Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Какво да я оставяш, закарваш я някъде на тъмно/пред блока ти при теб/, гледаш дали има преискряване около лулите/дай газ няколко пъти и пак гледай, както и на тихи обороти/ и после си я паркираш колата на светло.
    То пред моя блок няма светло, за това режат като луди, сега я прибирам в къщата на дядо ми, а на комшията му се наложи да се сбогува с 50 литра нафта, кофти, а?
    Ще го видя това със свещите и кабелите и пак ще пиша.
    ОФА КБ 1995 г. Х20SE

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Здравейте!
      Днес ми пристигнаха пръскалките за измиване на предното стъкло и съответно бяха монтирани!
      Причина за смяната им - старите се бяха позапушили и реших да ги оставя в оцет за да се разтворят мизериите, но стояха прекалено дълго ( няколко дни ) и като резултат, оцета явно разтвори част от пластмасата, дюзичките, през които излиза течността се разшириха прекомерно и струята стигаше едва десетина см.
      Та като съвет - никога не правете това! Ако все пак ги накисвате - да е за малко!
      Хубава вечер!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Миналата седмица рециклирах паразитния хебел и да пусна малко инфо-може да е полезно.Отваря се хебела,като от горната страна се резва леко с флекса капачката,със секач се изправят стените и като се фрасне отдолу по оста всичко излиза.Вътре са две втулки,горната е конусна/полиамид/ и държи оста да не се движи надолу и е доста солидна-при мен не беше мръднала,а долната е тип омегат-метална яка втулка в основата и тънка/около 1 мм./ полиамидна върху металната.На практика полиамида се износва и почват луфтовете-абе направена е нарочно така,та да се харчат хебелите-бушон.Закарах основата на фреза да махнем долната/металната/втулка и на нейно място направихме цяла полиамидна,зачистихме оста от ръждата като свалихме няколко десети-на струг,по средата на хебела монтирахме гресьорка,купих нов семеринг,сглобих по обратния ред и мисля,че следващите няколко години няма да го мисля тоя хебел.Пускам чертеж на фтулката и размера на семеринга,както и готовия хебел.

        Целата операция ми струваше 25лв.








        Доста полезна информация . Мисля , че е по-добре да я беше постнал в нарочната тема

        .http://www.offroad-bulgaria.com/show...F5%E5%E1%E5%EB

        Така ще стане ясно , че освен "космическите технологии" около бензиновата помпа , Дявола не е толкова черен и по отношени на паразитния хебел .
        Впрочем , аз си го знам де - ама за неверниците .....
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-08-11, 09:11.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Аз реших да сваля дюзите и да ги пратя на доктор. Оказва се, че на Фронтерата свалянето на дюзи е доста приятно занимание. Трябва само да се поразглоби малка част от двигателя - да се свали разпределителния вал, тук-там още нещо и ето ги дюзите... Така и така ще се разглобява, та реших да сваля и колекторите да ги изчистя. Съжалявам, че не се сетих да снимам картинката, която се откри, но ще използвам снимка на колега от друг форум за онагледяване - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/88/21866_342.JPG При мен цялата картинка беше като в средата на колектора от снимката /ако кажа, че е било и по-зле няма да излъжа/. С 1л. кореселин, две четки, половин литър Меглио и около час и нещо време постигнах това - http://picbg.net/u/51113/40156/582650.jpg Остава да изчистя ЕГР-а, защото ми дава грешка при диагностиката, да чуя диагнозата на дюзите и надявам се в петък да сглобявам.
          Прикачени файлове
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
            Аз реших да сваля дюзите и да ги пратя на доктор. Оказва се, че на Фронтерата свалянето на дюзи е доста приятно занимание. Трябва само да се поразглоби малка част от двигателя - да се свали разпределителния вал, тук-там още нещо и ето ги дюзите... Така и така ще се разглобява, та реших да сваля и колекторите да ги изчистя. Съжалявам, че не се сетих да снимам картинката, която се откри, но ще използвам снимка на колега от друг форум за онагледяване - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/88/21866_342.JPG При мен цялата картинка беше като в средата на колектора от снимката /ако кажа, че е било и по-зле няма да излъжа/. С 1л. кореселин, две четки, половин литър Меглио и около час и нещо време постигнах това - http://picbg.net/u/51113/40156/582650.jpg Остава да изчистя ЕГР-а, защото ми дава грешка при диагностиката, да чуя диагнозата на дюзите и надявам се в петък да сглобявам.
            Каква беше причината да си създадеш такова главоболие?
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
              Каква беше причината да си създадеш такова главоболие?
              Палеше трудно след като постои няколко часа. Гледаха я много хора - едните казваха - дюзи, другите - въздух. За това реших да оправя и двете - дюзите утре са на доктор, а днес взех нови маркучи и О-пръстен за ГНП, както и О-пръстени за дюзите /от където ми течеше масло/. Преди два месеца два пъти пълних резервоара от една бензиностанция с голяма отстъпка /която ми излезе през носа/, след първото пълнене отидох до морето и там за пръв път се появи проблем - палеше на два цилиндъра и тресеше яко, докато не изчисти. Сипвах разни добавки после и спря да работи на два цилиндъра, но остана трудното палене /което всъщност не беше много лесно и като я взех/. Затова реших да видя и двата проблема.
              П.С. Между другото намерих оригинални О-пръстени и за ГНП и за дюзите на цени съответно 16 лв. и 1,70 лв. Ако някой се интересува да пише на л.с., за да не се приеме за реклама тук.
              Последно редактирано от Vlados; 28-09-11, 21:32.
              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                Палеше трудно след като постои няколко часа. Гледаха я много хора - едните казваха - дюзи, другите - въздух. За това реших да оправя и двете - дюзите утре са на доктор, а днес взех нови маркучи и О-пръстен за ГНП, както и О-пръстени за дюзите /от където ми течеше масло/. Преди два месеца два пъти пълних резервоара от една бензиностанция с голяма отстъпка /която ми излезе през носа/, след първото пълнене отидох до морето и там за пръв път се появи проблем - палеше на два цилиндъра и тресеше яко, докато не изчисти. Сипвах разни добавки после и спря да работи на два цилиндъра, но остана трудното палене /което всъщност не беше много лесно и като я взех/. Затова реших да видя и двата проблема.
                П.С. Между другото намерих оригинални О-пръстени и за ГНП и за дюзите на цени съответно 16 лв. и 1,70 лв. Ако някой се интересува да пише на л.с., за да не се приеме за реклама тук.
                Ясно, после пиши има ли осезателен резултат!
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Проблема с трудното палене се оказа друг. Сложихме дюзите, смених всички дуфтунги и втулки където каквито имаше около тях, О-пръстените и накрая ... не искаше да запали
                  Оказа се, че не се качва нафта до ГНП. След много безрезултатно въртене я закачихме и я подърпахме докато запали. В паленето сега няма разлика от преди, но определено в работата на двигателя има, в момента работи като бензинова - по-тихо и двигателя не мърда. Явно е имало какво да се пипне по дюзите.
                  Питането ми е има ли помпа в резервоара, някой сменял ли я е ако има и как става, защото ми казаха, че трябва да се свали резервоара, за да се извади помпата?
                  Последно редактирано от Vlados; 01-10-11, 00:28.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    не няма помпа във резервуара
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Днес вкарах Фронтерата в бокса на Дядо Владо
                      Надявам се до края на седмицата да си я взема с монтирана стойка за резервна гума из зад колата в гръб и преместена газова бутилка върху левия заден калник, където в момента седи резервната гума и заема място в багажника.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Ще ползвам темата за една питанка.Някой може ли да ме насочи къде в/около София може да ми направят резервоар за бензин по мой размер.Свалих си бутилката отдолу и сега карам само на газ но идва зима и си трябва бензин.От черна ламарина ще бъде и не държа да е специализирана фирма,по добре е даже някой колега ако може да свърши тая работа.
                        Поздрави
                        Николай Младенов
                        ОФАДБ 94г. C24NE

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Днес измерихме компресията на Желязото - Opel Frontera 2.0i - 11 атмосфери на цилиндър и всичките по равно.
                          Свалихме скоростната кутия поради вероятно заминал лагер - утре ще я отворим и ще знаем какво точно.Свалихме и двигателят.
                          На двигателят се полага пълно обслужване - абсолютно всички гарнитури семеринги гумички на клапани - нови.Ремък и ролка ангренажни - нови.Кабели свещи въздушен и маслен филтър както и ново масло 15в40.Нов съединител комплект.Пълна ревизия на стартер и генератор.
                          Интервенцията се наложи поради появил се шум в скоростната кутия и поради това че двигателят губеше по литър масло на 1000 км от всички възможни места от които е възможно да тече.Бях намерил нов мотор с 10.5 компресия на цилиндрите за 200лв необорудван но за щастие моя си се оказа по-добър.До тук 400 лв е труда за тая работа.Надявам се с частите и маслата да се побера до към 800лв общо.Съединителят го имам от преди и за него лев няма да се дава.Снимки - мааалко по-нататък че днес беше напечено.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                            .До тук 400 лв е труда за тая работа.Надявам се с частите и маслата да се побера до към 800лв общо.Съединителят го имам от преди и за него лев няма да се дава.Снимки - мааалко по-нататък че днес беше напечено.
                            Дано да се включиш в 800 лв., че ако трябва да купуваш и скоростна кутия. Тогава лошо. Дано да е лагер. Стискам ти палци.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Има възможност и да и няма нищо на кутията.Като свалихме съединителят се оказа че нитовете които са около металната главинка със шлиците на феродовият диск са се опирали в маховика поради това че са с високи глави и феродото е понамаляло.В резултат на което маховикът е свирил по тях и е на 99% сигурно че проблемният шум който ме уплаши е от там.При въртене кутията се държи много добре без шумове и луфтове.Стружки в маслото нямаше.Днес беше основно прегледано.Другото което ни направи впечатление е че планката на скоростната кутия към шасито беше напълно развита и хлопаше на едва що не паднало.За сметка на това намерихме още един нов проблем.
                              Гарнитурата на главата е текла навън - точно там където минава магистралата за маслото е скъсана и е текла по блока навън.Така или иначе утре се сваля главата.Сега се чудя дали да извадя и едно бутало да видя как са биелните лагери щото нали и така и така всичко е долу...във филми някакви се вкарвам хахаахахха
                              Вече с нетърпение очаквам напълно реновираната фронтера за да и стъпя на тест до Бузлуджа и обратно.
                              BMW X6

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Днес свалих предния плафон, над огледалото, за да видя защо не ми свети средната крушка като отворя вратата. Оказа се, че едно съпротивление и един диод са изгнили до такава степен от ръжда, че се разпаднаха. Тава се е получило през годините, от водата която е прониквала през антената и е капала точно върху тях. Смених ги и лампата проработи, даже гасне вече и със закъснение. Не знаех, че плафонът ми е имал тази опция, защото преди това гаснеше веднага. Много съм доволен. Смених и оплътнението на антената разбирасе.
                                Проблемът, който ме гложди обаче е следният: от буквалното разпадане на съпротивлението не можах да разбера колко ома е. Диода го забърсах и прочетох какъв е, и го смених с точния. И понеже на можах да намеря и схемата на плафона, сложих на свой риск 1 к.ом съпротивление. Всикко работи на пръв поглед нормално, но ако някой има представа, колко ома трябва да е, моля да сподели. Или ако някой има свален плафон моля да го измери и да ми каже.
                                Ето къде се намира този резистор. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5334567 Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X