Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз с Витара

    Браво! Много добре си ги монтирал и изглежда супер, сега няма да имаш проблем с калта по вратите и стъклата.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • От: И аз с Витара

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Десо, ти на това ли викаш криви калници...

      Браво, добре е станало. Дано да се задържат там по-дълго...
      Хехехе, Кольо, като знам какви са на комбито, да, криви ми се виждат, но не това е проблема.. От както взех витарата, започнах да карам комбито като витарата.
      Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
      Браво! Много добре си ги монтирал и изглежда супер, сега няма да имаш проблем с калта по вратите и стъклата.
      Дано, дано, че от първата ми разходка, автомивката беше много трудна задача..

      Коментар


      • От: И аз с Витара

        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение

        Дано, дано, че от първата ми разходка, автомивката беше много трудна задача..
        Идвай в моята, от години са свикнали след измиване да ринат по каруца кал.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • От: И аз с Витара

          Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
          Идвай в моята, от години са свикнали след измиване да ринат по каруца кал.
          И аз си имам кой да мие, ама миещите ме бойкотират нещо след разходка в калищата, гледат ме на кръв и ме мразят подсъзнателно .. Аз си я мих и стените на мивката мих.. Тавана само дето не пръсках..

          Коментар


          • От: И аз с Витара

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение

            Дано, дано, че от първата ми разходка, автомивката беше много трудна задача..
            Ще свикнеш
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: И аз с Витара

              Някой да има идея как да изрежа точно калника за да мушна шнорхела, така, че извивките на калника и шнорхела да прилепнат точно, без да правя огромни дупки, които да се чудя как да запушвам след това?
              И също, как се захваща долната част на шнорхела? С някакво лепило, силикон, болтове?
              Става въпрос за това нещо:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:736504_4860710793433_1652107625_o.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5445785
              Тръбата, която влиза в калника пречи за точното му налагане..

              Коментар


              • От: И аз с Витара

                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • От: И аз с Витара

                  Мерси!
                  Аз започнах вече, дори стигнах до някъде..
                  Изрязах дупката и нанизах тръбите..
                  Планката на гредата е ясна, сега остава захващането на долната част към калника..
                  Ще използвам специален силикон и ако има някакъв вариант да навия ,по този начин от клипа, болтове ще е добре, но днес вече е късно..

                  Коментар


                  • От: И аз с Витара

                    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                    Някой да има идея как да изрежа точно калника за да мушна шнорхела, така, че извивките на калника и шнорхела да прилепнат точно, без да правя огромни дупки, които да се чудя как да запушвам след това?

                    Тръбата, която влиза в калника пречи за точното му налагане..
                    Ами към шнорхела трябва да има шаблон, по който се дупчат всички отвори в калника.
                    Ако няма, търси в нета - template..

                    Планката към колонката я занити - тия пластмасарии, в които се навиват саморезите, са афиф...
                    Последно редактирано от Veni1; 23-01-13, 16:47.

                    Коментар


                    • От: И аз с Витара

                      Нямам шаблон, но вече дупката е готова..
                      Дори не успява да пасне добре, щот е крив калника, а и шнорхела не е оригинален..
                      Ако опитам да го затегна с болтове в долната част, имам съмнения, че ще се строши..

                      ПС: Понеже маркучите са стегнати много здраво и го държат наистина здраво, след като сложа планката на гредата(както каза Вени) с нитове, мисля да запълня празнината около калника с този салам:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb8_7a795f6f3447d6bc512e2cb171f6637a.jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5445841

                      До колкото знам, може би е най-здравия, мисля, че с него здравината ще стане в пъти по-голяма..
                      Давайте мнения?
                      Последно редактирано от Десислав Добрев; 23-01-13, 18:41.

                      Коментар


                      • От: И аз с Витара

                        Оооффф....
                        Стига бе, чак започва да ме е смях с твоите мераци.

                        Слагай шнорхела колкото да върши работата си, след няколко разходки сам ще започнеш да се смееш на сегашния си акъл.

                        То иначе е хубаво да и докараш вид, ама не си заслужава. Няколко по-сериозни клона по шнорхела, и този церезит ще опада.
                        За офроуд джипка се гледа практичността, а не външния вид. Той за гъзареене.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: И аз с Витара

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Оооффф....
                          Стига бе, чак започва да ме е смях с твоите мераци.

                          Слагай шнорхела колкото да върши работата си, след няколко разходки сам ще започнеш да се смееш на сегашния си акъл.

                          То иначе е хубаво да и докараш вид, ама не си заслужава. Няколко по-сериозни клона по шнорхела, и този церезит ще опада.
                          За офроуд джипка се гледа практичността, а не външния вид. Той за гъзареене.
                          Не бе Коле, не за гъзария.. Витарата се кара само в неделя..
                          Мисля варианти да предпазя дистр. капачка от намокряне.. Имам къде да газя води и ми е мерак..
                          Просто искам всичко да си е изпипано дори и на външен вид..
                          Халогените съм ги измислил, дето ме опрекваше за тях, но ще ти хареса крайния резултат от към здравина и визия..
                          Не бързай да ме нареждаш

                          Коментар


                          • От: И аз с Витара

                            Ако водата е толкова дълбока, че да покрие делкото-с нищо не можеш да я предпазиш. Май има някакви специални мазила и уплътнители, ама и цената им ще е добра.

                            При газене в дълбока вода гледай двигателя да не е загрял. Демек виското да не се е втвърдило и да върти здраво перката. Като влезе перката във водата може да удари радиатора и да го спука. После се сещаш...Ако влизаш леко и бавно-водата може да охлади радиатора, оттам и виското, ама имай предвид, че е малко инертно и реагира с малко закъснение.

                            Не, сериозно трябва да те разхода малко с моята витара, та да си избиеш от главата всички мераци за добре изглеждащ джип за офроуд.
                            Или сериозно в калищата и трапищата, или по полянките и по-леко с газта, та да не се окаля много
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: И аз с Витара

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ако водата е толкова дълбока, че да покрие делкото-с нищо не можеш да я предпазиш. Май има някакви специални мазила и уплътнители, ама и цената им ще е добра.

                              При газене в дълбока вода гледай двигателя да не е загрял. Демек виското да не се е втвърдило и да върти здраво перката. Като влезе перката във водата може да удари радиатора и да го спука. После се сещаш...Ако влизаш леко и бавно-водата може да охлади радиатора, оттам и виското, ама имай предвид, че е малко инертно и реагира с малко закъснение.

                              Не, сериозно трябва да те разхода малко с моята витара, та да си избиеш от главата всички мераци за добре изглеждащ джип за офроуд.
                              Или сериозно в калищата и трапищата, или по полянките и по-леко с газта, та да не се окаля много
                              По-скоро с моята витара, че да ми покажеш на какво е способна ..За виското знам, аз за тва и влизам бавно в локвите..
                              Отворен съм до безкрай за съвети..
                              За возене съм навит, ама нямам каска..

                              Коментар


                              • От: И аз с Витара

                                Това за перката го потвърждавам че е така. Но аз влязох във водата неправилно... Перката сряза 3 от тръбичките на радиатора.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X