Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    .... като минавам през неравности, усещането е като да се возиш в чисто нов рейс с въздушни възглавници......
    Баф мааму !

    Павка , ти за тая джипка ли говориш , дето е най-отдолу в подписа ти ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Баф мааму !

      Павка , ти за тая джипка ли говориш , дето е най-отдолу в подписа ти ?
      Абсолютно за същата , като не съм се качвал на друга фронтера за сравнение, явно е, че предницата и задницата са си били за смяна и затова така усетих, голяма промяна в поведението на фронти с новите окачвания

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Абсолютно за същата , като не съм се качвал на друга фронтера за сравнение, явно е, че предницата и задницата са си били за смяна и затова така усетих, голяма промяна в поведението на фронти с новите окачвания
        Ново окачване нямаш . То окачването на ОФА КБ по принцип си е каруцарско . Имал си обаче доста разбито окачване , за което ти съчувствам . Но е хубаво , че си стегнал машинката . Вече си усетил какъв кеф е
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Релетата на Фронтерите- с ножовка се изрязва в долният ръб само пластмасата(може само от едната страна). С права отвертка се напъва леко и капачето се разкапсулова. Маха се внимателно пружинката и се прави старият изпитан номер със шкурката по пъпките. Монтира се обратно като не е задължително капачето да е налично вече. Зашкурват се леко и крачетата и с права отвертка се събират крачетата на "женските" клеми в куплунга, за да влиза стегнато.
          Това е след като почти всичките сдадоха багажа при мен и в 5 магазина не можаха да намерят а в 6- ия бяха на цена 35 лв. едното. Молим!!!
          Няколко месеца вече така.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Като посмених сума ти части по фронти, днес закупих пълен ангренажен комплект, оригинален на GM за скромните 510 лв., че за мой срам когато купувах джипката, нямах тогава финансовата възможност да сменя задължително ангренажния комплект, особено като е италиянка... Взех също така и оригинален антифриз от червения, че ми е от него в момента, и дестилирана вода за разреждането, да сменя и охладителната течност. След празниците живи и здрави ще ги сменя при сервиза на Влади, преди време бях писал в отделна тема как да ги сменя сам + описания бях намерил, но реших да не се занимавам, че с лимбосните болтове на водната помпа мога да имам ядове. След което се надявам дълго време да не ми се налага да наливам пари в джипката, че доста кинти отидоха напоследък за фронти

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4015.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5474863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4018.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5474864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4028.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5474865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4030.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5474866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4031.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5474867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4019.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5474868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4020.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5474869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4021.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5474870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_4012.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5474871

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Егати цените!! Просто не мога да кажа повече.Аз не бих ги дал... За 2.2 16V миналата година за идентични части (ремък Gates,същата канадска обтяжна ролка + още 2 паразитни ролки Ina и водна помпа Hepu дадох около 250-260 лв). Вярно, помпата не е GM,но все пак... Респект за отношението ти към Фронти!!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                Егати цените!! Просто не мога да кажа повече.Аз не бих ги дал... За 2.2 16V миналата година за идентични части (ремък Gates,същата канадска обтяжна ролка + още 2 паразитни ролки Ina и водна помпа Hepu дадох около 250-260 лв). Вярно, помпата не е GM,но все пак... Респект за отношението ти към Фронти!!
                При мен излезна и с работата толкова (пак за 2.2 16 V) !!!
                Но иначе евалата и от мен на колегата хубаво е да се прави с оригинални части (стига да имаме тази възмжност! ПОЖЕЛАВАМ ГО НА ВСИЧКИ ДА МОЖЕМ ДА СИ ПОЗВОЛЯВАМЕ И НИЕ ТАКИВА РЕМОНТИ С ТАКИВА ЧАСТИ)
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Ето как си монтирах на задната врата брадвичката, която ми е налична от една година и новозакупената преди месец лопатка:



                  Идеята ми дойде от споделеното от Gichev преди доста време.
                  Специални благодарности на колегата doк_vd за изработения калъф на брадвичката. Приятел в нужда се познава!
                  В събота се "дооборудвах" и със сгъваемото трионче ( в мрежичката ).

                  Пожарогасителя го закрепих по този начин още през зимата:



                  Този месец смених и акумулатора ( Ексайд Премиум ),



                  дано нямам ядове с него, че предишните Монбат-ски изкарваха само гаранцията и до там...

                  Подмених и плоскостите ( Ондулин ) от гаража, че старите на времето ги бях застъпил едвам-едвам и с течение на времето се бяха посвили. Съответно на места между тях се беше отворил процеп...


                  Мисля да си поръчам дневни светодиодни светлини. Гледах, гледах и не намерих друго място за тях освен под фаровете, монтирани външно над бронята:



                  Ако някои си е сложил, и има желание, нека сподели къде ги е монтирал! Ако има и снимка - още по-добре!
                  Хубава вечер на всички!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Моите са там кадето си показам , монтирах ги под фара и прорязах решетката.
                    Относно Фронтерата на Павел Василев забелязвам че никой от пишещите не забеляза че горните шарнири на са монтирани правилно. Не че е проблем да се монтират под носача но в оригинал горния шарнир минава през носача.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                      Моите са там кадето си показам , монтирах ги под фара и прорязах решетката.
                      Относно Фронтерата на Павел Василев забелязвам че никой от пишещите не забеляза че горните шарнири на са монтирани правилно. Не че е проблем да се монтират под носача но в оригинал горния шарнир минава през носача.
                      Аз го видях, но предполагам, че умишлено е направено. Все пак Илийката е действал там, а както знаеш той е брутален като става въпрос за офроуд. Не само ти.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Аз го видях, но предполагам, че умишлено е направено. Все пак Илийката е действал там, а както знаеш той е брутален като става въпрос за офроуд. Не само ти.
                        Абсолютно, Илийката съм го признал

                        п.с. Относно частите, аз също Ви пожелавам колеги, дай Боже всеки да има възможност да обслужваме джипките ни с оригинални части
                        Последно редактирано от Еделвайс; 25-04-13, 11:00. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          здравейте мочета някои да знае на какво налягане работи охладителната система на 2.2.бензин спукан ми е разширителния съд а имам здрав от рено дали ще има проблем да го монтирам мерси за саветите предварително

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                            Аз го видях, но предполагам, че умишлено е направено. Все пак Илийката е действал там, а както знаеш той е брутален като става въпрос за офроуд. Не само ти.
                            Абе хора,аз не съм я виждал тая фронтера,а вие ми преписахте,че съм я правил-ехоо я се спрете.

                            Я да ви покажа каква броня си спретнах за 3 часа.Благодарение на Ники турбото се сдобих с един пелайзен и го измайсторих набързо.Остана да измисля отстрани как да е,щото е грозничко сега.Ама сега спират надалече от мене.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от gimax; 25-04-13, 19:57.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Колега недай си боже някое дете да се удари в тоя п лайзен с тези остри краища измисли нещо

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                То е измислено и Илийката го знае само не го е направил, странични буферчета от Форд Транзит, пасват идеилно почти като оригиналните и струват смешни пари.
                                Николай Георгиев 0+
                                тел.0887357722

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X