Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

    Здавейте,след като не намерих каквото ме интересува с търсачката реших да пусна нова тема относно моя проблем.От доста време колата ми си мени оборотите след като позагрее нормално и варират между 700-900 приблизително.Докото е студена са стабилни.Понякога се случва да придърпва при потегляне.Веднъж свалих моторчето и го почистих със спрей ,излязоха доста мизерии,но нищо не се промени.Мислите ли ,че е за смяна или да търся проблема другаде?Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да пише.Колата е ОФА КБ 2.0 96г. без АГУ.Благодаря предварително!
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
    Subaru Forester 2.0 d 2010
    Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

  • #2
    До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

    При същите симптоми в моя случай се оказа дебитомер. Аз съм с двигател X20SE (2.0I) 96 г. След смяната му се оправи положението.
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

      Аз бих проверил магистралната генерация на изгорелите газове за пробойни ,особено на колекторите!
      Успех.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

        Продължавайки мисълта на Стеф ако всичко е наред бих замерил и ламбда сондата дали работи в норми.Не дали работи а дали работи в норми подчертавам.
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          Аз бих проверил магистралната генерация на изгорелите газове за пробойни ,особено на колекторите!
          Успех.
          честно казано ми се чува леко пращене от към колекторитено не мога да разбера от коя от двете гарнитури може да е.Не съм очаквал,че това може да е причината ,и скоро ще се заема с гарнитурите.

          Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
          Продължавайки мисълта на Стеф ако всичко е наред бих замерил и ламбда сондата дали работи в норми.Не дали работи а дали работи в норми подчертавам.
          За работенето работи ,но дали е в норми как да разбера.Трябва ли да ходя на елкон или мога да измеря с мултицет?
          Последно редактирано от maxxx; 12-02-10, 20:38.
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
          Subaru Forester 2.0 d 2010
          Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

            Става и с мултицет,но ако не си го правил е тегаво.Паралелни сонди на включен куплунг и сондата трябва да е пъргава на дисплея-от 0.3V до 0.9/1.0V да прави скокове/за секунда да кажем/.Ако не можеш-иди на стенд,иначе ще ти е невярна информацията за кислородния сензор и може да тръгнеш да търсиш дефект в грешна посока.
            После-грешни пари.
            Както си прецениш,разбира се.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

              Забравих да уточня,че когато извадя куплунга на моторчето за празен ход при загрял нормално двигател оборотите стават стабилни,което ме навежда на мисълта,че проблема може да е в самото моторче,ама де да знам.
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
              Subaru Forester 2.0 d 2010
              Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

                Тцъ, това значи, че моторчето си работи. По-вероятно е ламбда-сондата да дава грешна информация и компа да се бори като прасе с блажен вестник да компенсира. Иди на една диагностика и ще си каже.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

                  Направи една диагностика и ще спреш да се чудиш, и да "ремонтираш"
                  здрави детайли.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

                    Самодиагностика също ще покаже къде е проблема за решаване.
                    Има тема в раздела.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с ниски обороти ОФА КБ 2.0

                      Благодаря за оказаната помощ,днес видях в Аутодата лесни методи за самодиагностика и ако не се справя отивам на майстор,че те спецовете в Силистра се броят на пръстите на едната ръка.Доколкото ми е известно в този подфорум няма други от Силистра,но ако има нека ми препоръчат някой спец.
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                      Subaru Forester 2.0 d 2010
                      Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X