Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за 'Самурай'

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за 'Самурай'

    Под "нови" оригинални ли да разбирам?
    и от къде могат да се купят?
    или също продават ли се в бг или пък струва ли си да се ходи до Гърция за ресори Калмини?Може ли моля снимки на двойните люлки
    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за 'Самурай'

      Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
      Под "нови" оригинални ли да разбирам?
      и от къде могат да се купят?
      или също продават ли се в бг или пък струва ли си да се ходи до Гърция за ресори Калмини?Може ли моля снимки на двойните люлки
      Вромос превлагат Калмини,Предполагам може да се поръчат и от Милнер,дето взимат колегите с Дайхатсу.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за 'Самурай'

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        Вромос превлагат Калмини,Предполагам може да се поръчат и от Милнер,дето взимат колегите с Дайхатсу.
        Не предлагат.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за 'Самурай'

          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
          Не предлагат.
          Сори за подвеждащата информация,не съм им гледал офертите напоследък.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за 'Самурай'

            Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
            Супер мерси! Ако можеш моля драсни само два реда каква е комбинацията от листи и колко по дълги обеци да сложа,също и дали може да се намери чертеж за заключващи се двойни чупещи обеци?
            Мерси!
            Използваш предни ресьори от Газ 69 първи и втори лист , другите от Трабант ..... комбинация два от Газ и четири от Трабант отпред и два на пет за отзад
            Прикачени файлове
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за 'Самурай'

              Не ми се ще да ви се бъркам, но питам само от интерес. Откъде се сдобивате с ресори от Трабант и Газ69? На снимките ми изглеждат нови, а и постоянно чета за такива листове за Самураите.
              Имам отколешен мерак за Самурай, и дай Боже да го сбъдна...
              Поздрави на всички!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за 'Самурай'

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Не ми се ще да ви се бъркам, но питам само от интерес. Откъде се сдобивате с ресори от Трабант и Газ69? На снимките ми изглеждат нови, а и постоянно чета за такива листове за Самураите.
                Имам отколешен мерак за Самурай, и дай Боже да го сбъдна...
                Поздрави на всички!
                Намират се ако търсиш ( листовете от Газ 69 имах нови но ги продадох).... Но мен ако питаш си е друга работа на пружини .
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за 'Самурай'

                  налага ли се корекция в дължините на ресорите? не е ли различна дължината на предните и задните?трябва ли новите да са малко по-дълги?....
                  МЕРСИ!
                  Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за 'Самурай'

                    Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
                    налага ли се корекция в дължините на ресорите? не е ли различна дължината на предните и задните?трябва ли новите да са малко по-дълги?....
                    МЕРСИ!
                    Отзад идват точно, отпред идват по дълги(3-6 см. по спомен) ,но правиш двойна люлка и си готов .
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за 'Самурай'

                      Ето и едно решение за монтаж на по дълги ресьори (от Вранглер ) който не е сложен за изпълнение .
                      Прикачени файлове
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за 'Самурай'

                        ако може някой да качи снимки и размери на така направени двойни люлки, ще съм много благодарен!
                        има ли начин да се заключват люлките? и как да са двойни и отпред и отзад (по странно ми е отпред-за предните отпред ли става въпрос-няма ли да стърчат много надолу?)някой друг сглабял ли е същата комбинация??
                        и махаш ли стабилизиращата щанга отпред(напречна)- тя ограничава хода също нали?какви амове бихте препоръчали?,трябва ли преправяне на захващането им? и с какъв е подходящо да се смени демпфера?
                        Ще имам доста да черпя в крайна сметка..
                        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за 'Самурай'

                          Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
                          ако може някой да качи снимки и размери на така направени двойни люлки, ще съм много благодарен!
                          има ли начин да се заключват люлките? и как да са двойни и отпред и отзад (по странно ми е отпред-за предните отпред ли става въпрос-няма ли да стърчат много надолу?)някой друг сглабял ли е същата комбинация??
                          и махаш ли стабилизиращата щанга отпред(напречна)- тя ограничава хода също нали?какви амове бихте препоръчали?,трябва ли преправяне на захващането им? и с какъв е подходящо да се смени демпфера?
                          Ще имам доста да черпя в крайна сметка..
                          Стабилизиращата щанга я махаш .Амовете оригиналните са с 16 см. ход което е малко ,най -евтино идва от Уаз ( 20 см. ход) ма те са направени от "Говнолин" .Аз карам с демфер от Мерцедес 124-ка...

                          П.П. на предната страница съм ти качил някоя снимка а тези са от на Геле Самурая
                          Прикачени файлове
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за 'Самурай'

                            Демпфер слагат от Бенц 124.

                            Щангата сваляй.

                            Амове, всякакви вариант. Гледаш да има ход надолу повече.
                            Ако ще се кара и по асвалта, даже и малко е добре да се заключват. Когато се поставят, мисля че лесно ще се измисли заключването.

                            Ако стане дума за Люлките, нека да направим друга тема, за да по систематизирано. Скици,снимки и т.н .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за 'Самурай'

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Демпфер слагат от Бенц 124.

                              Щангата сваляй.

                              Амове, всякакви вариант. Гледаш да има ход надолу повече.
                              Ако ще се кара и по асвалта, даже и малко е добре да се заключват. Когато се поставят, мисля че лесно ще се измисли заключването.

                              Ако стане дума за Люлките, нека да направим друга тема, за да по систематизирано. Скици,снимки и т.н .
                              Не мисля че хода на окачването трябва да се прави само надоло щото не се ли сещаш какво се случва с кардана ..... а колко ще е хода зависи как ще си направиш монтажа на самия амортисьор .
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за 'Самурай'

                                Да ви напомня( за тези които не знаят де), че самурая е доста тесен, и даже в заводския си вид е кекав на странични наклони. Обръща се демек. Ако ще го вдигате, трябва и толкова да изнесете гумите навън. И ще се получи пак заводската геометрия. За по-сериозни извращения трябва доста по-голям разкрач.

                                Идея-заден мост от витара, преден от УАЗ. А може и направо и двата от УАЗ. Ама тежат пущините, не са като за самурай с 1,3 мотор.
                                Но поне са по-широки, с бавни диференциали са, и с едни изнесени навън джанти работата ще заспи.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X