Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решение на проблема с Медната втулка - Главини Витара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Решение на проблема с Медната втулка - Главини Витара!

    Колега остана ми един излишен комлект 2бр.лагери (Inna) и стоманени шайби.Ако някой има нужда да свирка
    YAMAHA RAPTOR 700R

    Коментар


    • #47
      От: Решение на проблема с Медната втулка - Главини Витара!

      Колега, пращаи ги по еконт или ако си от София званни и кажи от каде да ги взема че един клиент има точно такъв проблем. 0888-757 707

      Коментар


      • #48
        От: Решение на проблема с Медната втулка - Главини Витара!

        здравейте и аз стигнах до тези втулки , имам малко странен въпрос.колко дълго мога да карам преди да сменя втулките или да сложа лагери.в момента имам стържене в предно дясно само при включени хъбове/механични/луфта е голям дори според мен.дали ще се счупи и още нещо ако продължавам така.намирам се извън цивилизацията и ми се налага всеки ден да съм 4х4.ако някой знае добър майстор Варна или Добрич благодаря.

        Коментар


        • #49
          здравейте колеги имам следният проблем на витара 2,0 тди полуската на предното има голям лувт дето зацепва хъба.. ще имам ли проблеми ако карам в това положение понеже съм и ловец доста обикалям по горите.... обоколих сервизите по моя край казаха няма проблем карай така и такъв проблем не се остранявали до сега.. прочетох и по форума май проблема е в бронзовата втулка..и от къде може да се закупи такава втулка благодаря ви от сега

          Коментар


          • #50
            Втулки има. Сменят се и проблема изчезва за година. Важно е да се смазват редовно, иначе ще се сменят редовно.

            Моята са разскърца и се чудех какво да в правя. Смязах я и проблема изчезна. И така 6 години повтарях без проблеми. Това при около 15 000км годишен пробег. Ако караш по-малко ще смазваш по-рядко.

            Имах инструмент за целта - свалях хъба, свалях зегерката на полуоската и слагах инструмента. После с такаламит пълнех с грес и събирах по обратният ред. Под час работа за 2те колела.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Втулки има. Сменят се и проблема изчезва за година. Важно е да се смазват редовно, иначе ще се сменят редовно.

              Моята са разскърца и се чудех какво да в правя. Смязах я и проблема изчезна. И така 6 години повтарях без проблеми. Това при около 15 000км годишен пробег. Ако караш по-малко ще смазваш по-рядко.

              Имах инструмент за целта - свалях хъба, свалях зегерката на полуоската и слагах инструмента. После с такаламит пълнех с грес и събирах по обратният ред. Под час работа за 2те колела.
              колега благодаря за бъзият отговор от къде мога да закупя втулки и еднакви ли са размерите за всички модели витара ако може дай тел за да се чуем. благодаря..
              Последно редактирано от дивият; 21-07-20, 10:38.

              Коментар


              • brum
                brum коментира
                Редактиране на коментар
                Не знам от къде. Но като съм търсил е имало. Пробвай от Миркат примерно.

                Нямам Витара от около година вече . Споделям само предишен опит - важно е да се смазват. А дали твоят проблем е от тях - не мога да кажа.

                Но поне сподели за какъв луфт говориш. Кое хлопа и в каква посока. Щото на така зададеният въпрос няма кой да ти отговори.

              • дивият
                дивият коментира
                Редактиране на коментар
                лувта е в предна лява полуоска хлопа ако няма проблем от луфта ще си поръчам хъбове и газ... понеже единият е счупен

            • #52
              Колеги, тия втулки на Самурай има ли ги, защото имам вибрации в лявото колело, хъба се заключва сам в движение и при извадена външна част на витарския хъб полуоската има около 4-5мм радиален луфт. В сеевизната книжка, в схемата на предния мост я има тая втулка, но в магазините я имат само за витара.
              въпросната втулка я споделям на снимката.​​
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #53
                Ако не я намираш по магазините за авточасти я занеси в магазин за лагери, втулката се води “PAF” и се търси по размер.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X