Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

    Колеги споделете опита си и помагаите със съвет?Лампата на двигателя присветва периодично и при рязко подаване на газ престава да свети/наи често светва на кръстовище когато колата работи на малки обороти/при потегляне тя си гасне но докато изгасне не ми се включва турбото и набира бавно! Днес вече и при изгаснала лампа не се включва турбото?Всяко мнение ще е важно за мен!Ще я закарам на диагностика но сега нямам време за това и ще съм благодарен ако кажете къде в Дружба могат да я диагностицират!
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

  • #2
    До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

    Автосервиз "Експрес" - 2 обслужва всички марки автомобили. Разполагаме с диагностичен център, възможности за експресен сервиз и със склад за авточасти за основните марки европейски автомобили.

    Нашият екип професионалисти е на Ваше разположение от 08:00ч. до 20:00ч. всеки ден, за доброто на вашия автомобил и вашето спокойно шофиране!
    Очакваме Ви!

    Телефон: 02/ 979-15-15
    Факс: 02/ 979-01-81
    GSM: 088/8725-739
    Интернет адрес: www.autoexpress-2.com


    Сервиза е в Дружба, София, на удобно място.
    Много са добри в реглажа на джиповете! Ползвах скоро услугите и джипката е доволна също

    От тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10326
    Последно редактирано от STROIL; 30-12-09, 09:30. Причина: Линк

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
      Автосервиз "Експрес" - 2 обслужва всички марки автомобили. Разполагаме с диагностичен център, възможности за експресен сервиз и със склад за авточасти за основните марки европейски автомобили.

      Нашият екип професионалисти е на Ваше разположение от 08:00ч. до 20:00ч. всеки ден, за доброто на вашия автомобил и вашето спокойно шофиране!
      Очакваме Ви!

      Телефон: 02/ 979-15-15
      Факс: 02/ 979-01-81
      GSM: 088/8725-739
      Интернет адрес: www.autoexpress-2.com


      Сервиза е в Дружба, София, на удобно място.
      Много са добри в реглажа на джиповете! Ползвах скоро услугите и джипката е доволна също
      Благодаря ще се възползвам при първата свободна минута!А двигатели диагностират ли?
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

        Колега има писано във форума за този проблем.В Опел форума също е писано доста.Най общо казано имаш проблем с вакуумната система,която управлява ЕГР клапана и турбото на тези двигатели.Някъде или губи този вакуум, или някой от ел.клапаните са отишли на кино.Ако имаш представа от двигатели можеш сам да диатностицираш ,ако ли не- до сервиз Дружба имаше един диагностик.Имай предвид, че малко хора я разбират тази система и най често почват по метода проба- грешка.Не купувай нищо ново без да си убеден ,че това е повредено. Цифрите са високи.
        Аз съм си патил от такива "сервизи" и затова го споделям.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

          А на бас, че ако идеш на диагностика ще ти даде грешка Р0400...Демек, свали ЕГР-а, почисти го от натрупания нагар, върни го обратно, излизаш на една хубава дълга права и няколко кръгчета с газ до ламарината...Това временно ще реши проблема, но според мен скоро ще трябва да чистиш и смукателния колектор...
          Успех!
          П.С.Аз таз процедура я правих вчера поради същите симптоми(лампата вече не свети)...
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
            А на бас, че ако идеш на диагностика ще ти даде грешка Р0400...Демек, свали ЕГР-а, почисти го от натрупания нагар, върни го обратно, излизаш на една хубава дълга права и няколко кръгчета с газ до ламарината...Това временно ще реши проблема, но според мен скоро ще трябва да чистиш и смукателния колектор...
            Успех!
            П.С.Аз таз процедура я правих вчера поради същите симптоми(лампата вече не свети)...
            Кажи къде се намира тази ГАД "ЕГР"?Моля!
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

              Този проблем ми е познат и на мен, почти година се пробваха доста хора с диагностични апаратури ама трябва и опит. Тук от форума ми го препоръчаха и ми реши проблема за един час включително с доставка и монтаж на клапан.
              Твоя човек е Цецо тел 0888 80 61 83

              Поздрави и весели празници

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
                Този проблем ми е познат и на мен, почти година се пробваха доста хора с диагностични апаратури ама трябва и опит. Тук от форума ми го препоръчаха и ми реши проблема за един час включително с доставка и монтаж на клапан.
                Твоя човек е Цецо тел 0888 80 61 83

                Поздрави и весели празници
                Благодаря за инфото а цени?Весели празници и на вас!
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                  Е те т'ва е моя човек...Цецо...няма друг който да ти реши проблема на тоз матор...
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    Е те т'ва е моя човек...Цецо...няма друг който да ти реши проблема на тоз матор...
                    Със него ли чистихте клапана?Кажете къде се намира/клапана/и аз вземам ЧУКА
                    Последно редактирано от herkules; 30-12-09, 12:37.
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                      Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                      Със него ли чистихте клапана?Кажете къде се намира/клапана/и аз вземам ЧУКА
                      Утре като имам време ще направя някоя снимка да ти покажа, как да го свалиш, а после просто почистваш нагара, може да го оставиш и 1-2 часа в газия и тогава вече става като нов...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                        Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                        Утре като имам време ще направя някоя снимка да ти покажа, как да го свалиш, а после просто почистваш нагара, може да го оставиш и 1-2 часа в газия и тогава вече става като нов...
                        Ще съм Благодарен за някоя и друга снимка с обяснение защото това ми е първия дизел/бензинки колкото искаш/ но и аз да споделя че оправих проблема а тои беше в вакум маркучите които влизат под капака с надпис "Екотек"отгоре на двигателя а може би точно на този клапан ЕГР.Но не съм сигурен дали беше тои,но маркучето за вакума беше хлабаво/втвърдило се със времето/ и не можеше да направи вакум!Имаше още едно съмнително маркуче но и след неговия ремонт и махане на клемата на акумолатора за 10 мин.за да изчисти грешките сега всичко е наред!Благодаря на всички за помоща а от снимките не се отказвам !Весело посрещане на новата година на всички!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                          .............Но не съм сигурен дали беше той...............
                          Ето го въпросното щихо!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc02201j.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5144509

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с двигателя - Frontera 2.2 DTI 1999 г.

                            Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                            Ето го въпросното щихо!
                            [ATTACH]139537[/ATTACH]
                            Това е бензинов мотор маи а?При мен не е точно така,моя двигател е дизел-екотек и върху това което аз си мисля че е ЕГР-влиза само едно маркуче....???? Но благодаря за снимката !
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X