Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варненски Фронтеражии-има ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

    Номера с шарнирчетата на волана не стана-не играе роля само за чупещия волан а да поведе кормилния прът към каренцето защото секторната кутия е леко в ляво в коша.Сложих си още "ладови тампони" м/у пружините и станаха по 6 и имам някакво задоволство за твърдостта отзад вече,но мисля че ако имате голям % офроуд ще пречат.Ако са ви износени тампоните на стабилизиращите щанги си ги сменете - има голяма разлика в клатушкането и стабилността.Някой преди мен си е оставил ръцете и ми се скъса болт на планката която държи тампона отзад(в ляво) и изкарах около 50км без задна щанга дефакто.За малко да скоча в канавката на няколко пъти.Следваше нова резба и сега спи
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
      Номера с шарнирчетата на волана не стана-не играе роля само за чупещия волан а да поведе кормилния прът към каренцето защото секторната кутия е леко в ляво в коша.Сложих си още "ладови тампони" м/у пружините и станаха по 6 и имам някакво задоволство за твърдостта отзад вече,но мисля че ако имате голям % офроуд ще пречат.Ако са ви износени тампоните на стабилизиращите щанги си ги сменете - има голяма разлика в клатушкането и стабилността.Някой преди мен си е оставил ръцете и ми се скъса болт на планката която държи тампона отзад(в ляво) и изкарах около 50км без задна щанга дефакто.За малко да скоча в канавката на няколко пъти.Следваше нова резба и сега спи
      Колега,относно твърдоста на возията и аз имах "проблем"-исках по-твърда.Пробвах различни варианти,включително и подмяна на пружини.В момента съм сложил пружини от форд фиеста-задни във оригиналните на фронтера(фордовите са с по-малък диаметър).От всички варианти които пробвах,този най-много ми хареса.Возията става по-твърда,получава се лек лифт и не се ограничават ходовете.
      ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
      Grand Cherokee 2.7
      GSM 0888148630

      Коментар


      • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

        Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
        Колега,относно твърдоста на возията и аз имах "проблем"-исках по-твърда.Пробвах различни варианти,включително и подмяна на пружини.В момента съм сложил пружини от форд фиеста-задни във оригиналните на фронтера(фордовите са с по-малък диаметър).От всички варианти които пробвах,този най-много ми хареса.Возията става по-твърда,получава се лек лифт и не се ограничават ходовете.
        Колега купи си лека кола явно не си за джип. Хората се чудят как да увеличат ходовете ти ги намаляваш.

        П.С. Поръчай си пружини от с.Крън могат да ти ги направят колкото искаш дълги или твърди или и двете. Тоя вариант с 2 пружини една в друга е направо опасен за движение, ще се утрепеш някъде.
        no signature no problems

        Коментар


        • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

          Колега,
          не виждам какво му е опасното,моля да поясниш-мога да ти дам доста примери за много "по-опасни" доработки,а някои от тях сигурно присъстват и в твоя автомобил.
          Мисля,че този форум е за това да споделяме и обсъждаме.Аз също слагах от въпросните тампончета,но точно те ограничават ходовете.Голяма част от хората които четат тук не са "богаташи" и търсят нискобюджетно решение(в границите на разумното).Всеки тук чете и сам решава какво да използва(никои никого не задължава).Чесноказано мислех да пусна едно материалче със снимки и чертеж относно реактивните щанги и биалетките някой ако му хареса може да използва нещо,но виждам,че няма смисъл-сигурно тогава ще бъда обявен за луд.
          Но какво ще се получи,ако всеки само чете/използва?
          Ако под опасно си имал впредвид че пружините могат да изкочат,то това е малко вероятно при нормална експлоатация.
          П.П.Фронтерата не е джип,джиповете закъсват!
          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
          Grand Cherokee 2.7
          GSM 0888148630

          Коментар


          • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

            Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
            Колега,
            не виждам какво му е опасното,моля да поясниш-мога да ти дам доста примери за много "по-опасни" доработки,а някои от тях сигурно присъстват и в твоя автомобил.
            Мисля,че този форум е за това да споделяме и обсъждаме.Аз също слагах от въпросните тампончета,но точно те ограничават ходовете.Голяма част от хората които четат тук не са "богаташи" и търсят нискобюджетно решение(в границите на разумното).Всеки тук чете и сам решава какво да използва(никои никого не задължава).Чесноказано мислех да пусна едно материалче със снимки и чертеж относно реактивните щанги и биалетките някой ако му хареса може да използва нещо,но виждам,че няма смисъл-сигурно тогава ще бъда обявен за луд.
            Но какво ще се получи,ако всеки само чете/използва?
            Ако под опасно си имал впредвид че пружините могат да изкочат,то това е малко вероятно при нормална експлоатация.
            П.П.Фронтерата не е джип,джиповете закъсват!
            Фронтерата и живота са си твой, но не забравяй, че си участник в движението и управляваш 1700 кг. возило. Никой и никъде не е поставял една пружина в друга, нали се сещаш че не е случайно? Сам си представи какво може да се случи с висока скорост в завой ако едната пружина се заклини в другата? окачването ти блокира и се обръщаш. Лошото е ако отсреща се движи семейство с Опел корса.
            Този форум е за това за да обсъждаме техническите решения които сме взели. Ако искаш да не се критикуват или обсъждат просто не ги споделяй.

            П.С. давай примерите за "по-опасни" доработки които има и в моя джип. Мооже би съм допуснал и аз грешка някъде, ще се радвам да ме осветлиш за да я коригирам.
            no signature no problems

            Коментар


            • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

              Колега,
              ако не исках да да се обсъжда нямаше да пиша.Но това не е обсъждане,а директно и моментално заклеймяване,а сега ме изкара и потенциален убиец.Относно"опасните"доработки-фланци-увеличава се натоварването в/у лагери,главини,шарнири,носачи и т.н.;размера на гумите-също се увеличава натоварванията и така в същия дух....
              Обърни внимание на кавичките-не случаино са сложени,искам да кажа че няма нищо 100% безопасно.Самото управление на автомобил си е доста опасно.
              За високата скорост-тук има колеги които търсят 150/160км/ч от джипката и сигурно те са по-малко опасни.
              Мисля,че сспора който подхванахме е безмислен и не му е тук мястото-ако въобще има място.
              А пружините не могат да заклинят едно в друга-помисли!
              Не целя да се заяждам и ако нещо ти е прозвучало като такова-ИЗВИНЯВАЙ!
              ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
              Grand Cherokee 2.7
              GSM 0888148630

              Коментар


              • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                Колега,
                ако не исках да да се обсъжда нямаше да пиша.Но това не е обсъждане,а директно и моментално заклеймяване,а сега ме изкара и потенциален убиец.Относно"опасните"доработки-фланци-увеличава се натоварването в/у лагери,главини,шарнири,носачи и т.н.;размера на гумите-също се увеличава натоварванията и така в същия дух....
                Обърни внимание на кавичките-не случаино са сложени,искам да кажа че няма нищо 100% безопасно.Самото управление на автомобил си е доста опасно.
                За високата скорост-тук има колеги които търсят 150/160км/ч от джипката и сигурно те са по-малко опасни.
                Мисля,че сспора който подхванахме е безмислен и не му е тук мястото-ако въобще има място.
                А пружините не могат да заклинят едно в друга-помисли!
                Не целя да се заяждам и ако нещо ти е прозвучало като такова-ИЗВИНЯВАЙ!
                Глупости няма какво да ми се извиняваш, просто обсъждаме тунинга и дали е правилен, хора и вкусове всякакви, пък и всеки може да прави това което му харесва по собствения си автомобил. Просто ми се струва опасно това което описа, а без да съм го видял на снимка или на живо няма как да знам дали ще заклини или не, просто ми звучи опасно. Ако не е така си карай със здраве, ако има вариант да се случи каквото ти писах, работи по въпроса за преправянето му. Това беше смисъла на поста ми.

                П.С. Пружините от с.Крън не са никак скъпи...
                no signature no problems

                Коментар


                • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение

                  П.С. Пружините от с.Крън не са никак скъпи...
                  Много хубаво ама кой има чертеж със размерите като за Фронтера, за Рънър знаем.
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Много хубаво ама кой има чертеж със размерите като за Фронтера, за Рънър знаем.
                    Мойта е с ресори, от къде да знам какви са пружините за фронтера. То ако можеше всичко на готово да се снесе щеше да е най-добре, ма не става.
                    Мериш смяташ чертаеш, пращаш им го и като го произведат ти дават технически чертеж и вече ще има файл за пружини.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                      Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                      Колега,
                      не виждам какво му е опасното,моля да поясниш-мога да ти дам доста примери за много "по-опасни" доработки,а някои от тях сигурно присъстват и в твоя автомобил.
                      Мисля,че този форум е за това да споделяме и обсъждаме.Аз също слагах от въпросните тампончета,но точно те ограничават ходовете.Голяма част от хората които четат тук не са "богаташи" и търсят нискобюджетно решение(в границите на разумното).Всеки тук чете и сам решава какво да използва(никои никого не задължава).Чесноказано мислех да пусна едно материалче със снимки и чертеж относно реактивните щанги и биалетките някой ако му хареса може да използва нещо,но виждам,че няма смисъл-сигурно тогава ще бъда обявен за луд.
                      Но какво ще се получи,ако всеки само чете/използва?
                      Ако под опасно си имал впредвид че пружините могат да изкочат,то това е малко вероятно при нормална експлоатация.
                      П.П.Фронтерата не е джип,джиповете закъсват!
                      Я пусни да видим кво става с реактивните щанги!Мен ме интересува това.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                        Фруктиерата ми има теглич от тея модели дето можеш да си ги сваляш когато искаш,но имам отстрани някви кирии дето са счупени и не знам принципа какъв е че да го понапъна за да го извадя.Проблемът е че като я взех явно е имало кал вътре и сега се е поизмила и започна да трака.Питам защото ако не знам къде да натисна или побутна цял ден мога да си играя.Искам да го сваля и да мушна тънка гума (стара от велосипед да речем) и пак да го монтирам че това си е удачна екстра от пишман шофьори по паркингите.Веднъж ако изолирам дрънченето може спокойно да стане неразглобяем вече.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                          Ами аз имам само стойката,тъй че ако се видим на някоя сбирка,ще му разбереш начина на отваряне и затваряне.

                          Коментар


                          • От: До: Варненски Фронтеражии-има ли?

                            Измислих го -като му изкараш всички(счупени в моя случай) чаркове отстрани вътре се вижда лостче с прорез и чоп който блокира изпадането на теглича.Натиска се чопа побутва се лоста назад и след обилно гресиране отвътре и уплътняване се монтира.Отстрани остава елипсовидна дупка която напълних с грес и затапих да не влиза мръсотия.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Варненски Фронтеражии-има ли?

                              Подготвяме сбирка за неделя.Ще пиша допълнително за час и място.Ако някой има предвид някое интересно място,може да го сподели тук.

                              Коментар


                              • От: Варненски Фронтеражии-има ли?

                                Засега се насочваме към ловната хижа на с.Изгрев.Срещата ще е около 10.00 в с.Зорница.Ако някой прояви интерес,ще дам по-подробни указания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X