Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първият ми джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: първия ми джип

    Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
    веждите на калниците са пластмаса. така си я взехме. а вътре има едни копчета за седалките - възможно ли е да има подгряване това?
    колкото за номера, не ме е срам, гордея се с джипа, просто съображения за сигурност все пак е още нов и ме е страх докато направя каското. не искам да обидя никого от форума с това
    Най вероятно са за това .... копчетата де.На този модел се намират под музиката в ляво и имат индикация с жълт диод.Просто пробвай,а ако не стане погледни под седалките .... трябва да има букси!...

    Коментар


    • #17
      До: първия ми джип

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Най вероятно са за това .... копчетата де.На този модел се намират под музиката в ляво и имат индикация с жълт диод.Просто пробвай,а ако не стане погледни под седалките .... трябва да има букси!...


      Точно за това са, аз като търсех джипка в мобиле.де имаше две с подгряване на седалките даже едната и темпомат имаше
      Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
      Honda CB 919 Hornet
      0898849413-Светльо
      Кръвна Група: 0+

      Коментар


      • #18
        До: първия ми джип

        Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
        А за гората вероятно е така, с времето ще разберем, но районите , в които ловуваме , горите не позволяват много влизане и аз затова така си мисля сега.
        Ха , то и във нашите ловни полета не се влизаше преди да си купя моята!
        Сега вече се ВЛИЗА! На бавни със МНОГО ГАЗ!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #19
          До: Първият ми джип

          Честита да ти е колега!Много да те радва и много безпроблемни километри да минете заедно!
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #20
            До: Първият ми джип

            мерси..
            извинявам се ако не е на място но искам да питам правилно ли съм разбрал от една друга тема в раздел гуми за размера им ... проблем ли е ако летните гуми са ми: задни 235/16 а предни 225/16 ? височина е еднаква, просто са 2 по 2 еднакви, разлика само в ширината. кара се само на задно предаване на асфалта..
            :)

            Коментар


            • #21
              До: Първият ми джип

              Височината не е еднаква ! , а оттук и диаметъра на гумите.

              Височината на гумите се дава в процент от ширината им.

              Проблем няма да има, докато не включиш 4х4 . Тогава обаче ще имаш проблем и то голям.

              Иначе - честито и от мен. Да те слуша и да не се разваля. И да си сложиш 4 еднакви гуми
              [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
              [/URL]

              Коментар


              • #22
                До: Първият ми джип

                Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                мерси..
                извинявам се ако не е на място но искам да питам правилно ли съм разбрал от една друга тема в раздел гуми за размера им ... проблем ли е ако летните гуми са ми: задни 235/16 а предни 225/16 ? височина е еднаква, просто са 2 по 2 еднакви, разлика само в ширината. кара се само на задно предаване на асфалта..
                Да ти е честита!

                Примерно ако височината е 65 (65% от стъпката 235), това води до голяма разлика 225/ 65 R16 и 235/65 R16 - разликата в диаметъра е 13 мм (6,5 мм е разликата в радиуса). Това не е малка разлика. С различни гуми само на заден мост. Предвид парт тайм раздатката не си прави експерименти на 4х4.
                Светът на Владо

                Коментар


                • #23
                  До: Първият ми джип

                  това наистина не го знаех, много благодаря, момчета!
                  снощи съм задал същия въпрос и в другата тема в раздел гуми, моля да не се взема предвид!
                  Последно редактирано от loweza; 31-03-09, 08:23. Причина: дублиране на въпрос
                  :)

                  Коментар


                  • #24
                    До: Първият ми джип

                    съсипах 2 ролки с тъмно фолио за стъкла докато намеря винтчето от което се сваля задния ми джам. ще пусна снимки скоро
                    всъщност посъветвайте ме за да не е напълно безполезен поста:
                    трябва да се оборудвам с железни джанти за зимата. искам да е възможно по-високо джипа. попаднаха ми много евтини 15-ки. пред дилема съм дали да си държа на по-високите 16-ки въпреки повечето пари, или да направя компромис ?
                    Последно редактирано от loweza; 15-04-09, 00:19.
                    :)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Първият ми джип

                      Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                      съсипах 2 ролки с тъмно фолио за стъкла докато намеря винтчето от което се сваля задния ми джам. ще пусна снимки скоро
                      всъщност посъветвайте ме за да не е напълно безполезен поста:
                      трябва да се оборудвам с железни джанти за зимата. искам да е възможно по-високо джипа. попаднаха ми много евтини 15-ки. пред дилема съм дали да си държа на по-високите 16-ки въпреки повечето пари, или да направя компромис ?
                      Зависи акви гуми можеш да си намериш. Ако за 15ките имаш и високо гуми ги вимай
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Първият ми джип

                        ами аз нямам гуми още но искам максимално високо да бъде джипа без интервенция по окачването, което означава 16 цола и вече гумата ще е 235/75 или 245/75 нещо такова. не искам чак 265 че е много широка за зимна, чувал съм че е по-добре да е по-тясна зимната вярно ли е?
                        но самата джанта от 15 до 16 цола дава разлика от 2-3 сантиметра, което май не е малко. сондирам мнения, май на повечето колеги зимните са на 16-ки..
                        :)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Първият ми джип

                          Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                          ами аз нямам гуми още но искам максимално високо да бъде джипа без интервенция по окачването, което означава 16 цола и вече гумата ще е 235/75 или 245/75 нещо такова. не искам чак 265 че е много широка за зимна, чувал съм че е по-добре да е по-тясна зимната вярно ли е?
                          но самата джанта от 15 до 16 цола дава разлика от 2-3 сантиметра, което май не е малко. сондирам мнения, май на повечето колеги зимните са на 16-ки..
                          Повечето колеги карат джип не лека кола, и поради този факт не сменят зимни с летни.
                          235 е много тясна гума за клатещата се странично и без това фронтера. Слагай 15-ки и 31"-ци и приключваш с дилемата.
                          А пък ако си ловец както ти пише в ника слагай кални гуми и забрави за всякакви джанти, зимни, летни и т.н. неща типични за леките автомобили.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            До: Първият ми джип

                            Даа не ти трябват зимни летни взимаш едни АТ гуми примерно БФГ АТ и зимата с едно наум.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Първият ми джип

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Повечето колеги карат джип не лека кола, и поради този факт не сменят зимни с летни.
                              235 е много тясна гума за клатещата се странично и без това фронтера. Слагай 15-ки и 31"-ци и приключваш с дилемата.
                              А пък ако си ловец както ти пише в ника слагай кални гуми и забрави за всякакви джанти, зимни, летни и т.н. неща типични за леките автомобили.
                              благодаря ти, прав си ама в моя случай джипа освен че ще ходи на лов, ще минава повечето си километри на асфалта и затова с бащата решихме да си има летни гуми. в момента са 235/75/16 и усещам поклащане от време на време, но не ми досажда и засега с тези ще карам докато ги износя. после може да мисля за широки. все пак и парите са фактор.
                              за зимния сезон когато не се знае колко тежък офроуд ще вижда мисля да сложа нещо подобно на гумата за 50/50 (път/извън път) на BF Goodrich all terrain или нещо по-"грайферно" правя компромис знам, но се налага. опасявам се че ако карам с грайферни гуми лятото ще ги износя по-бързо и ще има излишни вибрации и шумове. така ги виждам нещата аз с необразования си мозък, ако съм в заблуда поправете ме ..
                              а за размера, щом максимума без лифт е 31 инча, то дали гумата ще е по-висока с 15" джанта или ще е по-ниска с 16" джанта все тая нали.. смята се 1 инч=2,54см
                              Последно редактирано от loweza; 15-04-09, 10:46.
                              :)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Първият ми джип

                                Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                                благодаря ти, прав си ама в моя случай джипа освен че ще ходи на лов, ще минава повечето си километри на асфалта и затова с бащата решихме да си има летни гуми. в момента са 235/75/16 и усещам поклащане от време на време, но не ми досажда и засега с тези ще карам докато ги износя. после може да мисля за широки. все пак и парите са фактор.
                                за зимния сезон когато не се знае колко тежък офроуд ще вижда мисля да сложа нещо подобно на гумата за 50/50 (път/извън път) на BF Goodrich all terrain или нещо по-"грайферно" правя компромис знам, но се налага. опасявам се че ако карам с грайферни гуми лятото ще ги износя по-бързо и ще има излишни вибрации и шумове. така ги виждам нещата аз с необразования си мозък, ако съм в заблуда поправете ме ..
                                а за размера, щом максимума без лифт е 31 инча, то дали гумата ще е по-висока с 15" джанта или ще е по-ниска с 16" джанта все тая нали.. смята се 1 инч=2,54см
                                Точно заради парите ти го казвам. Аз вече 120 000 км. Карам с гуми BF Goodrich АТ и все още имат над 8мм. грайфер. Не ги сменям зиме лято, а повечето ми движение е пи асфалт. Да за размера си прав. Просто 16" са по-скъпи като цена. За това ако имаш 15" джанти взимай 15" гуми всетеренни и приключвай дилемата. Винаги е по-добре да имаш подходящи гуми за всеки един терен, но това малко хора могат да си го позволят.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X