Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

    Първоначално публикуван от Николай Георгиев (turbo d) Преглед на мнение
    От зимата ми остана един спрей за размразяване на стъкла мисля че ще ти свърши работа ама отвътре че с тия температури в купето..... тоя компресор да не е от хладилен камион ХАХАХА. май доста си се престарал. Честита настинка ( клима)
    Мерси Ники, ще гледам настинка да няма. А компресора е марка Zyxel сериозна Японска техника, слага се на митсубиши тойота исузу и т.н. Няма нищо общо с Опелските кенефи които са предимно Harrison и не могат да докарат под 12 градуса.
    no signature no problems

    Коментар


    • #62
      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

      Направо ви се чудих онзи ден как ви се захваща в смисъл че е ужасно трудоемко . Е важното е че има каде да се охлажда бирата само внимавай да не замръзне ако спреш някъде на сянка.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #63
        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

        Фанатик,ако не те затруднява имам един въпрос понеже не намерих нищо в търсачката,а на теб всичко ти е минало през ръцете.Как точно се събира и извежда навън конденза,че при мен като поработи повече от час и ми прокапва в краката(отскоро).Не че е неприятно в тая жега ама да не ми направи проблем по жиците.

        Коментар


        • #64
          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

          Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
          Фанатик,ако не те затруднява имам един въпрос понеже не намерих нищо в търсачката,а на теб всичко ти е минало през ръцете.Как точно се събира и извежда навън конденза,че при мен като поработи повече от час и ми прокапва в краката(отскоро).Не че е неприятно в тая жега ама да не ми направи проблем по жиците.
          Не знам до колко ще съм ти полезен, но изходящият маркуч на конденза е в дясно посока на движението под маркучите, които влизат в радиаторчето за парното. В друга тема някой колега беше писал, че може да се запуши. От къде идва маркуча - нямам идея.
          ОФА КБ 2.0 '95

          Коментар


          • #65
            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

            Точно там. Гледай под казанчето за антифриз надолу по самото купе има Г образен маркуч, с някаква тунка тел или най-добре с вода да пробвал да го отпушуш. С телта не ръчкай много да не спукаш изпарителя. Ако пък ти се занимава най-добре свали жабката зад нея е самия изпарител, долния му капак е захванат с 5 малки скобички мато на въздушния филтър. Като ги свалиш ще падне капака и ще изчистиш листста и калта събрала се вътре. Фронтерата няма филтър на купето и всичко първо попада в изпарителя, от там са запушвания и миризми.
            no signature no problems

            Коментар


            • #66
              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

              Благодаря,изходящия маркуч го видях къде е,но от там си капе.При положение,че испарителя е почти под нивото на тунела за СК и е от дясно защо капе от ляво.Замислям се да не би като събере повече конденз вентилатора да го разнася по въздоховодите.Ще отворя кутията на испарителя да видим какви мизерии има.

              Коментар


              • #67
                От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                Привет колега Fanatic, колегата Stroil продава цял комплект климатик (радиатор, компресор, изпарител, тръби/маркучи и филтър) от Фронтера А 2,2i 16V 97г. десен волан, четох внимателно приключенията ти по монтажа когато си поставял на твоята фронтера климатика, мераклия съм да го взема и монтирам на фронти, при желание от твоя страна, помощ и съвети, ще почерпя добре, това че е от фронтера с десен волан, как стои въпроса, какво ще ме посъветваш? Мерси за мнението Ти, ще разчитам на теб при съдействие
                Последно редактирано от Еделвайс; 22-10-12, 15:04.

                Коментар


                • #68
                  От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Привет колега Fanatic, колегата Stroil продава цял комплект климатик (радиатор, компресор, изпарител, тръби/маркучи и филтър) от Фронтера А 2,2i 16V 97г. десен волан, четох внимателно приключенията ти по монтажа когато си поставял на твоята фронтера климатика, мераклия съм да го взема и монтирам на фронти, при желание от твоя страна, помощ и съвети, ще почерпя добре, това че е от фронтера с десен волан, как стои въпроса, какво ще ме посъветваш? Мерси за мнението Ти, ще разчитам на теб при съдействие
                  За съжаление нищо не може да използваш от негоавата фронтера, всичко е наопаки, а радиатора за парното не е същия. Ако си намериш от такава с десен волан може да се направи при желание но с този няма да стане, щуцерите на изпарителя сочат в другата посока, кондензатора също, не съм сигурен но мисля че и тръбите на компресора сочат в другата посока. Намери си или от А или от Б с десен волан и с мерак и труд ще стане. Ще помагам с идеи и съвети.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #69
                    От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                    Предполагам, че имаш предвид "от А или Б с ляв волан".... И аз мислех да пиша същото, ама понеже ти си блъска главата с тая задача, реших да изчакам ти да му го кажеш.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #70
                      От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Предполагам, че имаш предвид "от А или Б с ляв волан".... И аз мислех да пиша същото, ама понеже ти си блъска главата с тая задача, реших да изчакам ти да му го кажеш.
                      Да разбира се, левия волан е задължително условие. Другото все ще има как да се преправи.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #71
                        От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        За съжаление нищо не може да използваш от негоавата фронтера, всичко е наопаки, а радиатора за парното не е същия. Ако си намериш от такава с ляв волан може да се направи при желание но с този няма да стане, щуцерите на изпарителя сочат в другата посока, кондензатора също, не съм сигурен но мисля че и тръбите на компресора сочат в другата посока. Намери си или от А или от Б с ляв волан и с мерак и труд ще стане. Ще помагам с идеи и съвети.
                        Мерси за инфото, жалко че не става, цената за която щях да купя всичките чаркове на климата, щеше да си е оправдано, да го монтирам + разправиите, но карай, ще търся подходящия донор и при нужда ще се обърна към теб Лек ден

                        Коментар


                        • #72
                          От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Мерси за инфото, жалко че не става, цената за която щях да купя всичките чаркове на климата, щеше да си е оправдано, да го монтирам + разправиите, но карай, ще търся подходящия донор и при нужда ще се обърна към теб Лек ден
                          Ако си мераклия винаги можеш да подосаждаш на Лозан, помня че със сигурност имаше компресор + тръби + изпарител, ще трябва да си купиш кондензатор или да си приспособиш от нещо със сходно налягане и пресостат + дехидратор около 80 лв. са последните 2. И малко стругарско заваръчна работа, и няколко щуцера и работа от теб и си готов. При теб даже ще е по-лесно защото заводски си има този модел с клима, при мен беше много тегаво защото нямаше шайби за пистов ремък и преправях сумати неща.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #73
                            От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Мерси за инфото, жалко че не става, цената за която щях да купя всичките чаркове на климата, щеше да си е оправдано, да го монтирам + разправиите, но карай, ще търся подходящия донор и при нужда ще се обърна към теб Лек ден
                            Я виж на sineto фронерата дали имаше климатик и говори и с него.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              Я виж на sineto фронерата дали имаше климатик и говори и с него.
                              той нали ще взима същата, сигурно тая ще си я пази за части....
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #75
                                От: Поставяне на климатик на ОФА - КБ 2.0

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                той нали ще взима същата, сигурно тая ще си я пази за части....
                                Не е сигурно, току виж взел Б 3.2, както биха направили повечето от нас. Бас ловя, че му се върти такава идея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X