорява се много бавно.След като се прибрах, махнах катализатора/няма резонаторно гърне/,смених маслото на автомата с машина в сервиз,но промяна в поведението няма.Иначе на равното си върви,но изчезна пъргавината при подаване на газ.
          Нека силата да бъде с нас!
          Suzuki Grand Vitara
          +34 642 91 4154

          Коментар


          • #20
            Ламбда

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
              Ламбда
              Преди да се случи това ходих при Румен/Картест/ за обща профилактика и той тогава ми каза,че една от ламбда сондите/те са общо четири за ХЛ-а/има малко отклонение,но може да се кара.От време на време светваше чека/особенно когато по рязко подам газ/,но колата си беше пъргава.Възможно е проблемната ламбда да и е дошло точно на Капаоник времето да се прецака,но аз се опасявам да не би от неправилно боравене със скоростите и раздатката при спускането ,да съм прецакал нещо АСК. Не съм сигурен дали това което премахнахме беше наистина катализатор или някакво резонаторно гърне,но преди и след него нямаше никакви сонди и кабеляци.ГВ я карам основно на газ.Мислих си дали да не ходя при газаджията за някакви настройки,след като премахнах онова нещо от генерацията.Но и на бензин е пак мудна.
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • ivo-police
                ivo-police коментира
                Редактиране на коментар
                ....Не съм сигурен дали това което премахнахме беше наистина катализатор или някакво резонаторно гърне....
                През резонаторно гърне като погледнеш виждаш другия край то е общо -взето надупчена тръба,през катализатора виждаш мрежа ...това знам.

            • #22
              Здравейте колеги и благодаря за приема имам следния проблем Витара 96 година 2.0 дизел Мазда мотор автомат карах я около 70 км извън градско никакъв проблем или някакъв признак за повреда спирам пред един супер маркет пазарувам тръгвам и автомата включва само до 2 предавка като натисна педала за спиране тръгва да гасне защото не освобождава май и мига постоянно овердрайв май беше може ли някой да ми помогне кутията се е повредила или някой Ел проблем е много ще съм благодарен

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от Tanio7676 Преглед на мнение
                Здравейте колеги и благодаря за приема имам следния проблем Витара 96 година 2.0 дизел Мазда мотор автомат карах я около 70 км извън градско никакъв проблем или някакъв признак за повреда спирам пред един супер маркет пазарувам тръгвам и автомата включва само до 2 предавка като натисна педала за спиране тръгва да гасне защото не освобождава май и мига постоянно овердрайв май беше може ли някой да ми помогне кутията се е повредила или някой Ел проблем е много ще съм благодарен
                Единствения вариант нещо да угаси двигател на автоматик е ХДП-то. А ОД- то има копче което може да създава проблем.

                Коментар


                • #24
                  Ами мига лмпата на ОД и никой не може да ми помогне с проблема

                  Коментар


                  • #25
                    Какво е това ХДП то

                    Коментар


                    • #26
                      Радо, ХЛ не е ли с три ламбди, на двата катализатора след главите и един преди катализатора след тях. Аз последният го махнах и нямам проблем. Ако си натиснал тръбата да не си укривил ламбдата там или нещо подобно. Газовете да не излизат цялостно и да се връщат обратно. Трябва да се огледа детайлно.

                      Коментар


                      • #27
                        Колеги никой ли не може да помогне за кутията да ми даде съвет

                        Коментар


                        • #28
                          Първоначално публикуван от Tanio7676 Преглед на мнение
                          Колеги никой ли не може да помогне за кутията да ми даде съвет
                          Какво точно очакваш като съвет? Кутията е в авариен режим, причини хиляди. Отиваш някъде където се занимават с автоматици да ти направят диагностика и да се види от какво е аварийния режим.

                          Коментар


                          • Tanio7676
                            Tanio7676 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Лошото е че няма букса за диагностика и никой нищо не може да каже в Стара Загора

                          • bocho64
                            bocho64 коментира
                            Редактиране на коментар
                            А кой е казал ,че диагностика се прави само и единствено през букса? Стара Загора не е малък град та да няма поне един сервиз който се занимава с автоматици. Пък ако наистина няма ей го де е Пловдив,там поне със сигурност се сещам за поне пет такива сервизи.

                        • #29
                          Направиха и диагностика грешки няма пробва я един майстор който се занимава с електроника на 4000 оборота с отпускане на педала и пак натискане минава на 3 и така пак минава на 4 вървеше със 120 км но като вземе да спира и започва да тресе и не сваля предавка трябва на неутрална спираш пак директна и така мислят че проблема е механичен но лампата на ОД мига

                          Коментар


                          • #30
                            Маслото някой провери ли го, сменяно ли е някога, има ли изобщо. Схема на автомобила ползваха ли по ВИН номер или си играха на разбирачи.
                            Адски несериозно звучи, ама мислят че проблема е механичен.
                            Къде ги намирате тези "майстори" че и давате да ви пипат колите.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X