Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
    Един може би тъп въпрос.
    За всички мотори ли 31 е липса на сигнал от датчика на коляновия вал.
    При C20NE го дава някакъв спийд сензор.
    Същото е, не знам откъде четеш кодовете и как са го написали.
    Engine RPM signal (cranкshaft sensor), това е код 31 за Bosh Motronic 1.5/1.5.4 и много други, но тези ECU се слагат на Фронтера от C20NE до X22XE.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
      Откачих куплунга, чека светна чак след като обиколих селото 2 пъти. Като давам газ си ускорява както трябва, но тук няма и къде да я засиля повечко. Не усетих да губи мощност, чак след като чека светна може би, но нали това е нормално в авариен режим?
      Oсвен сонда си намери и гладък маркуч, на голфовете нарочно са оребрени за да забавят притока на въздух с висока скорост, при фронтерите трябва да е гладък с вътрешно сечение равно на изходящата тръба на въздушния филтър. Аз съм с някаква тръба по размер от морга ( гладка отвътре ). Смени тези 2 неща и няма да имаш проблеми.
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Имам съученик, който се занимава с диагностика и ремонт на електроника по автомобилите, та от него съм чувал, че има страшно много ментета на тия датчици. Нещо не били температурно стабилизирани и като се стоплят правят номера. Аз бих се насочил първо към кабелите и свещите. Възможно е да има пробив и там и да не отчита грешка. Абе, трябва си някой, който познава двигателя да си поиграе с него. Вероятно е някоя дреболия, която ще се появи докато се търси нещо друго.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Митак, това ЕКУ от кабели и свещи не пали чека, дори да махнеш делкото пак няма да светне
          Но предполагам, че колежката е проверила вече кабелите и свещите както писахме преди няколко поста?
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

            Ми нищо им нямаше на свещите и на кабелите преди няколко дни. Проблема си остана. Мога да го закарам пак да ги проверяват, но аз не знам как да ги проверя и как да разбера дали има пробив някъде там, все пак има няма 8-9 месеца от както я карам, пак че научих толкова от вас момчета си е постижение за мен! Благодаря пак. Към 8-ми пак имам път към Варна и може да звънна, защото понякога и желанието ми да вляза и да я запаля се губи
            ОФА КБ 1995 г. Х20SE

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

              Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
              но аз не знам как да ги проверя и как да разбера дали има пробив някъде там
              Най-простият и лесен начин е късно вечер закарваш колата на най-тъмното място, палиш двигателя гасиш фарове, габарити и тн, вдигаш капака ( докато работи двиг, и гледаш свещите ). Ако има пробив около кабелите и буксите към свещите се вижда тока как свети... И НЕ СЕ ДРЪЖ ЗА КАПАКА ДОКАТО ПИПАШ СВЕТЕЩИТЕ КАБЕЛИ не е никак приятно... казвам ти го от опит
              LZ1RED

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                Първоначално публикуван от NoRemorse Преглед на мнение
                Ми нищо им нямаше на свещите и на кабелите преди няколко дни. Проблема си остана. Мога да го закарам пак да ги проверяват, но аз не знам как да ги проверя и как да разбера дали има пробив някъде там, все пак има няма 8-9 месеца от както я карам, пак че научих толкова от вас момчета си е постижение за мен! Благодаря пак. Към 8-ми пак имам път към Варна и може да звънна, защото понякога и желанието ми да вляза и да я запаля се губи
                Поръчай си една сонда от Лозан/ще ти намери/, после търси въздуховод и прегледай за пробив при кабелите за високо напрежение/това в тъмното можеш да го свършиш винаги и ако видиш да искри някоя от лулите към главата да си вземеш кабели, но за мен не е там проблема ти/.
                Код 13 е еднозначен, умряла сонда.Може и с мултицет да се провери сондата, но без да се обиждаме, в твоя случай няма да стане, не и на този етап от обучението ти.
                Полечка-лечка, може и до там да я докараме, не е кой знае каква философия.
                Последно редактирано от maxxx; 30-07-11, 08:36.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  Най-простият и лесен начин е късно вечер закарваш колата на най-тъмното място, палиш двигателя гасиш фарове, габарити и тн, вдигаш капака ( докато работи двиг, и гледаш свещите ). Ако има пробив около кабелите и буксите към свещите се вижда тока как свети... И НЕ СЕ ДРЪЖ ЗА КАПАКА ДОКАТО ПИПАШ СВЕТЕЩИТЕ КАБЕЛИ не е никак приятно... казвам ти го от опит
                  Брат това го писах преди 3-4 дни, но явно от многото съвети колежката го е пропуснала та ходи на сервиз да и гледат свещите интересно ми е как точно проверяват кабелите там
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Брат това го писах преди 3-4 дни, но явно от многото съвети колежката го е пропуснала та ходи на сервиз да и гледат свещите интересно ми е как точно проверяват кабелите там
                    С вд40
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Същото е, не знам откъде четеш кодовете и как са го написали.
                      Engine RPM signal (cranкshaft sensor), това е код 31 за Bosh Motronic 1.5/1.5.4 и много други, но тези ECU се слагат на Фронтера от C20NE до X22XE.
                      Съвсем различно е обозначението и на Лозан звъннах.И при него дава някаква незначителна грешка незнайно къде.
                      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Второто изречение не го разбрах, а иначе и аз съм с C20NE и код 31 ми го изписва след 12 като си правя диагностика, когато всичко е наред, само тези двата.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73916
                        В пост 16 е подробният PDF файл с кодовете и за кои ECU са валидни, прегледай го.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Моята Фронтера излезе вчера от бокса - цяла седмица изкара там.
                          Кабелите за чистачките - целия основен сноп е изкаран пред радиатора срещу бъдещи притискания.
                          Ново жило на скоростомера. 4 пъти ходих до Княжево да го занеса и взема, но важното е, че хората свършиха работа.
                          Нова гърловина на резервоара, бензинова помпа и филтър - старата гърловина корозирала и хвърляла кал, пясък и вода в резервоара (вода все още имам там).
                          Предните габарити не светеха.
                          Блокирали механизми на предни спирачки - един оправен и един сменен с нов.

                          Единствено остана жилата на ръчната сирачка, които са готови при Лозан.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Брат това го писах преди 3-4 дни, но явно от многото съвети колежката го е пропуснала та ходи на сервиз да и гледат свещите интересно ми е как точно проверяват кабелите там

                            Е, не знам как, така ми казаха, а сега, следвайки инструкциите (макар че това за капака малко ме стресна) ще я оставя пред блока, където е по тъмно и от на куче .... гърлото, ще видя дали има нещо. Може и да ми е малко трудно да не се държа предвид ръста ми, ама 'ше опрайме. Благодаря на всички!
                            ОФА КБ 1995 г. Х20SE

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Какво да я оставяш, закарваш я някъде на тъмно/пред блока ти при теб/, гледаш дали има преискряване около лулите/дай газ няколко пъти и пак гледай, както и на тихи обороти/ и после си я паркираш колата на светло.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                Второто изречение не го разбрах, а иначе и аз съм с C20NE и код 31 ми го изписва след 12 като си правя диагностика, когато всичко е наред, само тези двата.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=73916
                                В пост 16 е подробният PDF файл с кодовете и за кои ECU са валидни, прегледай го.
                                Аз съм се объркал.
                                След като ми даде 71 и съответно нов дебитомер,всичко се оправи.
                                Добре,че MARINHAKER ми беше дал.Специални благодарности.
                                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X