Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Аз съм монтирал на две коли монро рефлекс ,даваха им три години гаранция без значение от пробега и двата пъти останах доволен, но и те бяха скъпички
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
      Монро адвенчър, жълти. Нямат менте. Предните са ти около 120 лв. бройката, задните около 180 лв. бройката. Няма да сбъркаш, ако имаш пари да ги купиш. Това е първото ми предложение.
      Леле, само до преди месец дадох за ремонти над 1000лв и сега още 600... направо още една Фронтера съм си купил нямам избор... така и така толкоз неща съм направил че почти ще е като от завода.... Мерси за препоръката, за тези пари определено ще са качествени


      p.s. Имам притеснения относно газовите амове, да не вземе да друса повече...? Бих искал да вози нормално, или най-добре да търся оригинални маслени амове?
      Последно редактирано от Еделвайс; 29-06-13, 21:44. Причина: Допълнително запитване

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Че те оригиналните са газови - поне моите Tokico. A и ако провериш цените на оригиналните при официялните вносители....монро ще ти се сторят подарък

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          p.s. Имам притеснения относно газовите амове, да не вземе да друса повече...? Бих искал да вози нормално, или най-добре да търся оригинални маслени амове?
          Няма маслени за фронтера, дори и да искаш. Така че не се притеснямвай, ще вози по добре от сега. Маслени може да се сложат само отзад и то от руски джип или гзела, но оригинално флонтерата е само с газови.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Няма маслени за фронтера, дори и да искаш. Така че не се притеснямвай, ще вози по добре от сега. Маслени може да се сложат само отзад и то от руски джип или гзела, но оригинално флонтерата е само с газови.
            Мерси, успокои ме, не знам защо съм останал с впечатление че са маслени, в такъв случай спокойно мога да поръчам само комплект предни амове без да пипам задните, или е желателно да взимам и 4-те?

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Може и само предните да смениш, задните ако те съмняват може да ги тестваш на стенд, не се набутвай излишно
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Монро адвенчър, жълти. Нямат менте.
                Днес ходих до един магазин да видя въпросните амортисьори, монро адвенчър жълти, комплекта предни е 255лв с отстъпка, направи ми впечатление че са по-дебели от щатните, на тръбата няма никаква щампа на номер и на съответната марка "Monroe"!!!, има само лепенка... и другото което забелязах че е боядисано в жълто и самите уши и тампоните, също и шапката на амортисьора беше захванато с заварка като от заварчик който се учи за първи път.... Изобщо... ментета ли са явно....

                Качвам на руски език, описание и снимки как да различим оригиналните Monroe от репликите им...

                p.s. Модератора, ако прецени че не е за тази тема, да го премести или изтрие!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Original Monroe.JPG
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5498080
                Последно редактирано от Еделвайс; 01-07-13, 15:23. Причина: Допълване инфо

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Моите, задните, са такива и са точно както ги описваш. Гарантирано не са менте, защото ги взех от представителя на монро за България. Това, че са по-дебели трябва само да те радва, защото са по-здрави от щатните и си мисля, че именно поради това не са менте, тези които ти предлагат. И при мен тампоните бяха боядисани в жълто и заварката е такава като при тези дето си гледал. За надписа не помня.
                  А при Лозан съм виждал монро адвенчър от исузо преди 93 година и бяха безупречни. Понеже съм с дълга база и дърпам каравана, когато смених само задните амортисьори джипката се промени коренно, без да преувеличавам. Изчезна отова заклащане на задницата при дългата база. Много съм доволен. На късата база на баща ми след смяната на предните, като при теб, той вдигна средната скорост по завоите на искърското дефиле. При първа възможност ще сменя и предните на дългата, въпреки че не са изтекли и работят. Пак ти казвам, няма да съжаляваш за дадените пари, дори и да не сложиш монро, а друга качествена марка.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Моите, задните, са такива и са точно както ги описваш.
                    И нашите Фронтери с брат ми са с такива от зад, вече 3-та година няма проблеми. Определено се подобри средната скорост при завой както и возията на черно...
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Тези са най:

                      Monroe Monroe Sensa-Trac Load Adjusting Shock Absorber and Strut Assembly - Rear







                      Availability: In Stock
                      • Features
                      • Description

                      Brand: Monroe
                      Series: Monroe Sensa-Trac Load Adjusting
                      Location: Rear
                      Design: Twin-tube
                      Type: Shock absorber
                      Color/Finish: Black
                      Product Fit: Direct fit
                      Quantity Sold: Set of 2
                      Damping Type: Non-adjustable
                      Recommended Use: Towing/heavy duty
                      Anticipated Ship Out Time: 1-2 business days
                      Collapsed Length: 14 in.
                      Extended Length: 23.38 in.
                      Lower Mount Style: Loop
                      Upper Mount Style: Loop
                      Warranty: Lifetime Monroe limited warranty



                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Здравейте колеги бензиновата помпа спря но не е изгоряла не стига ток до нея някой беше писал за такъв проблем но немога да намеря къде къде се намира това реле за помпата а бушон има ли и къде е ?

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                          Здравейте колеги бензиновата помпа спря но не е изгоряла не стига ток до нея някой беше писал за такъв проблем но немога да намеря къде къде се намира това реле за помпата а бушон има ли и къде е ?
                          Ами доста хора са писали , но не може всичко на тепсия. Иска малко повече четене .
                          Не съм адвокат на модераторите , но уважавайте малко повече усилията им . Темата с проблемите и решенията за изгоряла бензинова помпа дори е залепена в настоящия раздел.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Ами има си забодена тема специално за бензинова помпа и проблеми с нея:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21836
                            Още в първия постинг е описано къде е бушона и кой е по ред.
                            Реле няма.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Реле няма.
                              Има има. На 2.4 е зад левия фар ама май на други модели не стои там
                              Последно редактирано от auto_marin; 03-07-13, 08:55.
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Благодаря колеги открих го и реле и бушон има при мен седят на лявата колонка в краката на шофиора

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X