Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Не бойте се пичове, съвсем скоро или газта ще падне (едва ли), или бенза ще стане 3 кинта.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      бенза ще стане 3 кинта.
      Работи се по въпроса. А и колко пъти ви казвам, че от Лукоил четат Форума.

      Иначе, 7 стотинки на литър при сегашните цени е икономията при автомобил, който гори 10/100 бензин. Тук не говорим за точно такива.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        Ясене, хич не са Лукойл. Оня убавец, Дянкофф и компания.
        За икономията: преди седмица го смятах, излиза ми към 2.6 стотинки на километър. При 8/100 бензин средно. Така, че може и наистина да е 7 стотинки. Което пък си зависи от центренето на газовата и начина на каране. Честно казано, ако държа по-дълго оборотомера в червеното, може и да съм вътре с газта. Затова предпочитам газовата да ми е нацентрена малко по-икономично, а като ми трябва съвсем всичката мощност - цък на бенз и кой от къде е. Абе въпрос на вкус...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          ...
          За икономията: преди седмица го смятах, излиза ми към 2.6 стотинки на километър. При 8/100 бензин средно. Така, че може и наистина да е 7 стотинки. Което пък си зависи от центренето на газовата и начина на каране. Честно казано, ако държа по-дълго оборотомера в червеното, може и да съм вътре с газта. Затова предпочитам газовата да ми е нацентрена малко по-икономично, а като ми трябва съвсем всичката мощност - цък на бенз и кой от къде е. Абе въпрос на вкус...
          Да, но при мен номера не става, ЕКУ-то винаги си регулира бензиновото време, имаше и 2 -3 случая когато изписа грешка, че му е много бедна сместа в следствие на нашето престараване с времената на ГИ.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            Ще отплеснем темта в друга посока, но и за това си има лек. Даваш факоф и на стандартния комп и на газовия и си правиш твой си. Естествено, риска да издухаш я дебитомер, я някое бутало, я колектор (че много се навъдиха пластмасови) си е за твоя сметка.
            Иначе, кеф ти готова платформа (Нинджата май е с такъв), кеф ти собствена разработка ... истината е, че ECU-то не е чак толкова страшна материя, колкото се опитват да го изкарат производителите.
            Не е спорт за начинаещи, но не е невъзможно.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Ще отплеснем темта в друга посока, но и за това си има лек. Даваш факоф и на стандартния комп и на газовия и си правиш твой си. Естествено, риска да издухаш я дебитомер, я някое бутало, я колектор (че много се навъдиха пластмасови) си е за твоя сметка. .
              Ма,то тва не е да кажеш някакъв голям разход.Например бутало може и от друга кола да стане,колектора се лепи,дебитомера е като на голф 3.Така че няма грижи,напред с поялника.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                хммм.. на интересна тема попаднах аз .В крайна сметка стана ли Cayenne на газ?
                Това е автомобил дето в моя сервиз още не сме преобразували на пропан-бутан. Последно идва един младеж от София пита и си отиде заради цената от 3000 и малко отгоре за ГИ Ланди Ренцо .В последствие чух на друго място сложил газ и проблеми... .Относно 8 цилиндровите не сме имали проблеми G550 ,X5 4,4 ,Toyota Tundra 5,7 захрани ли се колата с нужното количество течна фаза газ и нужната настройка ( по инжекторним времена ,показания на сонда и по това как бензиновото ЕКУ си прави смесообразуването т.е. дали обеднява или обогатява горивната смес) няма никакви проблеми. Това не е някъква реклама просто не във всички сервизи се излагаме ,ако някоя кола не стане - следва демонтаж и парите се връщат за 4 години се случи 1 път .Поздрави !
                Suzuki Vitara

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  Поне за мен - газовата уредба = голяяям компромис. Но все пак си мисля че тук при нас в Добрич има човек ,който може да се справи с проблема на колегата.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от svetlin.kirilov1 Преглед на мнение
                    ... за ГИ Ланди Ренцо .В последствие чух на друго място сложил газ и проблеми... .Относно 8 цилиндровите не сме имали проблеми G550 ,X5 4,4 ,Toyota Tundra 5,7 захрани ли се колата с нужното количество течна фаза газ и ...
                    Да разбирам ли,че монтирате Ренцо Ланди с течна фаза?
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Кви са тези разходи 8-10 на 100, аз София с мотор 1.6 100 коня - газова плочка под 14 не падам... Но тук е ад от трафик

                      Колега Светлин Кирилов, ти сам си написал отговора във твоето мнение - "Захрани ли се колата с нужното количество течна фаза газ и нужната настройк"

                      При колегата точно тези неща са тъмна Индия още..
                      Който оцелее ще закусва!

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Работи се по въпроса. А и колко пъти ви казвам, че от Лукоил четат Форума.

                        Иначе, 7 стотинки на литър при сегашните цени е икономията при автомобил, който гори 10/100 бензин. Тук не говорим за точно такива.
                        Снощи се загледах по цените на бензиностанциите и видях, че бензина го харчат на 2,35 лв., а газга по 1,30 лв. Сметнато по тези цени разликата бензин / газ вече е близо 0.09 лв. или 9 ст. на км., което определено пак не ме радва.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Да разбирам ли,че монтирате Ренцо Ланди с течна фаза?
                          ... не монтираме Ланди Ренцо с течна фаза ,просто както на всяка газова система до изпарителя трябва да стига течна фаза газ (смисъл да има дебит) ,това се осигурява с магистрална тръба 8 ,а не 6 ,два изпарителя(големи за над 120кв единия) ,маха се скоростната защита на нивомера ,клапаните (и те са два) трябва да са отделно от изпарителите и също тръбите им да са ф0,8 ,а не ф0,6 .След което щуцерите трябва да се разположат на колекторите съобразено с модела и марката кола ,маркучите м/у инжекторите и щуцерите на колекторите да са максимално къси .Накрая ,но не на последно място аналозите на италианските ГИ - български ,полски не разполагат с достатъчно бързи инжектори които да удовлетворят нуждите на автомобила (настройка на инж.времена). Евтиното винаги излиза скъпо. Преди да се проведе разговор с официален доставчик на Л.Ренцо или ако трябва и с италианците не се пристъпва към монтаж на такъв автомобил. По добре да си останем приятели с клиента отколкото да му съсипем колата .Дано съм бил полезен .Поздрави !
                          Suzuki Vitara

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Здравейте
                            Вече е ясна картинката (ориентировъчно) колко ще харчи паркетката на 100км.
                            С дюзи 2.0
                            Нормален режим:
                            1. Извън града 13,5л/100км
                            2. Среден 16,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                            3. Градско не зная. ---> По показания на компа 25л/100км
                            Турбо режим:
                            1. Извън града 14л/100км
                            2. Среден 17,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                            3. Градско не зная.

                            С дюзи 2,5
                            Нормален режим:
                            1. Извън града 15,5л/100км
                            2. Среден 21,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                            3. Градско не зная. ---> По показания на компа 35л/100км
                            Турбо режим:
                            1. Извън града 16л/100км
                            2. Среден 23,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                            3. Градско не зная.

                            Вървенето с дюзи 2,0 е ......, задоволително. Усеща се че е на газ.
                            Вървенето с дюзи 2,5 е ПЕРФЕКТНО. Смея да твърдя че върви с 10 до 20% повече. За невярващите тест на живо.

                            С 2,0 дюзите ми светва чека 3 пъти повече отколкото с дюзите 2,5
                            С дюзи 2,5 карам цял ден без да светне чека, а с 2,0 светва по два пъти на ден.

                            Грешката за чека идва от десния ред цилиндри. Бедна смес.
                            Левия ред е ОК.

                            Това са наблюденията ми при тези опити от седмица и нещо.
                            Физически нямам време да отделя (защото това ще отнеме ден) за ходене до друг град на повече от 100км.
                            След февруари ще съм по-свободен и ще обърна внимание на това за чека и евентуално понижаване още на разхода на газ.

                            Разход на бензин:
                            1. Извън града 11-12л/100км
                            2. Смесен 15-16л/100км

                            -----------------------------------

                            Проблемите се пооправиха след смяна на софтуера на газовата с друга версия.
                            Това забиване на 4000 оборота се оправи след това.
                            От температура На изпарителите и налягане на газ-та не разбирам, аз съм само зрител
                            Последно редактирано от 887504600; 21-01-11, 20:53.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Газта си е екологично чист продукт, трябва и тия с Кайените да мислят за околната среда.Проблема в милата ни татковина е, че всеки гледа как да ти вземе парите и ако нещо не стане много лесно вдигат рамене и вика ми то са...... и почва едно ходене по мъките. От три години съм с газов инжекцион, като при монтажа момчетата ми обясниха, че няма да имам никакви проблеми и разхода на газ ще се качи с литър, (да ама не) година и половина ходих на настройки и по няколко пъти сменях, сонди, бобини, кабели, свещи, проблемите бяха винаги в колата, никога в настройките(по техни думи).Накрая трябваше да си взема кабел, да науча коя настройка, как се отразява на колата и да си настроя сам колата. Един съвет от мен, като човек не претендиращ да има голени знания областта, само горчив опит, най лесно ще разбереш къде е проблема, дали в дюзите или в изпарителя е като настроиш да превключва аварино на бензин при налягане по малко от 0.5бара, ако колата почне да минава на бензин при проблемните 4000 оборота, значи проблема е от изпарителя, почти съм сигурен, че е там но може и дюзите да тавани. Дано да съм помогнал и да намериш свестен (гъзаджия) да ти направи колата, преди да търсиш добър майстор да ти прави мотора, защото бедната смес не е най големият му приятел.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                                Здравейте
                                Вече е ясна картинката (ориентировъчно) колко ще харчи паркетката на 100км.
                                С дюзи 2.0
                                Нормален режим:
                                1. Извън града 13,5л/100км
                                2. Среден 16,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                                3. Градско не зная. ---> По показания на компа 25л/100км
                                Турбо режим:
                                1. Извън града 14л/100км
                                2. Среден 17,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                                3. Градско не зная.

                                С дюзи 2,5
                                Нормален режим:
                                1. Извън града 15,5л/100км
                                2. Среден 21,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                                3. Градско не зная. ---> По показания на компа 35л/100км
                                Турбо режим:
                                1. Извън града 16л/100км
                                2. Среден 23,5л/100км при съотношение 70км извън града 30км в града, без задръствания и трафик.
                                3. Градско не зная.

                                Вървенето с дюзи 2,0 е ......, задоволително. Усеща се че е на газ.
                                Вървенето с дюзи 2,5 е ПЕРФЕКТНО. Смея да твърдя че върви с 10 до 20% повече. За невярващите тест на живо.

                                С 2,0 дюзите ми светва чека 3 пъти повече отколкото с дюзите 2,5
                                С дюзи 2,5 карам цял ден без да светне чека, а с 2,0 светва по два пъти на ден.

                                Грешката за чека идва от десния ред цилиндри. Бедна смес.
                                Левия ред е ОК.

                                Това са наблюденията ми при тези опити от седмица и нещо.
                                Физически нямам време да отделя (защото това ще отнеме ден) за ходене до друг град на повече от 100км.
                                След февруари ще съм по-свободен и ще обърна внимание на това за чека и евентуално понижаване още на разхода на газ.

                                Разход на бензин:
                                1. Извън града 11-12л/100км
                                2. Смесен 15-16л/100км

                                -----------------------------------

                                Проблемите се пооправиха след смяна на софтуера на газовата с друга версия.
                                Това забиване на 4000 оборота се оправи след това.
                                От температура На изпарителите и налягане на газ-та не разбирам, аз съм само зрител
                                Радвам се, че са се оправили проблемите.

                                Дори 16/100 газ ми се вижда много приличен. И трябва да се настрои така, че чек енджин не трябва да светва от бедна смес.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X