Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на повдигач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на повдигач

    Здравейте колеги,имам Сузуки Витара 91 година,1.6 моно.Предстои ми да сменям повдигач на клапан заради който ми чука мотора(според майстора),та въпроса ми е може ли да се определи в кой точно от повдигачите е проблема за да се смени или трябва всички да се сменят.Ще трябва и комплект гарнитури.Необходимо ли е да се маха главата за целта и колко е нормално да струва тази процедура материали и работа.Благодаря и моля да ме извините ако съм написал някоя глупост

  • #2
    От: Смяна на повдигач

    Искам тела на този ,,МАЙСТОР" да го питам повдигач на опел ли ще сменя или на фолксваген?Или по добре ти го питай дали е сменял повдигачи на жигула .Този мотор няма повдигачи ,на самите кобилици има болтове за регулиране като на жигула ,москвич, по добре не ходи при него че така може да ти регулира клапаните че може и клапани да хвърлиш .Пиши от къде си .

    пп Не са малко глупостите
    Последно редактирано от jimito; 23-04-12, 22:36.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на повдигач

      Добреее,майстора не е лош,предните ми две коли той ги поддържа и нямам оплаквания.Въпроса е че още млад и просто досега витара не е оправял.Не е в София където съм аз но ми дава добри цени (засега).Препоръчайте някой в София и актуален телефон за връзка.Да видим той какво мисли за повдигачитеБлагодаря

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на повдигач

        Като стана дума за повдигачите - на колко време се регулират?

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на повдигач

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Като стана дума за повдигачите - на колко време се регулират?
          Я прочети пак какво е написал Джимито в пост номер 2 и тогава питай!

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на повдигач

            Я да опитам пак - през колко време се регулира хлабината между клапаните и т'ва дето го отваря (онзи реглаж с болта)?

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на повдигач

              Отваряш сервизното ръководство и четеш. По спомен 20000км. Някъде има хубава тема(или пост) по темата от karata_z, потърси го.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на повдигач

                В София има доста колеги които знаят какво правят ,един от тях е Иван Попов ,ако някой му има тела да го пише ,че не ми се рови.И още нещо клапаните се регулират по доста особен начин ,така че по добре да е някой който знае какво прави.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на повдигач

                  Хубаво е,че пита тук артмарт,много хора не знаят нищо за колите и двигателите,а все още има много "майстори" дето регулират клапани на хидравлични повдигачи!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на повдигач

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Я да опитам пак - през колко време се регулира хлабината между клапаните и т'ва дето го отваря (онзи реглаж с болта)?
                    Да, както каза Стоян при повечето автомобили интервала е 20000, ако караш на газ обаче не е лошо проверката да се прави на 15000!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на повдигач

                      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                      ... клапаните се регулират по доста особен начин...
                      Няма нищо притеснително. Аз съм с 1.6 16V и ги регулирам без затруднение само със звездогаечно (и луфтомерни пластини разбира се)... "Ръчкай смело"
                      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на повдигач

                        А какво се случва ако не ги регулираш или го правиш през по-голям интервал?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на повдигач

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          А какво се случва ако не ги регулираш или го правиш през по-голям интервал?
                          Теоретически може клапана да потъва (вкопава се в леглото) и си намаля луфта до положение при което не затваря и "прегаря", но...
                          Аз като я взех, ги регулирах и повече не съм се занимавал (над 30 000 км от тогава)
                          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на повдигач

                            Благодаря за отговорите,имах полза от дискусията.Хубаво е човек като си дава парите да знае за какво.Разгледах и систематизираните теми за Витара,наистина много полезни.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на повдигач

                              Питам, че аз от както имам витарата само съм чел за тази процедура. И все си викам, че нищо няма да стане и така ще си я карам. Но сега като се замисля може би е хубаво от време на време да се поглеждат тези неща.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X