Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

    Понеже от бая време не съм питал нищо, пък напоследък взе да ме притеснява, та да си питам, ако някой е имал подобен проблем, може да сподели решението... та:
    Някъде между 135 и 140 км/ч започва изведнъж някакво бучене откъм задния диф (шумът рязко става по-басов) и се оправя като отпусна до 130 км/ч или като кача над 145, та чак към 150, което вече става доста дискомфортно и някак не ми понася да карам дълго на тая скорост.
    Проблемът между другото го има от както витарката е при мен, но понеже карам с толкова само по магистралите, а това са десетина пъти годишно, не съм се сетил да питам. Дали грижата може да идва от ЛСД-то? Или може би от това, че машинката е на 406 000 км и вече са се поотворили луфтове ...
    За тези, които не знаят, колата е дълга витара, 1,6/16 с ЛСД - червена (както знаете, червените вървят повече и харчат по-малко ).
    Та ако някой е имал подобен проблем и знае решението, споделяйте.

    П.П. Иван Попов даде решение преди около година, което гласеше "Ами не карай с над 130", но мен ме интересува някое по-техническо ...

    П.П.П. Абе време е да поправям нещо, пък не мога да си намеря к'во, така че помагайте
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

    Лагерите на задните полуоски провери ли ги? и при мен е така, но идва от твърдият таван

    Коментар


    • #3
      От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

      Ако са лагери ще се чуват доста преди 135км/ч а и от повече от година до сега все в тоя диапазон 135-140 мисля че ако бяха лагери да щеше да има промяна за толкова време. Да не е понамаляло масълцето в дифа? сменяно ли е?
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

        В никакъв случай не са лагери на полуоски или пък каквито и да било други.Бучащ-/със заминала циментация/ лагер се чува още при скорост от над 50км/ч.Това най-вероятно е някакъв резонансен шум по купето от нещо не добре укрепено или уплътнено.Аз също имах подобно рязко започващо бучено,но още при 100км/ч.Оказа се,че тръбата на ауспуха ми опира леко в купето-преместих я и край с проблема.Та и при теб най-вероятно е някоя такава дреболия.Чао и успех.

        Коментар


        • #5
          От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

          Ако не е наистина някоя простотия като при Янко, мисли за каре на кардана.

          Коментар


          • #6
            От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

            А пробвал ли си с други гуми?
            И наистина, защо са тия скорости с Витара ?!

            Коментар


            • #7
              От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              А пробвал ли си с други гуми?
              И наистина, защо са тия скорости с Витара ?!
              И аз това се чудя-особено пък ако колата е повдигана и с по-високи гуми не мисля,че скорости над 100-110км/ч. са удачни.

              Коментар


              • #8
                От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                Колега и аз го имам тоя проблем само,че при мен се усеща от 50-60км и нагоре.
                Свалях диференциала гледаха го,регулираха го,проверяваха го и пак същото!?
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=95885
                Казаха,че е каран без масло!
                Ще го карам докато се предаде и после ще търся.
                Един съвет не вярвай те на пробката за контрол и наливане!!!!
                На моя така му наляха като го сменяха в сервиза със щприца и източих после 1,8л.
                По мислих,че е изчезнало,но като почнах да наливам побра толкова!!!!
                А то си пише на диф.LSD 2,2L.
                Така че съм склонен да вярвам,че е каран без масло.
                Наклоних Витарата направих го по норма 2,2L но вече е късно.
                Има износване на пиньона и короната.
                Като го регулираха с боята се видя ,че не може да легне хубаво да направи хубава стъпка.

                Коментар


                • #9
                  От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                  Може да е нецентриран/крив кардан. 4-те болта дето се хващат за карето. Вижда се като го развъртиш на ръка. Точно звук с много ниска честота, появява се като резонанс в някакъв интервал от скорости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                    Много мерси за предположенията и съветите. Има още нещо, което бях забравил и сега по дъждовете си припомних - когато вали силен дъжд и е много мокро, бученето започва на 85-90 км, което ме навежда на мисълта, че може би наистина е някаква паразитна вибрация по купето. Все пак някой читав сервиз за проверка на кардана ще препоръчате ли?
                    И да, като взех колата, при смяната на маслото и бяха сипали нормално (не за ЛСД) масло в диференциала и започна да "щрака" след около 500 км, та трябваше да го сменям отново, но от тогава винаги си е на ниво и го сменям на 20 000 км. или след газене в реки и блата.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                      Ами щом мокрото оказва влияние, единственото което ми идва на ум е, че се промяна сцеплението на гумите към пътя при по-ниска скорост, а от там и предположение за някакви номера свързани със сработването в ЛСДто.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                        Как се проверява кардан:

                        Сваля се (развиват се болтовете на фланците от двете страни) и се преглежда визуално за огъване. Изпробват се всички посоки на каретата - трябва да се движат мазно и свободно от упор до упор. Ако в някоя от посоките има ограничен или неравномерен ход, ако има осезаеми хлабини в което и да е лагеруване - карето се подменя (ако е разглобяемо, иначе целия кардан).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                          За да се чува кардана - изкривяването се вижда и без да го смъкваш. При мен се появява бучене около 220-240 км/ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                            Зависи от кардана. По каретата му пък нищо няма да видиш, докато не ги развъртиш на ръка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гадно бучене от задния диф ... дали е заради ЛСД-то???

                              Аз имах подобен проблем с витарата на приятел още преди доста години пак дълга самоче беше синя също беше много бърза .
                              Оказа се че при висока скорост започва да вибрира ламарината на тавана голям маитап .
                              Може и от каре на задния кардан да е проблема , когато карето се поизноси получава луфт може да се установи като хванеш кардана и се опитваш да го преместиш нагоре надолу и ляво дясно дори минимален луфт от половин милиметър води до разбелансирането на кардана .
                              Друг сигурен признак за проблем в карето е появата на ръждив праш от вътрешната страна на чашките тогава може и да не усетиш луфт.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X