Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джимни- Проект Мечта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джимни- Проект Мечта

    Не знам, защо болшинството са толкова наточени против бодилифта. Така или иначе и с лифт на окачването, купето се повдига и центъра на тежестта се изменя. И в двата случая се налага, или е препоръчително разширяване настрани. За траял, мога да го разбера, макар че и в по-хард разходките често има траял моменти със сериозни странични наклони.
    Имам чувството, че повечето говорят без личен опит.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Джимни- Проект Мечта

      А на мен ми се струва че някои неща липсват от този блокаж дано само на снимкта .

      Коментар


      • #18
        От: Джимни- Проект Мечта

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Не знам, защо болшинството са толкова наточени против бодилифта. Така или иначе и с лифт на окачването, купето се повдига и центъра на тежестта се изменя. И в двата случая се налага, или е препоръчително разширяване настрани. За траял, мога да го разбера, макар че и в по-хард разходките често има траял моменти със сериозни странични наклони.
        Имам чувството, че повечето говорят без личен опит.
        И аз съм се замислял за боди лифт и стигнах до извода,че не е чак толкова лошо нещо!При повдигането с боди-лифта шасито,мотор,мостове си остават по-ниско и следователно центъра на тежеста си остава сравнитерно ниско долу.Според мен е добре да се направи комбинация на повдигане-от амове,пружини и боди лифт особено когато ще се навират гуми над 31-ци!
        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

        Коментар


        • #19
          От: Джимни- Проект Мечта

          Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
          А на мен ми се струва че някои неща липсват от този блокаж дано само на снимкта .
          Nищо не липсва това са си нещата !
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #20
            От: Джимни- Проект Мечта

            Ами, то няма много варианти, когато лифта от окачване не стига за по-големи гуми. Или режеш калници, или боди лифт.
            Сега, аз мога да се съглася за някоя супертраял машина, дето пътува на ремарке до състезанията, да се ореже до безобразие. Ама за кола, която ще си остане с регистрация и ще се движи и по пътя... де да знам.
            Ако трябва да режа калници, то Самурая е по-подходяш избор, ама Джимни изпорязано ще е отвратителна гледка.
            Освен това, никой не говори за гигантски лифтове. Само колкото е нужно.
            Мнозинството използваме джипките си за разходки, но и за каране по пътищата. Ако някой има възможността и толкова държи да се изгаври с едно Джимни орязвайки го, то ще ми бъде интересно да видя резултата.
            Нямам предвид, колегата пуснал темата.
            Ако от 100 човека, 10 караме с боди лифт, то останалите 90 тръбят че не става. Теорията и практиката са две различни неща, особено на собствен гръб.
            Без да искам да предизвиквам или обiждам, когото и да било.
            Не претендирам и да съм най-големия разбирач.
            Последно редактирано от TigerHunter; 29-07-11, 22:55.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Джимни- Проект Мечта

              Вчера, монтирахме блокажа на заден дифл.
              Ето малко снимки:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5294226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5294227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5294228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5294229



              На втората снимка са частите, които остават излишни след монтажа на блокажа!

              Поздрави.
              Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

              0888 20 93 63

              Коментар


              • #22
                От: Джимни- Проект Мечта

                Морски вълк, как прокара управлението на блокажа в толкова компактно запълнена (да не кажа натъпкана) машина като "Джимни"-то? Любопитно ми е.

                Поздравления за начинанието и хубавата тема. Успех!!!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #23
                  От: Джимни- Проект Мечта

                  Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
                  Морски вълк, как прокара управлението на блокажа в толкова компактно запълнена (да не кажа натъпкана) машина като "Джимни"-то? Любопитно ми е.

                  Поздравления за начинанието и хубавата тема. Успех!!!
                  Ами много просто. Няма такова. Той си е постоянно зацепен, отцепва автоматично в завойте. А точно когато ти трябва си е зацепен на 100%. Tова е действието на lock right.

                  Поздрави!
                  Последно редактирано от SEA_WOLF; 03-08-11, 22:59.
                  Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                  0888 20 93 63

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джимни- Проект Мечта

                    Първоначално публикуван от SEA_WOLF Преглед на мнение
                    Ами много просто. Няма такова. Той си е постоянно зацепен, отцепва автоматично в завойте. А точно когато ти трябва си е зацепен на 100%. Tова е действието на lock right.

                    Поздрави!
                    Перфектния блокаж за каменист терен. В кал, лед и странични наклони ще е кошмар.
                    Поздрави.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джимни- Проект Мечта

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Перфектния блокаж за каменист терен. В кал, лед и странични наклони ще е кошмар.
                      Поздрави.
                      Тарга, гледал съм как Свилен /TeKeZeSe/-то кара с неговия detroit locker, нямам такова лошо впечатление.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джимни- Проект Мечта

                        Ти си гледал, пък аз съм карал и съм бил навигатор. Помниш ли оранжевата бегачка на Трявна миналата година? В калта по коловозите е ок, но в момента в който излезе на равно и кално, отива на майната си. Задника ходи като билярдна топка по спонтовете.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джимни- Проект Мечта

                          Нямам опит с този блокаж, но имам приятел, който кара точно с такъв на Трявна, тази година март месец и не е споделял да има някакви сериозни проблеми ( там имаше 100% кал). Като завърша всичко ще го покарам и ще споделя впечатлението си. Това е ниско бюджетен блокаж, който в никакъв случай не може да се сравнява с скъпите модели работещи със въздух.
                          На равно и кално с голяма скорост, всяка кола би се занесла, същото е и на трева.

                          Поздрави
                          Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                          0888 20 93 63

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джимни- Проект Мечта

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            ..................
                            Онова нещо не забравяй ,че тежи много повече от Джимито и беше с ужасно широки гуми ....
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джимни- Проект Мечта

                              Успях днес да пробвам новия блокаж. Работи много добре, пробвах го на пясък, камък и трева. За съжаление кал няма и там не можах да пробвам. Утре идва и новия съединител-керамичен, надявам се да върши работа, макар и да съм малко резервиран към него.
                              До края на тази седмица, трябва да ми изпратят основния пакет от части- брони, носачи, раздатка и боди лифт. Затова и работата върви бавно.
                              Блокажа не е много шумен както аз предполагах. Почти не се усеща!

                              Поздрави на всички!
                              Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                              0888 20 93 63

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джимни- Проект Мечта

                                Здравейте, приятели!

                                Отдавна не съм писал, но това е защото чаках основните части да пристигнат. Най накрая ги дочаках и те са вече тук, така че работата продължава и то вече с пълна пара. Ще кача слад малко малко снимки.

                                Поздрави!
                                Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

                                0888 20 93 63

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X