Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в раздатката на витара 1.6 16

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в раздатката на витара 1.6 16

    Колеги,купих си още една витара дълга база 1.6.16,но след обслужването и първите карания се появи странен шум от раздатката,щумене като от лагер.Кажете какво да правя да сменям лагери или да търся друга раздатка.сменени са всички масла абсолютно навсякаде.

  • #2
    От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

    Вчера отворихме една раздатка ,не виждам ,ако лагерите са проблема защо да не ги смениш/не знам колко струват обаче/ и ако няма други поражения да си я ремонтираш!Обаче първо се увери дали наистина е от раздатката шума!
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

      И аз тия дни имах упражнения с раздатката, та си мисля, че докато не я отвориш, ще е трудно да разбереш какъв е проблема.
      В смисъл - да, може и да е заминал някой лагер, обаче може и да е мундарско сглобяване, може и да е ръждясала тук-там (ти си сменял маслото, но тоя преди теб може и да не е), а може и да си е направо потрошена (зъбчатката за бавните примерно) и така нататък.

      П.П. Ако не си свалял друг път раздатката, първо погледни мануала, че има 1 "скришно" болтче. И си приготви едно парче тръба към 1,2 метра. Подпъхваш я между шасито и скоростната кутия, за да не издрънчи делкото на мотора, когато тръгнеш да сваляш лапата отзад. В мануала пише да се сложи дървено трупче между мотора и купето, но с тръбата стават по-малко бели, особено ако имаш газова.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

        Ако си сигурен,че е раздатка-скришното болтче е под конзолата с ръчките.
        Ако трябва нещо нагледно-има една свалена.
        0888 364 731

        Коментар


        • #5
          От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

          Колега ,ако издава шумове при подаване и отпусканена газта ,виж да не се разтегнала веригата .
          0878 943913

          Коментар


          • #6
            От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

            Колега провери ли каретата на карданите,че много пъти шума идва от тях .Ако при включен преден мост на наклон спреш и потеглиш на горе чуеш ли прещракване значи веригата е разтегната.Успех и бързо пускане в действие
            [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

            Коментар


            • #7
              От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

              Ако не е на 4х4, няма как да е от веригата.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                Колега не се чува тракане от веригата шума е от раздатката,като я вдигна на подемника и направо от там се чува.Ще видим тези дни ако ми остане време ще я свалим .Има ли представа някой какви са лагерите .

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                  Проблема е че ние българите сме табиатлии но на запад са мурдарииии.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                    Абе мина ми през ума да запиша какви са лагерите, ама пусто ме домързя
                    Да разбирам ли, че си я отворил раздатката вече? Разказвай какво е, че ми стана интересно.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                      не съм я отворил още защото моите майстори са заети в момента а нали е ложен сезон и ми трябва събота и неделя,другата седмица ще кача снимки като я отворим.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                        Колеги пНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05030.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5224576роблема е отстранен,един лагер беше с паднала циментация прос лагер 6306,за по сигурно сменихме и трите.Ето ги и професионалистите в сервиза в троян.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05029.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5224575

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в раздатката на витара 1.6 16

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05033.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5224578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05036.jpg
Прегледи:1
Размер:171.2 КБ
ID:5224579Лагерите на оста на кардана са еднакви сменихме ги с СКФ 16ЛВ.бройкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05032.jpg
Прегледи:1
Размер:144.7 КБ
ID:5224577

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X