Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

    Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
    А как става елиминирането на този клапън.. ??? Какво е нужно.. и кои е маркуча които се затапва. Ще съм благодарен ако някои колега качи снимка с направените промени по клапана..
    Мерси предварително.. )
    При твоя мотор се сваля изпускателния колектор и на входа на ЕГР-а се слага ламарина и се завива обратно. Което обаче е свързано с късане на шпилки и нова гарнитура.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

      Защо колектори? При мен EGR-а е отзад на главата и самия клапан се сваля с два торкса.Там се и затапва с плътна гарнитура.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
        Защо колектори? При мен EGR-а е отзад на главата и самия клапан се сваля с два торкса.Там се и затапва с плътна гарнитура.
        Ти си с фронтера А, при Б-то се затапва откъм колектора. Поне при мен така го направихме, макар че не присъствах....
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

          Днес ще го огледам..
          Имам и друг въпрос за смняна на семеринга на коляновия вал .. след смянатя лесно ли се нямества съединителя.. на старата като сменях съединителя не съм го центровъл.. ама тя беше 2.4.. различен мотор..
          при този 2.2 16 незнам как е.. трябва ли да си търся някакъв дорник.. ??

          Коментар


          • #20
            От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

            Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
            Днес ще го огледам..
            Имам и друг въпрос за смняна на семеринга на коляновия вал .. след смянатя лесно ли се нямества съединителя.. на старата като сменях съединителя не съм го центровъл.. ама тя беше 2.4.. различен мотор..
            при този 2.2 16 незнам как е.. трябва ли да си търся някакъв дорник.. ??
            Желателно е .Иначе ще се изпотиш доста
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • #21
              От: Проблем в мотора на ОФБ 2.2 16в бензин

              Ми и при мен ЕГР е отзад и се сваля с два или три болта, не съм сигурен за тях. И моята е В 2.2 бензин. Затапиха ми го с тънка ламарина,между главата и него.Разлика на усетих

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X