Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от basho777 Преглед на мнение
    Колеги ,смятам да махна резервоара на ОФА КБ 2.0 на неговото място да сложа по малък и до него газова бутилка .Ако някой е правил тази операция моля да сподели.
    Привет, колегата marinhaker е правил това упражнение и ти поствам неговия труд и решение.


    Автор: marinhaker [ 02 Юли 2009 11:15 ]
    Заглавие: Поставяне на АГУ под джипа

    Реших да пусна една темичка за поставянето на АГУ под джипа за хора на които им липсва пространство за багаж като мен.Понеже фронтерата има доста ограничено място в багажника една газова бутилка поставена там е в голям тежест особено ако модела е къса база.
    Първоначалните идеи бяха да използвам оригиналният предпазител на резервоара като монтирам бутилката там с малко резервоарче.
    Исках да имам достатъчно голямо количество газ и бензин:
    Първата проба беше с 25л бутилка:



    Нещо не ми хареса пробвах с друга:





    Поради малкото им количество,реших да експериментирам;



    Идеята беше добра,с две бутилки по 22 литра общо 44 литра.В лявата част на предпазителя остана място за резервоарче около 20л.(все пак бензиностанции колкото щеш)
    Големият проблем възникна при тестовете,оказа се,че при паралелно вързани 2-бутилки остава газ която не може да се използва до край!!(поради изравняване на налягането в бутилките).
    И тази идея пропадна.Да но бензина е много скъп!!!
    Отново върнах резервоара на старото си място,и монтирах 22 литрова бутилка вътре в купето.Нея я монтирах Изправена до роубара захваната за него,обърнах сондата обратно за да източва бутилката до край.
    И този вариант не ми хареса защото при по дълги преходи 22л особено в балкана са си нищо.
    Спрях се на крайният вариант,нов предпазител бутилка за газ 60л и резервоар 40л.
    Започнах с вземането на размерите на шасито.
    Обърнах внимание най вече на следните неща;
    Захващане на амортисьорите,разтояние на задният диф,разтояние на ресьорите и най важното нещо боди лифта,който се оказа добре дошъл за момента.
    Всичко си дойде на мястото,ето и предпазителя:





    след като направих предпазителя от 3мм рифелова ламарина по взетите от мен размери на него наложих бутилката и резервоара



    Резервоара го направих от 2мм неръждавейка с 4-отвора,един за оргиналната сонда която свалих ор оригиналният резервоармза одушника (оригинално има два,аз сметнах,че и един е достатъчен)който излиза до двигателя,одушника които е за пълненето и отвор за пълнене.



    Дойде и момента за укрепване на бутилката и резервоара





    Взех метални скоби за газови бутилки които са облечени с гума


    Ето и малко снимки на вече монтираната уредба:
    За разлика от резервоара,предпазителя на АГУ-то се вдигна на по голяма височина от земята



    ето и разположението на бутилката отдолу





    Оригиналната сонда я монтирах по следният начин;след като направих отвор за нея и я поставих в резервоара с два болта М8 захванах скобата която я притисна към резервоара,задължително замасих резервоара



    Сложих и оригиналният отдушник



    Наложи се да заваря теглича и да махна укрепващите болтове за да спечеля малко място





    Ето и отдолу как изглежда









    Скобите които притискат бутилката и резервоара











    Ауспуха минава на доста голямо разстояние от бутилката,но за всеки случай реших по друг начин проблема по късно в темата.



    Захващането към шасито е по същият начин както оригиналният предпазител,взех неговите планки.







    Наложи се и лека корекция на маркучите на резервоара



    Между бутилката и шасито остана разстояние удобно за по съединяването и .





    Размерите на резервоара

    отворите ги взимате от оригиналният резервоар,ако някой се интересува предварително за тях мога да ги пусна
    размерите на резервоара са 60х21х38 (40л)





    Приблизителните размери на предпазителя









    Може и да не се променя мястото на ауспуха,трябва само да се изкриви предпазната ламарина,когато се прави всичко трябва да се вземе под внимание боди лифта (моят е 5см),теглича дали е с пручини или ресьори.Общо взето това е,надявам се, че съм бил полезен!!


    Автор: marinhaker
    Последно редактирано от Еделвайс; 11-09-15, 15:47. Причина: Допълване и сливане

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Аз направих подобен монтаж преди 3 години и повече ,но за резервоар преправих туба за бензин и я разположих вертикално до бутилката 50 литра,разликата при моя монтаж е че хванах с резбови скоби всичко към дъното на купето в уребрените части и широко периферни шайби,а от долу закрих с щит направен от стария резевроар ,но го надупчих за да не задържа вода и кал,плюса е че всичко стана много високо като монтаж и като погледнеш отзад отдолу се вижда само деференциала.Тествано е на всякакви терени и щита не задържа никакви боклуци!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Ето и височината на монтажа:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02112.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5681083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02113.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5681085Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02114.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5681087един ден работа с преправянето на тубата,но ми е кеф че всичко е много високо и при тестове по гадни терени щита е отнесъл доста удари без щети.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02116.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5681090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02117.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5681092
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Като цяло мога да се похваля само с потрошване на колицата (хората със слаби сърца да не се заглеждат много в снимките), но мисля, че идеята с платнището против дъжд, може да е интересна на някой, ако иска да си махне корубата за лятото (естествено в по-добро изпълнение и друг цвят).

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5684083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5684082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5684081

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Сигурен съм че това е най-проходимата фронтера, т.е. прежалената , инак честно казано ми стана много жал за нея, като я видях...
            Относно идеята за платнище на тавана, трябва да е нещо което бързо да може да се слага при инцидентен дъжд, чрез голям цип или велкро.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Здравейте , кажете добър антифриз ще сменям моя на 2,3 тди

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
                Здравейте , кажете добър антифриз ще сменям моя на 2,3 тди
                Лично аз ползвам от червения антифриз GM 12 - Opel, и го разреждам с дестилирана вода от аптеката, вече 3-та година течността ми е бистра, много съм доволен. Ако досега си бил със синия антифриз и решиш да сложиш от червения, задължително трябва да промиеш хубаво стария антифриз преди да сложиш от другия!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:full-picture.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5686118

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Благодаря за съвета , но мисля да сложа пак от синия . GM трябва да имат син нали?

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
                    Благодаря за съвета , но мисля да сложа пак от синия . GM трябва да имат син нали?
                    Проверих на много места, честно казано не съм виждал син антифриз специално на GM, нито в магазина, нито по нета, не е задължително да е на GM, само гледай да не е Приста например, на един колега в подписа му пише: Приста не продават менте, за справка Рокито ми замръзна! ......

                    Понеже питаш за добър антифриз, какъв е проблема да си промиеш и без това профилактично системата си, след което да сипеш от червения антифриз, имай предвид че червения антифриз поне на GM, му дават 5 години експлоатационен срок, засега 3 години няма грешка (проверяван е с уред в сервиз) и тази зима вече ще е четвърта година, а за синия антифриз му дават 2 години експлоатационен срок

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      .... а за синия антифриз му дават 2 години експлоатационен срок ...
                      Защо две, на третата година какво става с него ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Защо две, на третата година какво става с него ?
                        Нищо фатално не става на 3-тата година, евентуално отслабва действието си и се налага да долееш малко концентрат при нужда, но знам че на синия антифриз, експлоатационния срок е 2 години, за червения 5 години, това са гарантираните експлоатационни срокове от производителя, независимо от това, аз си меря всяка година преди зимата годността на антифриза, ако случайно изкара моя повече от 5 години и си е бистър, защо не, въпреки това пак бих го сменил, защото 5 години не са малко като време, и е хубаво да правиш промивка на системата поне на тези 5 години.
                        Все пак в зависимост от производителя, може вече да има и син антифриз с по-дълъг
                        експлоатационен срок на действие, независимо от това е желателно, преди всяка зима да се проверява антифриза профилактично

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          ...Нищо фатално не става на 3-тата година, евентуално отслабва действието си и се налага да долееш малко концентрат при нужда, но знам че на синия антифриз, експлоатационния срок е 2 години, за червения 5 години, това са гарантираните експлоатационни срокове от производителя.....
                          Горе-долу практически е така

                          За съжаление , "гаранциите" на производителя по нашите магазини са мИжи да те лАжем . На всичко отгоре , пак у нас , още не съм виждал опаковка на която да пише колко дълъг е живота на предлагания антифриз. Т.е. на колко време да се сменя.

                          Всъщност , в раздел "Технологии....." има нарочна тема , предполагам си я чел .

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21837

                          От нея става ясно , че .... нищо не е ясно .
                          Съществено е това , което казва там БенцБоса :

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Цвета няма значение,има значение какво се крие зад тоя цвят.
                          ....и го е илюстрирал с пример :

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          При Мерцедес да речем одобрените антифризи от една и сьща спецификация може да са жьлти,розови,сини,зелени,безцветни,но вьпреки това покрива спецификацията на Мерцедес.
                          Доколкото имам спомен от ръководството конкретно за нашите чайници , единствено е указано , че антифризът е на основата на етилен-гликола . И нищо друго. А препоръката в интерес на истината е да се сменя на 2 год.
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-10-15, 11:08.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ... А препоръката в интерес на истината е да се сменя на 2 год.
                            Както и спирачната течност! А антифриза доколкото знам е добре да се сменя на две години не толкова, че ще му се развалят много качествата, а защото се образувала някаква киселина в него, която води до корозия...
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              ...А антифриза доколкото знам ...
                              Чети , чети тука и ще знаеш повече .

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21837
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Нещо невярно ли казах?
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X