Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

    Здравейте колеги,

    Имам следният проблем със Сузуки Витара 88' 1.6 V8 автомат.:
    Когато запаля колата на "P" държи високи обороти (1500-2000), но когато пусна фаровете и парното примерно , колата губи обороти и изгасва. Този проблем почти изчезва когато колата загрее, но на нея и трябват около 20 мин работа на високи обороти ( около 2000) да загрее, което вдига доста разхода. Регулирах клапаните, смених свещите, горивния филтър, бобина, дистр. капачка, но проблема си остава. Това което знам от предния собственик е ,че е откачил жилото за кикдаун, понеже ми каза че като е свързано сменя предавките на много високи обороти и вдига разхода. Казаха ми , че може да е от бензиновата помпа , а други ми казват че проблема не е свързан с нея .

    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

    Като начало си виж термостата че май го няма или стои отворен! После датчика за температурата на антифриза който подава сигнал за компа, и кикдауна няма нищо общо със високия разход и оборотите за смяна на предавките.
    Желая ти успех, защото май са те насадили на пачи яйца.
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

      Ами мисля , че термостата работи нормално защото скоро го бях сменял ама явно трябва пак да се провери дали наистина не е отворен постоянно . А относно датчика за температурата на антифриза, този дачтчик не е ли този който ми показва температурата на двигателя на таблото ? Или става въпрос за друг ?

      Благодаря !

      Коментар


      • #4
        От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

        А след като загрее,при вклюване на фарове и парно, пак ли гасне?
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

          Ами не , когато загрее започва да работи нормално, но това отнема много време, а преди да е загряла се кара доста трудно а ако трябва да пусна някои консуматор ( фарове, парно и т.н.) изгасва. Аз по - горе забравих да кажа ,че и когато подавам по рязко газ колата май се "дави" и и падат ободотите , ама това май е защото влиза отнякъде въздух ( може би от някои маркуч) .

          Коментар


          • #6
            От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

            Не , но докато загрее е голям проблем . Тя колата от доста време го има този проблем с оборотите, но сега почти не може да се кара . Преди няколко години ходих да ми регулират оборотите (беше една зима ). Направиха я на "Р" да държи около 2000 и ми казаха, че за зимата било добре, обаче тогава гореше .... и аз тогава не бях много в час ( не че сега съм ... ). После пролетта пак ми ги регулираха обаче бяха сравнително ниски, и проблема не го правече ,но не се налагаше да пускам парно и сега вече тотално не може да се вкара в нормален режим .

            Коментар


            • #7
              От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

              Запали я с кабели от друга кола с добър акумулатор, и кажи какво става като пуснеш консуматорите без да откачаш кабелите......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                От написаното гадая , че колата ти е моно инжекция. Следващото гадаене е , че я караш само на бензин и нямаш газова уредба. Ако гаданията са ми верни , значи майстори са ти разбъзикали стъпковото и автоматичния смукач. Жилото за кика трябва да се закачи. Тези неща около дроселовата клапа не се пипат и не се местят на око. Ако всичко е така ще ти трябва друга дроселова клапа с всичките и джаджи , без дюзата за моното и без да е пипана . Лампата за чека не ти ли свети ?
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                  Закачете всичко откачено,свалете въздушното съединение преди дросела и почистете основно[като се мине с бял парцал не трябва да остава следа по парцала].Използвайте спрей за почистване на карбуратори.Около дросела има въдушни канали,които най-вероятно са запушени.Намират се пред и зад дросела в положение празен ход,там трябва да СВЕТНЕ.Аз го правя,когато започне да се халосва на празен ход.Може и при отворен дросел да се изпръска целия флакон и да се пали като удавен/насмукан?мотор.Прави се профилактично при всяка смяна на маслото.Методът помага ако всичко останало е наред.Успех

                  Коментар


                  • #10
                    От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Запали я с кабели от друга кола с добър акумулатор, и кажи какво става като пуснеш консуматорите без да откачаш кабелите......
                    +1
                    А най-добре сожи един провероно здав или нов акумулатор който да е с мощност като за модела или по-силен и тогава пробвай. Много е вероятно проблемите да са два - един от тока и друг от термостата или датчици да температура. И тия дето ти "регулират" моно инжекцията да ги извОлниш .. нормално било да се кара колата на 2000 оборота - друг път.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=155495
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                        Покрепям мнението на Дядо Владо.
                        А може би вече си намерил решение?
                        Ако да, ще споделиш ли?
                        Koрмилира "колица убавица" а.к.а. GV J20A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                          Все още не съм намерил решение на проблема. Последно в един сервиз я гледаха и казаха че е необходимо да купя дроселово тяло. Обаче се оказа че маи това тяло трябва да е от Витара с автоматична кутия. Относно коментара на Дядо Владо не съм го пробвал, но незнам дали ще има ефект понеже съвсем скоро купих нов по- мощен акумулатор, но все пак ще пробвам и това преди да взема дроселово тяло ( ако изобшо намеря такова )

                          Коментар


                          • #14
                            От: Когато пусна фарове и парно, Витарата изгасва.

                            Писах ти лично , но понеже си младши и не знам дали ще го получиш. Дроселовата клапа става и от ръчна. Разликата е в обтегача на жилото и двойната планка за жилата. Тях можеш да си ги смениш с твоите. Имам такъв дросел и мога да ти го пратя за проба , ако не намериш там.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X