Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да проверя дали виското работи нормално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да проверя дали виското работи нормално

    Как да проверя дали виското работи нормално или е зацепено постоянно ?

  • #2
    От: Как да проверя дали виското работи нормално

    Виското когато е зацепено се чува много добре ! Из форума някъде четох ,че някои го проверяват с вестник опирайки го в перката
    Лудак

    Коментар


    • #3
      От: Как да проверя дали виското работи нормално

      Пробвах го, но перката не спира. Значи виското е прецакано. Това с весника е истина, защото го пробвах на друга кола с виско и перката спря да се върти. А някой знае ли горе долу колко струва едно виско ?

      Коментар


      • #4
        От: Как да проверя дали виското работи нормално

        Първоначално публикуван от kosiqn Преглед на мнение
        Как да проверя дали виското работи нормално или е зацепено постоянно ?

        При не работещ двигател виското трябва да се върти на ръка, което значи,че не побългарявано димек не е зецепенно постоянно .Запалеш ли двигателя виското завърта перката но не със "оборотите" на мотора , при това положение можеш да спреш перката със мек предмет /стънат на пръчка вестник например /. Когато двигателя загрее и се отвори втория кръг на водата топлия радиатор подава "сигнал" на виското което зацепва и увлича перката за по високи обороти и съответно охлаждане на радиатора , тук много трудно ще спреш перката със мек предмет !

        ето още :http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=71822
        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

        Коментар


        • #5
          От: Как да проверя дали виското работи нормално

          Ако си от София може да минеш да пробваме едно втора употреба - сигурен съм че е наред, но една проба не пречи. Цена 40 лв.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            Не не съм от София от Казанлък съм и скоро няма да имам ходене към София даи някакъв телефон да се чуем

            Днес на студен двигател не запален, перката я въртя на ръка лесно, запалих джипката и пробвах с нагънат вестник и не спира, значи виското е прецакано.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-12-10, 14:49.

            Коментар


            • #7
              От: Как да проверя дали виското работи нормално

              Най-лесно се познава по шума, но трябва да имаш база за сравнение. Ако още от началото реве като 12 цилиндров мотор значи наистина е постоянно зацепена - Витарата има доста тих двигател. Поне мойта беше в началото "ревяща" и доста време загубих да разбера че е от виското. Най-неприятното е че загрява по-бавно, особено през студените дни се усеща че няма силно парно, пък и разхода и мощноста също страдат. Към Казанлък имам ходене чак Февруари някъде, ако нещо решиш - 0886444175.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Как да проверя дали виското работи нормално

                Първоначално публикуван от kosiqn Преглед на мнение
                Не не съм от София от Казанлък съм и скоро няма да имам ходене към София даи някакъв телефон да се чуем

                Днес на студен двигател не запален, перката я въртя на ръка лесно, запалих джипката и пробвах с нагънат вестник и не спира, значи виското е прецакано.
                Дай колега малко повече инфо за това как се държи двигателя ?Каде ти застава стрелката на температурата ?Термостата неред ли е ?Имаш ли газова инсталация ,как е вързан изпарителя?За колко километра загрява двигателя ?Изобщо такива рабити - нама да амортезираш клавиатурата !!!!
                Интересно ми е защото виското се разваля точно обратно на твоя проблем, може да се върти на ръка и да не зацепва по някоя причина а не обратно !Казваш, че на рака се върти свободно и според мен единсвената причина е някой механично да е изместил или изкривил пластинката която разделя двете камери !Има и вариант серпантината отпред да е зацапана /пълна със боклуци , кал или нещо друго /и да неможе да върне пластината за камерите !Ако искаш свали я и е прегледай !
                Пък после напиши какъв е проблема та да го имаме предвид и за напред !!!!
                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Как да проверя дали виското работи нормално

                  благодаря на всички днес продадох витарата новия собственик каза че ще си смени виското и тои се чуди че на ръка се върти а като запалиш е зацепено постоянно

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X