Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

    Колеги ,дайте моля ви идея дали това което се случва с моя джип е нормално или не!Значи ето за какво говоря-да спомена ,че колата има монтиран газов инжекцион и се кара основно на газ;сутрин проверявам нивото на антифриза в разширителния съд и то е до горната черта макс.Тръгвам да карам колата ,например по магистрала със 130-140 км и примерно ми се налага да спра и заредя след 1 час.Когато спра на бензиностанцията и загася мотора,от радиатора започва да връща антифриз в разш.съд и го пълни до горе,че даже започва да го изхвърля през маркучето навън.След като се поохлади антифриза ,радиатора изпива всичкото количество от разш. съд и той остава празен.Установих,че след като върне антифриз в разш.съд ,започва да надува само горещ въздух и антифриза бълбука.Проблема ми е ,че след като спра колата и на другия ден отида да провря нивото на антифриза,него го няма в разш.съд и трябва да доливам пак до горната черта.Този проблем го прави ,когато колата е загряла много ,освен примера с магистралата,мога да спомена и когато карам по баир по-дълго време и пак спра и загася колата.Иначе проблем със загряване на мотора нямам.Стрелката си е в нормата постоянно .Моля дайте ми съвет имам ли проблем с нещо или да не се шашкам .Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

    Издухана гарнитура? Спукана глава(недай Боже)? Маркучите(дебелите) стават ли твърди? От радиатора мирише ли като от ауспуха?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

      Кольо ме е изпреварил.
      Провери си и маслото- дали е побеляло (смесено с антифриза).
      Иначе симптомитеса на гарнитура или глава-еднозначно.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

        Дано да е само гарнитура,дано.
        http://vbox7.com/play:398e8b82

        Коментар


        • #5
          От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

          Първо провери прави ли го този номер ако караш на бензин.Ако не го прави кой е виновен-проблем в газовата уредба.Ако го прави и на бензин - сваляй главата.

          Коментар


          • #6
            От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

            Добре де,не трябва ли да ми загрява колата ,ако е гарнитура или глава.Иначе нито маслото е бяло ,нито има маьонеза в казанчето,т.е не ги меси масло и антифриз.Върви си добре колата.Не мирише на ауспух отпред на радиатора.Ако е гарнитура ,кое може да доведе до това,или просто и е дошло времето.

            Коментар


            • #7
              От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

              С времето главата се изкривява по малко, и като дойде времето-гарнитурата сдава багажа. Оправя се с шлайф на главата, ако вече не е късно.
              Зависи как е сцепена гарнитурата, може да пропуска само едностранно-лили газове в антифриза, или антифриз в маслото, или всякакви комбинации.

              Най-добре иди в някой читав сервиз, по нета ремонт не се прави. Или поне се консултирай с някой на място.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                При автомобили с два вида гориво задължително се пробва и на двата.Досега не прочетох колата да загрява на бензин.Ако загрява на бензин и изхвърля антифриза-глава.Ако не загрява и не изхвърля антифриза-проблема е в газовата уредба.Ако е от газовата от радиатора мирише на газ-но не пробвай със запалката.Успех

                Коментар


                • #9
                  От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  С времето главата се изкривява по малко, и като дойде времето-гарнитурата сдава багажа. Оправя се с шлайф на главата, ако вече не е късно.
                  Зависи как е сцепена гарнитурата, може да пропуска само едностранно-лили газове в антифриза, или антифриз в маслото, или всякакви комбинации.

                  Най-добре иди в някой читав сервиз, по нета ремонт не се прави. Или поне се консултирай с някой на място.
                  Кольо , таваните на Витарите се изкривяват с времето , ама главите не. Щом не вдига температура и не меша , значи и няма нищо. Маркучите при загряло трябва да са твърди. Системата работи при 1.1 бара. Затова на капачката пише да не се отваря топла. Капачката е с две клапанчета. Виж гумичките и как са. Най вероятно проблема е от нея. Вземи си нова.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #10
                    От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                    Вчера погледнах маркучите(дебелите)при загрял мотор и всичките си бяха наред -твърди.Ще си купя първо капачка за радиатора,на японските коли ,мисля това им е слабост.И на Ферозата преди бях купувал капачка.Ако с това не се реши проблема тогава ще мисля за обезглавяване.От къде ме съветвате да взема читава капачка,че то тук в БГ и това трудно се намира?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                      От някоя витара на приятел. Ако не е сменяна тук-би трябвало да е оригинална. Но съм скептичен, че ще е от капачката.

                      @ Иван Попов-не се наемам да споря, но досега не съм виждал глава карана дълго време която да не се е изметнала поне малко. В много голям процент от случаите кривината е минимална, и не прави проблем, но в другите случаи...
                      Защо се препоръчва при всяко сваляне на глава да се ходи на шлайф? Не е приумица на шлайфистите...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                        Може да се кара без капачка.Капачката прави все едно е тенджера под налягане-ефекта е по-бързо влизане в температурен режим на двигателя.Клапаните в капачката са два-малък през който минава антифриза с посока от разширителния съд към радиатора и голямата гумичка най отдолу която затваря радиатора.когато се вдигне налягането в охладителната система за да не гръмне радиатора долната - голямата гумичка се вдига нагоре и пуска течноста в разширителния съд.И отново питам пробва ли дали загрява на бензин!!!!! На газ карам не помня от коя година но цената беше 8,5 ст. и в България имаше 4 газстанции Сопот,София,Пловдив,Долно езерово

                        Коментар


                        • #13
                          От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                          Поддържам Кольо.
                          Типичен пример на прогоряла гарнитура.
                          Случвало ми се е.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                            Добре,ами ако продължа да си карам така,какво да очаквам да се случи,да вдигне температура,да и изтекат водите на улицата и какво още?Щото когато карам колата в града нищо не се случва.Нито темп.се покачва(тя не се покачва въобще),нито меши антифриз и масло,върви си като пушка,просто нищо ненормално.Ако взема да качвам Витоша и после я спра на върха и загася двг-то тогава има въпросното бълбукане.Един приятел ми каза,че било възможно от неправилно монтирано газово или по-точно изпарителя на газовото.Можело газ.инжекциона да не бил правилно включен в охладителната система и тя да гълта въздух и да не може да се обезвъздуши.Затова само при по-голямо усилие и налягане на антифриза изпускала въздух.Не знам дали това е вярно ,но ми се ще да махам глава само ако имам сигурни доказателства,че не е наред.Да не прахосам време,пари и работа на вятъра!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Загуба на антифриз-Suzuki Grand Vitara 2,5 V6!

                              Здравеи колега.Имах подобен проблем на съ6тия джип същия мотор стрелката си стои нормално а антифриза исчезваше незнаино къде.((Един слънчев ден намалям за един легнал полицаи и на ускорението испуфка и едни облаци под капака 4ак угасна жипката.Та спирам отварям и ....дупка на радиатора(бе6е оригинала на 200 000)Оказа се 4е си е имал малка дуп4ица(преди да испуфка и да стане голяма) която сълзи но като загрее се испарява и няма локви4ка проверено.Смених радиатора и проблема исчезна дано да съм помогнал....))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X