Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

    Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
    Аз пък да ти кажа от 4 години си я карам с обикновена ГУ и само веднъж ми прави проблеми с оборотите и смених целия изпарител и всичко си е ОК.
    Зимата сега с момента разхода ми е 12 в града(като казвам 100% градско) и 10 извънградско с гуми 31"
    Витара 1.6 16V G16B мотор!
    Не искам да споря, само споделям "горчив опит" и впечатление! Аз за една година с ГУ обиколих толкова "майстори" и похарчих пари, колкото дадох преди 20 дни за ГИ/не коментирам ядовете и загубеното време/. Ти явно си случил на познавач, пък и разхода ти ...добър! А как е мощността?
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
      Не искам да споря, само споделям "горчив опит" и впечатление! Аз за една година с ГУ обиколих толкова "майстори" и похарчих пари, колкото дадох преди 20 дни за ГИ/не коментирам ядовете и загубеното време/. Ти явно си случил на познавач, пък и разхода ти ...добър! А как е мощността?
      Ми върви си няма как да направя разлика с бензин защото нямам от както имам ГУ нямам нито помпа нито резервоар ама до 120 си върви нормално(все пак съм с 31" гуми)
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

        Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
        Ми върви си
        Имам някаква идея, на състезанието в Лазарово/ако идваш/ заставаме в ниското, и с всичката газ нагоре по баира към старта!
        Надявам се ще покаже къде има повече мощност! Бъди здрав!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Имам някаква идея, на състезанието в Лазарово/ако идваш/ заставаме в ниското, и с всичката газ нагоре по баира към старта!
          Надявам се ще покаже къде има повече мощност! Бъди здрав!
          Ако идвам може.Не забравяй че като развиеш врътките на газта и става малко по-силна от колкото на бензин!
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

            Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
            Ако идвам може.Не забравяй че като развиеш врътките на газта и става малко по-силна от колкото на бензин!
            На твоята и резервната гума да и развиеш ,пак ще е куцо магаре А разхода го уточни 10 на 100км масло и 12л газ извънградско, градско 100% 15,16л .И така да си дойдем на думата ,10л масло по 9лв =90лв ,и 12л газ по 1.29 =15.48лв ,и сбора идва 105.48лв на 100км . А с 31" не вярвам да я засилиш повече от 80км тази сая .
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
              На твоята и резервната гума да и развиеш ,пак ще е куцо магаре А разхода го уточни 10 на 100км масло и 12л газ извънградско, градско 100% 15,16л .И така да си дойдем на думата ,10л масло по 9лв =90лв ,и 12л газ по 1.29 =15.48лв ,и сбора идва 105.48лв на 100км . А с 31" не вярвам да я засилиш повече от 80км тази сая .
              Тоше така ли ще си говорим а?16 газ никога не ми е правила този разход!Ако не можеш да си нагласиш колата на газ питай и ще ти я направя не е срамно!
              А за 80км/ч да точно толкова варви на 2-ра предавка!Нещо друго неясно да има от твоя страна?Ааааа забравих да ти кажа за маслото стана 2000 км. не съм доливал нищо
              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
              "Mud Angels" Stara Zagora

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                Тоше така ли ще си говорим а?16 газ никога не ми е правила този разход!Ако не можеш да си нагласиш колата на газ питай и ще ти я направя не е срамно!
                А за 80км/ч да точно толкова варви на 2-ра предавка!Нещо друго неясно да има от твоя страна?Ааааа забравих да ти кажа за маслото стана 2000 км. не съм доливал нищо
                Точно 15-16л. е реалния разход на газ в студените зимни дни при градско каране на джипки с мотори около 1.6-1.7.
                При по-големите мотори разхода започва от 18-20л. нагоре,тъй че няма какво да се лъжем-/пак казвам говорим за градско каране с чести студени стартове в Зимно време/.
                Ако става въпрос за извънградско там вече разхода пада значително,но пак всичко е много условно-въпрос на размер,тегло и шарка на гумите,маниер на шофиране,подържана скорост на движение и т.н.

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Точно 15-16л. е реалния разход на газ в студените зимни дни при градско каране на джипки с мотори около 1.6-1.7.
                  При по-големите мотори разхода започва от 18-20л. нагоре,тъй че няма какво да се лъжем-/пак казвам говорим за градско каране с чести студени стартове в Зимно време/.
                  Ако става въпрос за извънградско там вече разхода пада значително,но пак всичко е много условно-въпрос на размер,тегло и шарка на гумите,маниер на шофиране,подържана скорост на движение и т.н.
                  Аз не видях никъде да сам споменал че този разход е за зимата!!!Зимният ми разход в градски условия на 100% само градско е 14,5-15/100 ама тогава бях с кайманите които са по-тежки от сегашните ми 31-ци!Пък и в крайна сметка какво ли ви обяснявам като все едно вие ми зареждате колата че знаете колко ми гори.Като има толкова разбирачи идвате в Ст.Загора пълните бутилката минавате 100км. допълвате и виждате.Аз немога да разбера защо се заяждате?Янко ти специално кога за последно кара Витара 1.6 16В че знаеш колко гори?Ако гледаш с твоя соц автомобил някой те е излъгал че караш кола(изобщо не споменавам джип!)
                  Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                  Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                  "Mud Angels" Stara Zagora

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                    Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                    Аз не видях никъде да сам споменал че този разход е за зимата!!!Зимният ми разход в градски условия на 100% само градско е 14,5-15/100 ама тогава бях с кайманите които са по-тежки от сегашните ми 31-ци!Пък и в крайна сметка какво ли ви обяснявам като все едно вие ми зареждате колата че знаете колко ми гори.Като има толкова разбирачи идвате в Ст.Загора пълните бутилката минавате 100км. допълвате и виждате.Аз немога да разбера защо се заяждате?Янко ти специално кога за последно кара Витара 1.6 16В че знаеш колко гори?Ако гледаш с твоя соц автомобил някой те е излъгал че караш кола(изобщо не споменавам джип!)
                    Че кой се заяжда-пишем си реални неща-/ти от кое се обиди???/
                    Що се отнася до моя соц автомобил,ако случайно имаш желание ще ти вдигна капака да видим дали ще познаеш от каква кола е взето всичко по хранителната и запалителната с-ма и дали въобще въпросните чаркалъци имат нещо общо със соц.времената.
                    После може да засечем и разхода...
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 06-05-12, 13:21.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                      Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                      Аз пък да ти кажа от 4 години си я карам с обикновена ГУ и само веднъж ми прави проблеми с оборотите и смених целия изпарител и всичко си е ОК.
                      Зимата сега с момента разхода ми е 12 в града(като казвам 100% градско) и 10 извънградско с гуми 31"
                      Витара 1.6 16V G16B мотор!
                      Ето ти го и Зимния разход.Не,че ме бърка нещо,че си го написал де.....,ама ми стана интересно....,че и с 31-ци и 100% градско каране.
                      Както и да е-лек ден.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Ето ти го и Зимния разход.Не,че ме бърка нещо,че си го написал де.....,ама ми стана интересно....,че и с 31-ци и 100% градско каране.
                        Както и да е-лек ден.
                        Зимата сега с момента разхода ми е 12 в града(
                        За това си прав извинявам се просто аз съм объркал писъл съм хем зимата хем сега моя грешка става дума за сегашния разход.Зимния ми е беше 14,5-15 с каймани 215R15.
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                          Зимата сега с момента разхода ми е 12 в града(
                          За това си прав извинявам се просто аз съм объркал писъл съм хем зимата хем сега моя грешка става дума за сегашния разход.Зимния ми е беше 14,5-15 с каймани 215R15.

                          Ти тез каймани няма ли да ми ги даваш? А за 80км на втора те видях , с моя астматик 75 куци магарета ,не можеше да ми избягаш нагоре към минералните бани , даже и на места щях да те прескачам Имам свидетел Трент (Бай Трифун)
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                            Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                            ..........Ааааа забравих да ти кажа за маслото стана 2000 км. не съм доливал нищо
                            Пиши ми след 4000км как си с маслото , до 3000 не го бара
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Точно 15-16л. е реалния разход на газ в студените зимни дни при градско каране на джипки с мотори около 1.6-1.7.
                              При по-големите мотори разхода започва от 18-20л. нагоре,
                              Не знам какво имаш напредвид, но за краткото зимно време, което карах Галопер-а (2.5 тди) разхода ми в Сф беше 13/100 градско, и под 9/100 извън - с 31ци Good Year. И го карах градско главно на къси разстояния, до 3-5 км в едната посока.
                              В момента Витара-та ми дава 12/100 газ градско, което ми се струва доста, при положение че на бензин го засичах 9/100, така че не мисля че сметките ти са верни..
                              Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                              Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                              Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                              Продавам гуми 205х70х15!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                                Какво толкова се джавкате за разход на G16b.И аз съм с такава(с обикновенна газова) и харчи 10/100 градско (в Пловдив)лятото .Зимата (4х4)около 12/100 газ,(със оригиналния размер гуми).Ай наздраве.
                                ПП. Сам си настройвам уредбата и съм си монтирал байпас на дебитомера(когато е на газ),на бензин въздуха си минава през дебитомера.
                                Последно редактирано от Iceman; 06-05-12, 21:40.
                                Subaru Forester 2.0t EJ205
                                Автосервиз FLEXAUTO

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X