Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бегачката" на еМо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "Бегачката" на еМо

    Имаш предвид защо опелов мотор или защо кутия и раздатка от Витара?
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #47
      От: "Бегачката" на еМо

      Емо , за мен причините са няколко: Първо- витаровата кутия е по добре подредена като предавки,пада на обороти при превключване е по малък което е важно за една бегачка.Второ -по мои наблюдения (през годините в автомобилния спорт)колкото по-вече се придържаш до заводския вариант толкова по-малко проблеми.С други думи мисля че е по надеждно.Трето и доста важно- Ще е по леко!Четвърто - не ми се реже тунела итн.(бягам от тенекеджийската работа),демек струва ми се по лесно.Пето- няма да купувам Уазкова раздатка.Ако се замисля сигурно ще се сетя и друго.

      Коментар


      • #48
        От: "Бегачката" на еМо

        Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
        А можеш ли да ми кажеш ще ми трябва ли наистина картер от Вектра и има ли проблем с дълбочината на мотора към моста?
        Аз не мога да кажа,защото моста е свален.
        Но мисля,че ставаше и без подмяна на картера,като знаеш ,че моят диф е друг.
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #49
          От: "Бегачката" на еМо

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Имаш предвид защо опелов мотор или защо кутия и раздатка от Витара?
          За кутията и раздатката говоря.
          Финансово
          Напасването на камбаните = 1 ск.кутия от Витара + 1 ск.кутия Омега + пари за изработка =ххх лв

          Слагаме , караме и пак нямаме бавни скорости .Айде още 250 лв за колелца на раздатката .
          Лудак

          Коментар


          • #50
            От: "Бегачката" на еМо

            Един колега от плевен сложи 2.6 от омега на текезарка и се наложи да реже картера
            понякога се налага да слизаме и с лифта :)

            Коментар


            • #51
              От: "Бегачката" на еМо

              Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
              А можеш ли да ми кажеш ще ми трябва ли наистина картер от Вектра и има ли проблем с дълбочината на мотора към моста?
              Да колега.Защото за да влезне мотора по-надоло идва много близо да предния мост.На вектрата всмукателя на помпата и най-долната част е от другата страна.

              Емо вместо да правиш голям фланец от скоростите към раздатката трябваше да вземеш един стар кардан да го скасиш и да му се направи само фланец за към скоростите на омегата.Като задалжително оставиш шлиците.За да може двигателя и раздаткат да са независими!
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #52
                От: "Бегачката" на еМо

                На омеговия картер дъното, откъдето се засмуква маслото е отпред и се пада точно над моста и прасето. При вектрата е отзад и вероятността да го очукаш с моста е по-малка
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • #53
                  От: "Бегачката" на еМо

                  Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                  Да колега.Защото за да влезне мотора по-надоло идва много близо да предния мост.На вектрата всмукателя на помпата и най-долната част е от другата страна.

                  Емо вместо да правиш голям фланец от скоростите към раздатката трябваше да вземеш един стар кардан да го скасиш и да му се направи само фланец за към скоростите на омегата.Като задалжително оставиш шлиците.За да може двигателя и раздаткат да са независими!
                  За картера си прав!Аз мисля го казах ясно....Задължително слагайте Вектров картер!
                  Защо да я правя така,Асене? ....Кои шлици?.....То и аз мислех с текезесарското кардаче да я правя,като сложа Опелското каре от едната страна,ама в последствие,прецених да е така!....Дайте да го обсъдим и да видим минусите?
                  Всички знаете,че много силни двигатели са куплирани по-такъв начин и не съм чул да имат проблеми!
                  ...Ще се радвам и Соти и Йори да се изкажат,защото и те така ги куплират,пък незнам да са имали проблеми....а и мотора на Йори е доста по-силен от този!
                  Аз не съм казал,че не е правилно,да се ползват Витаровите скорости и раздатка.....Просто на мен ми е по-лесно да изпълня тази конфигурация,която съм подкарал,а и обичам всичко да е стандартни части,за да мога Ако нещо се строши,да си намеря лесно заместител! ....С две думи повече работа сега,за да може после всичко да е лесно заменимо! ....Не казвам,че е правилно,просто въпрос на стил!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #54
                    От: "Бегачката" на еМо

                    И така! ...Продължавам със следващите "проблеми"!
                    Наместихме всичко окончателно и започнахме наместването на останите щанги и непоправени неща,които опираха тук там.....Измислих и вариант за кормилният хебел(който съм сигурен,че ще оплюете) и даже сега Витарката завива повече от преди,което е важно за мен и съм доволен!Панхарда реших да направя,така както ще го видите на снимките!....И дооправих разни други дразнещи дреболии!
                    Ако някой го интересева кое и защо съм преправял така,след като види снимките -да пита! Ще обясня на всеки с удоволствие!
                    Прикачени файлове
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #55
                      От: "Бегачката" на еМо

                      Ако позволиш да изкажа мнение по въпроса
                      ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: "Бегачката" на еМо

                        Е що така се наложи да преправяте хебела двигателя ли пречи ?Нищо лично но тия "планчици" дето си направил за панхарда малко ме съмняват че ще устискат ще се скъсат и си нямаш идея какво може да стане, а също и за кормилния хебел неможе ли да се направи по друг начин така не изглежда хич здраво ?
                        Последно редактирано от Близнаците; 10-01-12, 18:20.
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • #57
                          От: "Бегачката" на еМо

                          И моите 5 стотинки:

                          Панхарда трябва да е колкото може по-дълъг.
                          Панхарда и кормилната щанга трябва да са успоредни.

                          При мен конзолата през която се хваща панхарда към моста вече е окривена, и моста е леко изместен настрани. Материала му е профил 50х50х3. И не е много дълъг, нещо около 100 мм. Та тези планки и на мен ми се струват слаби. Дано да няма проблеми де...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: "Бегачката" на еМо

                            На снадките на кормилните щанги има ли сложени втулки или са заваряни челно ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #59
                              От: "Бегачката" на еМо

                              А и не е трябвало да заваряване кормилната щанга пред моста просто на това на което е навит накрайника от ляво трябва да отиде отдясно за да избута щангата и да не опира при завой в моста, но за целта се прави този преходник със съответната резба
                              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                              Коментар


                              • #60
                                От: "Бегачката" на еМо

                                Незнам дали Кайо ще си каже мнението ама Аз ще си го кажа по телефона ,че да не псувам тук
                                Лудак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X