Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

    Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
    Не знам какво имаш напредвид, но за краткото зимно време, което карах Галопер-а (2.5 тди) разхода ми в Сф беше 13/100 градско, и под 9/100 извън - с 31ци Good Year. И го карах градско главно на къси разстояния, до 3-5 км в едната посока.
    В момента Витара-та ми дава 12/100 газ градско, което ми се струва доста, при положение че на бензин го засичах 9/100, така че не мисля че сметките ти са верни..
    Ами за съжаление сметките ми са верни,ако се гледа реално на нещата.
    П.П.По принцип обсъждахме бензинови мотори,снабдени с газови уредби и съответно коментирахме техния разход.
    Ти говориш за Галопер 2.5ТДИ...,ама нищо-това е добре щом джипките Ви горят 12л. газ Зимата и то в градски условия...хайде Лека вечер.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Ти тез каймани няма ли да ми ги даваш? А за 80км на втора те видях , с моя астматик 75 куци магарета ,не можеше да ми избягаш нагоре към минералните бани , даже и на места щях да те прескачам Имам свидетел Трент (Бай Трифун)
      Така си е само че аз карах на 4X4 а ти на задно защото ако беше на 4X4 включил трябваше да те влека а относно кайманите ти нямаш мотор за тях
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

        Първоначално публикуван от Iceman Преглед на мнение
        ... съм си монтирал байпас на дебитомера(когато е на газ),на бензин въздуха си минава през дебитомера.
        Привет, колега! Къде точно си монтирал байпаса, щото аз бях с такъв преди да сложа ГИ/маркуч, заобикаляш дебитомера с ел. клапан, отварящ на газ/, но не работеше добре - пак си "клатеше" оборотите на празен ход?
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Привет, колега! Къде точно си монтирал байпаса, щото аз бях с такъв преди да сложа ГИ/маркуч, заобикаляш дебитомера с ел. клапан, отварящ на газ/, но не работеше добре - пак си "клатеше" оборотите на празен ход?
          Привет и на теб.Ако си сложил прекалено тънък маркуч ще клати обороти (поради липса на дебит).Маркуча излиза от кутията на въздушния филтър,през дроселова клапа от мерцедес(около ф65 е),оттам през PVC коляно на ф50 и влиза в стандартния отвор на маркуча след дебитомера .Задвижването на дроселовата клапа е с вакуум от двигателя през 2 бр. ел. клапани (за управление) и една вакумна мебрана .Снимки малко по късно.
          ПП. Отне ми около 1 година изработката и усъвършенстването на системата.
          Subaru Forester 2.0t EJ205
          Автосервиз FLEXAUTO

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

            Благодаря за отговора, не го бях "конструирал" така, явно дебита ми е бил малък! Трябва си техническа мисъл, пък на ме това не ми е силната страна. Бъди здрав!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

              Уважаеми колеги,защо не преместите дискусията в друга тема.Би трябвало да ви е направило впечатление,че колегата пуснал темата Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

              вече си е монтирал ГИ.Поздрави!
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                Може ли малко повече информация за тези байпаси и къде в Пловдив може да се направи.
                Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X