Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    за тоя смехотворен лифт нищо не трябва да сваля.
    абе по мои сметки се е вдигнала с над 6 см - това дали е смехотворно не знам...
    Моста визуално не се е отместил и не мисля да пипам панхарда.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      STEFBMW беше сложил PVC съединение от парно на някакъв автомобил със същото сечение, по моргите ще излезе нещо подходящо..

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5180418.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5375248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5180419.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5375249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5180417.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5375247В няколко поста по нагоре писах че си реших проблема срещу 14 лева, което е доста по приемливо от 40! Поне за моят джоб!
        Ето няколко снимки на стореното от мен, напървата се вижда въпросният датчик за температурата на въздуха дето още не съм му намерил мястото а на втората се вижда и парчето дето ми остана за резерв!
        На маркуча има щампа и сериен номер на Форд!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          STEFBMW беше сложил PVC съединение от парно на някакъв автомобил със същото сечение, по моргите ще излезе нещо подходящо..
          За сечението и аз си мислех така . После ми светна , че всъщност не е от особено значение .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Днес минах през кварталната железария и най-много ми хареса един въздуховод фи 80 на цена 3.50 метъра. Ако имаше фи 70 вече да съм го купил. Но, ако не намеря правилния диаметър, този въздуховод е моето решение - държи на топлина (близко е до радиатора), огъва се без проблем и ще държи на вакуум.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              абе по мои сметки се е вдигнала с над 6 см - това дали е смехотворно не знам...
              Моста визуално не се е отместил и не мисля да пипам панхарда.
              колкото е разликата между оригинална дължина на пружина и тунинговата толкова ти е лифта ( не на тази пружина която си свалил а на оригинална неизползвана такава ) цифрите трябва да ги има в някоя от техническите софтуери. До 2 инча лифт не се изисква никаква корекция на моста. виж ако е 10 см тогава може.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Днес минах през кварталната железария и най-много ми хареса един въздуховод фи 80 на цена 3.50 метъра. Ако имаше фи 70 вече да съм го купил. Но, ако не намеря правилния диаметър, този въздуховод е моето решение - държи на топлина (близко е до радиатора), огъва се без проблем и ще държи на вакуум.
                Направи бандаж от "duct tape"/той е плътен/ и няма да имаш проблеми с новия въздуховод.Може и с втулки, но не си струва заигравката.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  за тоя смехотворен лифт нищо не трябва да сваля.
                  6см не са малко аз съм го удължил да ми е мирна главата.А и не е толкова трудно.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Здравейте. Вчера докато си сменях пистовия ремък, извадих за удобство вентилатора на радиатора и в долният му край открих нещо интересно. Някакъв датчик на който едната клема беше доста нагоряла и разтопила пластмасата. Почистих клемата и я закачих отново, но не забелязах разлика в работата на двигателя, всичко си е ок (с изключение че климатика не работи и то отдавна). Та има ли някой идея какво е това? Двигателя е X20SE.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120366.jpg
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5375500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1120364.jpg
Прегледи:1
Размер:235.1 КБ
ID:5375501

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Трябва да погледна на моята дали има такова, че май не съм забелязъл подобна дрънкулка да имам докато правех ремонта.
                      Иначе на мен си ми прилича на някъкъв реостат дето намаля тока към консуматор и за това е стопило клемата. Ама дали е за ниска скорост на вентилатор или нещо друго само мога да гадая!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Здравейте колеги,
                        вчера след дълга(една седмица)мотивация реших да си сменя двата диференциала на фронтерата,задния имаше луфт в пиньона и сега съм с два "чисто нови"дифа с предавателно число 4.56.Свалих ги от ОФА 2.8ТД.На пробното каране не се чувства съществена разлика във вървежа,старите бяха с предавателно число 4.88.Докато течеше процедурата по смяната,се установиха и някои други болежки-установи се луфт в двата долни шарнира които бяха сменени с нови на birth.Не знам колко ще са качествени,но тя и цената им е такава есента ги купих по 28лв.Поради това,че преди време ми отказа помпата на АБС-са,същия беше отстранен.
                        Старите чаркалаци ще бъдат пуснати за продажба в съотвения раздел.
                        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                        Grand Cherokee 2.7
                        GSM 0888148630

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Направи бандаж от "duct tape"/той е плътен/ и няма да имаш проблеми с новия въздуховод.Може и с втулки, но не си струва заигравката.
                          Наистина превръзката с изолирбанд изкара 3 дни. То и аз я бях направил много слабо, но това е защото беше временно.
                          Послушах те и ето го резултата:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22052012457.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5376558
                          Даже изглежда фешън след монтажа. Дано да държи дълго.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23052012458.jpg
Прегледи:2
Размер:113.0 КБ
ID:5376559

                          П.П. С въздуховод за абсорбатор фи 80 не става. Скъса се още при монтажа. А това означава, че дори и да успея да го монтирам, няма да изкара и 10 км.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Търси по железариите гъвкави гуменосиликонови съединения ,има различни Ф.Използват се за въздуховоди, климатични инсталации работят и на налягане,отвътре са гладки отвън гофре армировка с метал,много гъвкави на Р ,кофти ,че са прозрачни,но пълно щастие няма.Произвеждат ги в Сливен,виж НЕТА или ТАШЕВ-ГАЛВИНГ на Бистришко шосе.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              колкото е разликата между оригинална дължина на пружина и тунинговата толкова ти е лифта ( не на тази пружина която си свалил а на оригинална неизползвана такава ) цифрите трябва да ги има в някоя от техническите софтуери. До 2 инча лифт не се изисква никаква корекция на моста. виж ако е 10 см тогава може.
                              По спецификация оригиналните ги дават 378 мм, но моите не ги мерих. Тези които сложих са 418 - точно 40 мм. повече. Обаче според мен лифта е повече от 40 мм, защото тези са и по-твърди!
                              м/у другото този лифт отразява ли се на работата на "кантарчето" на задните спирачки?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Не фатално, но се отразява лифта на "кантара".
                                Освободи го 15/20мм и виж дали ще ти хареса спирането от преди това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X