Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

    Колеги току що ми отговори Явор, като се съберем 5 човека цената ни ще е по 200лв. Определено е по-добър вариант както казва Божко, отколкото да се разправяме с митници - чакания.... как мислите?

    Коментар


    • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

      Съгласен. До тук сме 3-ма.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

        Китайчетата не са лоши за парите си. Единствено трябва да се осигурят с Локтайт болтовете срещу саморазвиване. Поръчвайте от Явор, на мен не ми се занимава, че си е разправия.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          ....Китайчетата не са лоши за парите си. Единствено трябва да се осигурят с Локтайт болтовете срещу саморазвиване. .....
          Да , това забравих да го отбележа .
          Въпреки предупрежденията на колеги тук , смятах че с дозатягане ще стане номера . Добре че сменям често гуми (заради калните пътища ), та след първото притягане и последвала смяна на гуми , плюс съответна проверка по горния проблем , се принудих да използвам лепило против саморазвиване.
          ....абе дет се вика : да им имам дефекта !
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ....абе дет се вика : да им имам дефекта !


            Абе не е само саморазвиването,ама за толкоз пари-това е.Ако искате здрави и безпроблемни хъбове,Айсин-това е хъба.Слагаш и забравяш.

            Коментар


            • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

              При мен няма саморазвиване. Но не са от тоя вид. AVM са от тоя вид. На тях пък им се троши вътрешното колело.

              AISIN естествено е най-добрия вариант, ако могат да се намерят. Дори на старо. При мен за терано обаче избора е китайски или AVM. Оригиналните ръчни са 1800 кинта комплекта, ако въобще се намерят.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                ...

                Абе не е само саморазвиването,....

                Не е ми , то е ясно .
                Ама тази тема не е за такива мародери - изпитатели като теб и Евгени Турбото .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Не е ми , то е ясно .
                  Ама тази тема не е за такива мародери - изпитатели като теб и Евгени Турбото .

                  Айдее,почнахме да се бъзикаме.
                  Ти ги разбираш железата и ще ти кажа,че корпуса на китаеца/това,което се е пръснало на снимката/е от цам.Прави си изводите колко е здраво.Отделно пластината,която държи муфата и я мести е от нещо подобно на балкански кашкавал.На 7-8 включвания и изключвания зъбчетата на пластината се отварят и хъба не ще да изключи-муфата си остава вътре или се откача от пружината-и пак същата работа,не изключва.Вярно,че и ремонта е лесен-отваряш,прибираш пластината с клещите и така до следващия път.Просто споделям всичко това за да ви предпазя от неправилна покупка.Се в България ще се намерят 15 чифта Айсин-и,морги бол.Ама вие си знаете,просто споделям опит.

                  Коментар


                  • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                    Ако външния корпус наистина е от ЦАМ, значи отпадат като вариант.

                    При мен е Алуминий, но нищо не държи. Натоварването го поемат болтовете. Малко изчекната конструкция. Бе, по-различни са мойте - няма саморазвиване, няма дрънкане, няма лабави пластинки, външния корпус е само корпус - не е натоварен на пръсване. Нямат малки болтчета. И нямат вашите проблеми. При все това, ако можех да си взема от морга оригинални, естествено бих ги предпочел всякак. Ама няма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                      Не бързайте да ги отписвате. Аз съм внесъл над 20 комплекта, а Явор не знам колко е продал (със сигурност доста повече) и тия проблеми са се проявили само при Илийката (или поне само той ги е споделил). Всичко зависи от начина на експлоатация, а той не ги жали много. И аз бих препоръчал за сериозен офроуд Айсин или капачки, но за инцидентно ползване и барбекю-офроуд са си екстра и определено са по-надеждни от автоматите. И от АВМ. Нищо, че са 2 пъти по-скъпи от китайците.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                        Капачки мога да си направя и от автоматите. Напълно е възможно да се зацепят постоянно. Но за такива като мен с 5-10% офф-роуд е нерентабилно от към гориво..
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                          ....Айдее,почнахме да се бъзикаме.
                          ......
                          Истина е че го казах на шега , ама само до известна степен . Имам представа какви ги вършиш .

                          Аз офроудърите ги деля главно на 2 групи (изключвам състезанията) : такива , които искат да видят до къде могат да стигнат и такива , които искат да стигнат от т.А до т.Б.

                          В този раздел болшинството сме определено от втория тип . Затова изрично подчертах това :

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ..... С оглед на това , че натоварването на хъбовете на болшинството от участниците тук (предполагам и ти си в това число) няма състезателен характер , то тези 2 чифта е почти сигурно , че общо ще имат повече живот , отколкото айсин-а .....
                          ....нещо подобно на мнението на Куздов :

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          ..... И аз бих препоръчал за сериозен офроуд Айсин или капачки, но за инцидентно ползване и барбекю-офроуд са си екстра и определено са по-надеждни от автоматите....
                          ... а че не са от желязо е ясно . Не ми се ще обаче да установявам по лома дали са от цам или от алуминий.
                          Във всеки случай , не е като да не ги юркам , но не съм имал проблеми с отключване и заключване .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Колеги току що ми отговори Явор, като се съберем 5 човека цената ни ще е по 200лв. Определено е по-добър вариант както казва Божко, отколкото да се разправяме с митници - чакания.... как мислите?
                            Мисля и аз да се включа,та станахме четирима.

                            Коментар


                            • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                              Колеги, за въпросните Бразилски хъбове AVM, четох в подраздел "Дайатхатсу" един колега е купил такива усилени и били с 20-30 лв по-скъпи от щатните такива, да знаете нещо по въпроса и кое е усиленото в случая? Колегата не знаел, били червени и ги е купувал от Гладиатор... ?

                              Коментар


                              • От: Ръчни хъбове по $ 15 бройката...

                                Ще ми помогнете ли с размерите за нашите хъбове? Това ли са: Splines -17; Bolts -6; P.C.D. - 83 mm Първото са зъбите, второто бройката на болтовете, а третото външния диаметър предполагам. Ако за последното греша, моля не ме поправяйте, а ми отговорете на питанката, благодаря! Между другото това са размерите на хъб за Исузу Родео.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X