Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газифициране на Гранд Витара 2,5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • газифициране на Гранд Витара 2,5

    колеги кажете ако е възможно кой е най удачният вариянт на газификация на този двигател .
    благодаря предварително

  • #2
    От: газифициране на гранд 2,5

    Е такъв гранд няма,освен ако не искаш да газифицираш VM.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #3
      Re: От: газифициране на гранд 2,5

      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
      Е такъв гранд няма,освен ако не искаш да газифицираш VM.
      Няма гранд витара 2.5 ?
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #4
        От: газифициране на гранд 2,5

        Първоначално публикуван от denkata23 Преглед на мнение
        колеги кажете ако е възможно кой е най удачният вариянт на газификация на този двигател .
        благодаря предварително
        Не си написал правилно въпроса и от там малко чуденки . Щом темата я пускаш в този подраздел значи питаш за Гранд Витара 2.5 В6 модела от 98-05 г. Най-удачния вариант е газов инжекцион. Аз на моите В6 им слагам обикновена газова. Какви са предимсвата за мен от ГИ. Първо цената на самата уредба е 1/2 и надолу, монтажа и поддръжката са много по-малко, като време и средства и не на последно място за мен най-важното е , че мога да си намаля разхода на газ от кранчето . Така постигам разход 12/100 на автомат и 10/100 при ръчка. Става въпрос за лятото, само на задно, с нормалните гуми и за смесено каране и скорост до 120. Слагат ми изпарител 100 КВ на БРЦ и не ползвам плочка-само шнуцери. По-удачно е да е с автоматично копче и винаги пали на бензин и след вдигане на предварително зададени обороти вкл. газта. Може и ръчно копче , но когато е на газ върти 4/5 оборота за да запали. Не гърми дори и когато палиш на газ. Недостатъците са , че е по-мудна, значително по-слаба на газ и понякога светва чека при рязко спиране. При следващо гасене и палене изгасва. Карам на три Витари с такива газови от три години и досега не съм имал никакви проблеми с газовата.
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • #5
          От: газифициране на гранд 2,5

          Иване,слагаш ли омаслители на твоите и ако не се слага наистина ли горят клапаните.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: газифициране на гранд 2,5

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Иване,слагаш ли омаслители на твоите и ако не се слага наистина ли горят клапаните.
            Не слагам омаслители и нямям проблем с клапаните или разход на масло. На двете Гранд Витари сме навъртели по 50 000 км. , а на другата с която ходим по състезания и разходки около 30 000 км. Омаслителя май е нужен за някои ГИ.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #7
              От: газифициране на гранд 2,5

              Maле грам не съм видял , че темата е при сузукитата.Автоматично реших ,че става дума за гранд чероки.Моля някой модератор да ми изтрие глупостите
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #8
                От: газифициране на гранд 2,5

                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                Не си написал правилно въпроса и от там малко чуденки . Щом темата я пускаш в този подраздел значи питаш за Гранд Витара 2.5 В6 модела от 98-05 г. Най-удачния вариант е газов инжекцион. Аз на моите В6 им слагам обикновена газова. Какви са предимсвата за мен от ГИ. Първо цената на самата уредба е 1/2 и надолу, монтажа и поддръжката са много по-малко, като време и средства и не на последно място за мен най-важното е , че мога да си намаля разхода на газ от кранчето . Така постигам разход 12/100 на автомат и 10/100 при ръчка. Става въпрос за лятото, само на задно, с нормалните гуми и за смесено каране и скорост до 120. Слагат ми изпарител 100 КВ на БРЦ и не ползвам плочка-само шнуцери. По-удачно е да е с автоматично копче и винаги пали на бензин и след вдигане на предварително зададени обороти вкл. газта. Може и ръчно копче , но когато е на газ върти 4/5 оборота за да запали. Не гърми дори и когато палиш на газ. Недостатъците са , че е по-мудна, значително по-слаба на газ и понякога светва чека при рязко спиране. При следващо гасене и палене изгасва. Карам на три Витари с такива газови от три години и досега не съм имал никакви проблеми с газовата.
                Здравей колега Попов
                Бях в Англия да поработя и на връщане си харесах една гранд витара в 6 ,2,5, мн добре и ми харесва джипката мисля да я газифицирам. Прочетох че ти си правил тази процедура на няколко твои джипки. Въпроса ми е следния баща ми има жигула с газова уредба,дали ще бъде възможно да се постави на витарата? И понеже имам един приятел газааджия ако става да му обясня как точно да стане, ако може да помогнеш. И още едно въпросче.като купих колата не се чуваше като работи след 5000 км вече сутрин се чува едно цъкане, верига ли е клапан ли е, като се постопли поизчезва малко но има едно дразнещо леко цък, цък.имаш идея от къде може да е. Благодаря мн за съветите.
                поздрави лео

                Коментар


                • #9
                  От: газифициране на гранд 2,5

                  Най-вероятно е хидро повдигач,щом изчезва след като загрее колата.Ако е клапан ще чука постоянно,ако е верига при загряване тогава започва да трака.Ако е хидро повдигач и аз го имах това,но след като сложих добавка за повдигачи и ми изчезна тракането.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X