Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спортен филтър за Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спортен филтър за Фронтера

    Някой ползва ли такъв и има ли някакъв ефект ? За тези от най-качествената марка имам предвид и фронтерите с малките мотори :-)
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Спортен филтър за Фронтера

    За ефект едва ли, но аз лично хартиен (стандартен) филтър на мое МПС не съм имал никога!

    п.п. ако си с газов инжекцион и той се настрой с този филтър може и да има ефект де, ама аз понеже хартиения го махам веднага и не мога да направя сравнение....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Спортен филтър за Фронтера

      Влади, да сложиш и най-качествения спортен филтър, ще има ефект колкото все едно да сложиш права тръба на мястото на задното гърне... За да има наистина ефект от истински спортен филтър, това значи да си направил например чип тунинг със съответните завишени нива на разход на гориво, скоропостижна амортизация на двигателя, турбота, и от там насетне навлизаш в едни финансови бездънни ями...
      Слагай си качествен нормален филтър и не се занимавай с тип (селски тунинг) няма да ти се увеличат конете, освен по-горе допълнителните и скъпи придобивки

      Коментар


      • #4
        От: Спортен филтър за Фронтера

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Влади, да сложиш и най-качествения спортен филтър, ще има ефект колкото все едно да сложиш права тръба на мястото на задното гърне... За да има наистина ефект от истински спортен филтър, това значи да си направил например чип тунинг със съответните завишени нива на разход на гориво, скоропостижна амортизация на двигателя, турбота, и от там насетне навлизаш в едни финансови бездънни ями...
        Слагай си качествен нормален филтър и не се занимавай с тип (селски тунинг) няма да ти се увеличат конете, освен по-горе допълнителните и скъпи придобивки
        Въх - аз пък съм 94% сигурен, че повечето инжекционни с-ми могат безпроблемно да компенсират ефекта от слагането на по-пропусклив филтър!
        Последно редактирано от bushiDO; 08-07-15, 11:02.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Спортен филтър за Фронтера

          Би ли обяснил,какво печелиш с поставянето на спортният филтър(освен,че при ''кихане'' от АГУ-то няма да ти счупи филтърната кутия-защото вече си я махнал).Предполагам не ни убеждаваш,че усешташ разлика във вървенето на колата-заради 5-те коня повече от ''K&N"-филтера(марката е примерна).

          Коментар


          • #6
            От: Спортен филтър за Фронтера

            Имах навремето едно БМВ с M-POWER мотор 2.0 литра 192 коня, та му сложих един K&N филтър с идеята да добавя едно-две магарета, но промяна не усетих, включително на максимална скорост където е най-обективно. Ефект ще има, ако колата ти е още с оригиналния въздушен филтър от завода!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Спортен филтър за Фронтера

              Бушидо, тука ама ич не си прав! На фабричен/стоков мотор, спортният филтър му ходи като на свинче връзка чанове! Павката го е казал доста точно.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Спортен филтър за Фронтера

                Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                Би ли обяснил,какво печелиш с поставянето на спортният филтър(освен,че при ''кихане'' от АГУ-то няма да ти счупи филтърната кутия-защото вече си я махнал).Предполагам не ни убеждаваш,че усешташ разлика във вървенето на колата-заради 5-те коня повече от ''K&N"-филтера(марката е примерна).
                За печелене не знам - някои неща са субективни, но на 5-8х. км. да сменявам филтър - не мерси! За увеличението на мощността си има по-точни апаратури от моите био сензори, та не искам нищо да ви убеждавам

                м/у другото тези филтри не са неква неземна инвестиция - който му е интересно да пробва
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Спортен филтър за Фронтера

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Бушидо, тука ама ич не си прав! На фабричен/стоков мотор, спортният филтър му ходи като на свинче връзка чанове! Павката го е казал доста точно.
                  Ахъм, са остава и да кажеш защо "...ама ич.." не съм прав, ама нещо по-солидно от това, че Павката го е казал
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спортен филтър за Фронтера

                    А и които са с обикновена газова,ефект не само ,че няма да има ,ами и е по зле даже.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спортен филтър за Фронтера

                      Ето тук има нещо за "тунинг-майсторите" :

                      http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=110031&st=20
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спортен филтър за Фронтера

                        Дай нещо и за "клавиатур-мастерите"

                        п.п. абе да питам, защо въобще се сменяват филтрите?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спортен филтър за Фронтера

                          Спотрни филтри зa мощност,пък кaрaме нa гaз?
                          Кaто толковa те влече,кaрaи с 100 октaнa и не се зaнимaвaй с глупости

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спортен филтър за Фронтера

                            Намекваш,че слагаш спортен филтър и забравяш за този възел ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спортен филтър за Фронтера

                              Газта не е ли повече?
                              п.п.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146978
                              Последно редактирано от veskov; 09-07-15, 13:30.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X