Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за акумулатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнение за акумулатор.

    Аз от 4 години карам и на джипа и на колата с гегеват и съм мн. доволен за момента .но ако ще говорим истини само един е акумулатора и той е Варта!!!
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #32
      От: Мнение за акумулатор.

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Един колега си купи такъв турски ,ама излезе малко менте работа ,в смисъл че акумулатора си пали щот е на месец ,но имат някакви индикации с електроника(за чипа става въпрос) свети синьо,зелено, червено и ако не свети съответен цвят гаранцията му отпада , и колегата нали е кърък му се падна този с повредената индикация ,отива да прави рекламация и му казват ,,Абе карай така,, и съответно ако умре преди да е изтекла гаранцията хвърля този на отпадъци и отива да си вземе един бош или ексайд
      Привет на всички.Моя го взех на 20.10.11г..Досега е ОК.При покупката ,монтажа и заверката ми казаха,че в този чип се съдържа цялата информация за ползването на акум./подавано напр-е,откачване,зареждане,презареждане и други/и се сваляла с някакъв четец.Като ги попитах за отваряне и проверка на електролита казаха"Идваш при нас и няма проблем.Не пипай ти зада ти важи гаранцията".По принцип ако е вярно това за св.индикатор,това си е благинка-може да се ориентираш как ти работи генератора и какво е състоянието на акумулатора.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00030.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5325846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00020.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5325847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00031.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5325848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00030.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5325846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00020.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5325847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00031.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5325848

      Коментар


      • #33
        От: Мнение за акумулатор.

        Да ти кажа само, че акумулаторът ти е наобратно и да снимаш малко по-надолу след бушониерата, да видя релетата за климатика

        Коментар


        • #34
          От: Мнение за акумулатор.

          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          Да ти кажа само, че акумулаторът ти е наобратно и да снимаш малко по-надолу след бушониерата, да видя релетата за климатика
          Трент привет.
          Как така наобратно.Така си е.И старият беше така.Може да са изтеглили кабелите така,но плюса си е плюс,минуса-минус.Пратих снимки в другата тема.Явно сме писали по едно и също време.

          Коментар


          • #35
            От: Мнение за акумулатор.

            Като застанеш срещу колата отпред, отдясно е +, отляво е -, ето снимка:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #36
              От: Мнение за акумулатор.

              Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
              Привет на всички.Моя го взех на 20.10.11г..Досега е ОК.При покупката ,монтажа и заверката ми казаха,че в този чип се съдържа цялата информация за ползването на акум./подавано напр-е,откачване,зареждане,презареждане и други/и се сваляла с някакъв четец.Като ги попитах за отваряне и проверка на електролита казаха"Идваш при нас и няма проблем.Не пипай ти зада ти важи гаранцията".По принцип ако е вярно това за св.индикатор,това си е благинка-може да се ориентираш как ти работи генератора и какво е състоянието на акумулатора.[ATTACH=CONFIG]392259[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392260[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392261[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392259[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392260[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392261[/ATTACH]
              Е точно за него чип съм писал , и неговия се оказа дефектен и свети само червено и от време на време синьо , и колегата се побърка да мери динама и релета ,а грешката излезе в глупавия чип ,БИЛ ДЕФЕКТЕН , и акумулатора ти е наобратно!!!
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #37
                От: Мнение за акумулатор.

                едно мнение и от мен имам много доверен авер на поточната линия на мон бат което е същото като искра понеже са на един и същи собственик та тоя пич си купи някав не му помня марката но не беше от тея дето тои ги прави и каза да гледаш да е с по голяма гаранция и да не е мон бат

                Коментар


                • #38
                  От: Мнение за акумулатор.

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  Е точно за него чип съм писал , и неговия се оказа дефектен и свети само червено и от време на време синьо , и колегата се побърка да мери динама и релета ,а грешката излезе в глупавия чип ,БИЛ ДЕФЕКТЕН , и акумулатора ти е наобратно!!!
                  Здравейте отново.
                  Това за обратно сложения акумулатор го разбрах,но засега ще си остане така, защото при при по-внимателния оглед установих ,че немеца нарочно го е сложил така -на + има допълнително вързани кабели за музиката и допълнителните фарове и са изведени отстрани за да са по-прибрани.Колкото до това,дали ще издържи много време/не само моят де/, то това не зависи само от нас ,а е "Божа работа" както казват старите хора.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнение за акумулатор.

                    Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                    ... то това не зависи само от нас ,а е "Божа работа" както казват старите хора.
                    Те тук, за съжаление, си прав. просто "божата работа" при Монбат примерно е доста по-непредсказуема, отколкото при Варта или банер
                    Мисля, че писах и по-горе в темата, след като монбатски ме изоставяха 3 пъти ей така, щото им е кеф, приключих с тая марка.
                    Мога да ви се оплача от сегашния ми - Ексайд. Не, не съм го плащал аз, иначе нямаше и да го погледна. Та случката: пре@б@х си предишния, по моя вина, никакви претенции към производител, ковнах това недоразумение - първата седмица всичко на 6.
                    И миналия ден изненада - не мога да си отключа колата. Първоначално реших, че дистанционното се е скапало нещо, пробвах с другото - нъц. Отворих с ключа, давам на контакт - нЕма никой в къщи. А сега де? Раших, че също като тъпите Монбат-и е скъсал клетка, но за всеки случай го ковнах на зарядното. Още по-голяма изненада - тръгна да зарежда както си му е реда, бавно и напоително. След 4 часа ми писна (а и имах работа), врътнах - запали. Вчера съм го разхождал доста, при това градско - всичко нормално. Само дето сега съм на тръни и се разхождам със зарядното в багажника и не смея да си подам носа по-надалеч.

                    Мерил съм зареждането (14.34V), мерил съм консмацията на спряна кола (19мА), всичко е в нормите, нямаше нищо забравено, абе мат от всякъде. Тия дни ще ходя за една Варта или Банерче и смятам да приключа с въпроса
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнение за акумулатор.

                      Случайно да си с дизел?
                      Щото при мен оставаше /когато реши/ залепено релето за подгрева.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнение за акумулатор.

                        Тц, Тефчо продаде витарата, и сега кара Митсубиши Колт.
                        Червен
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнение за акумулатор.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Тц, Тефчо продаде витарата, и сега кара Митсубиши Колт.
                          Червен
                          Привет от Дупница.В кръгът на шегата-То не пречи и на Колта, или някоя друга да и "залепи" някое реле и после .А сериозно-имал съм и Искра-доволно, изкара от 93-взех го директно от завода в П до 98г. на Москвича 403 и още 1 год.на Волгата,после Монбат-понеже бяха по-евтини.На камиончето-Авиа Преслав 4х4- Монбат 190 ач от 2001г. до преди 2 месеца-докато го откраднаха."Железен" беше и сигурно замина с мангалите за вторични.

                          Коментар


                          • #43

                            Ето това или малко по-голямо може да ти свърши работа
                            Последно редактирано от CarTest™; 15-01-20, 11:37.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X