Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Имам същите джанти, и гуми 31, само че всетеренките, казваш че ще е по-стабилна с фланци, няма ли да натоварва лагерите? Ако се реша да ги купя, ще са от Вромос, притеснява ме натоварването на лагерите...... и как стои въпроса с хъбовете като сложа фланците, автоматични са ми, няма ли да пречат нещо ?
    Аз съм с 3 чифта такива джанти . Плюс всесезонки , летни , зимни , кални , плюс един чифт чисто нови като твоята резервна .
    С фланци от Вромос (китайчета) съм от година и ако трябва да отговоря в духа на Форума : "за една година съм нямал проблеми" .

    Товаренето на лагерите според мен е незначително , макар че това може да повлече полемика и спорове . Обаче джипа е осезаемо по-стабилен - при мен лифта е сиромашки , 5 см.

    Иначе хъбовете не пречат нищо , нито пък някой им пречи . Аз съм с ръчни , но и автоматични да са - все същото . Единствено с фланците, капачките на джантите настърчат и стоят грозно . И това реших , като ги подрязах от вътрешната страна и разпробих нови глухи отвори с резба м6.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      . Обаче джипа е осезаемо по-стабилен - при мен лифта е сиромашки , 5 см. .
      Проблем ли ще е, да сложа фланците така както ми е фабрично окачването, без сиромашкия тунинг с 5 см.

      п.с Можеш ли да ми покажеш на снимка твоята джипка как изглежда с фланците гумите

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Проблем ли ще е, да сложа фланците така както ми е фабрично окачването, без сиромашкия тунинг с 5 см. п.с Можеш ли да ми покажеш на снимка твоята джипка как изглежда с фланците гумите
        Не е проблем , но ще трябва да подрежеш с чекийче част от пластмасовата броня само отдолу- макар и с малко , без лифт опира при завой с 31-ци .
        Снимка ще постна утре , че сега тръгвам на Васильовден по старому ... след което едва ли ще съм адекватен за фотографии . ...
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Днес най-накрая намерих време да реализирам отдавна замислена идея .. а именно - извеждане на контрола на газовата в бутон.
          Ето и снимка http://oi46.tinypic.com/351ihwm.jpg
          На кратко - изведох светодоидите за газ/бензин и ключето в един от празните "бутони". Сега остава само да реша къде точно да го сложа. Струва ми се, че най-удобно ще е на мястото на бутоните за подгрев на седалките ( какъвто нямам ).

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Сложих моторно масло Репсол +американска /лека/профилактична добавка,такава положителна разлика след смяна на масло не съм долавял на мои коли-незнам обаче от маслото или от добаката е ,най вероятно от двете!Страничен въпрос към Колегите ,как стои Дълга Фронтера на пътя и извън него с гуми 235/70/15?//досега си търкалям валяци 255,265//
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Страничен въпрос към Колегите ,как стои Дълга Фронтера на пътя и извън него с гуми 235/70/15?//досега си търкалям валяци 255,265//
              Старите ми гуми са били с този размер 235/70/15/, от година съм с 31-ци. Освен че ще стане малко по-пъргава, и малко по-икономична, по-нестабилна при завоите, друго няма, но не бих си сложил вече по-малки гуми от 31-ци, определено си е по-стабилна.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                235/70/15 са 28" - с такива не съм обувал фронтерат
                Зимните са ми 235/75/15 - което е 29" - малко малеят, но иначе се справят.
                По-пъргава е с по-малки гуми.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Благодаря момчета,май няма да си правя експерименти!Благодаря за мнението!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Колеги аз имам един въпрос? Имам Фронтера 2.2 1999 година на скоро си я купих може ли да да ми дадете информация тя фабрично с автоматични хъбове ли е, или не ?

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
                      Колеги аз имам един въпрос? Имам Фронтера 2.2 1999 година на скоро си я купих може ли да да ми дадете информация тя фабрично с автоматични хъбове ли е, или не ?

                      Не е с хъбове.
                      При активиране на 4х4 зацепва едната предна полуоска и раздатката.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ....При активиране на 4х4 зацепва едната предна полуоска и раздатката.
                        това колега не е вярно! зацепва едната половина на полуоската с другата, влизаща в главината (полуоската от шофьорската страна).
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          това колега не е вярно! зацепва едната половина на полуоската с другата, влизаща в главината (полуоската от шофьорската страна).
                          Напълно съм съгласен с теб, но просто не ми се влизаше в подробности

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Благодаря за поясненито !
                            Има ли смисъл да слагам автоматични хъбове или не ?

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
                              Благодаря за поясненито !
                              Има ли смисъл да слагам автоматични хъбове или не ?
                              Няма смисъл, карай си колата както е направена
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Благодаря! И няма смисъл когато изключа 4х4 да връщам назад ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X